Tři výročí budou slavit ve Škvorci a Třebohosticích
Škvorec – Oslavy hned tří výročí připravili na sobotu 23. září ve Škvorci a Třebohosticích. Tradiční jarmark v babím létě bude tentokrát ve znamení 640 let Olbrama ze Škvorce, 600 let Třebohostic a 520. výročí povýšení Škvorce na městys. Oslavy slibují spoustu zábavy a radosti pro celé rodiny s jedinečnou atmosférou historie. Připravená jsou v rámci dobových slavností historická představení, výrobky místní školy a školky, prohlídky zámku, koně, šerm, bitva a mnoho dalšího. V 9 hodin se otevře tábor a tržiště, následně přijedou Žižka a Zikmund, bude se verbovat, předvede se středověká hudba a tanec a v rámci programu také hasiči převezmou nové vozidlo, nikoli středověké.

Živé čtení s Janem Psotou láká na knižní novinky
Český Brod – Setkání s publicistou, regionálním historikem a kronikářem Janem Psotou se uskuteční v českobrodské městské knihovně ve čtvrtek 21. září od 18 hodin. Podvečerní živé čtení pro dospělé posluchače představí zajímavé knižní novinky a také nové publikace o historii českobrodského regionu.Velkoosečtí budou vrhat nože i střílet z luku
Velký Osek – Akci nazvanou Velkoosecký vrh pořádá Sokol Velký Osek v pátek 22. září od 15 hodin v areálu sokolovny. Na programu je vrhání nožů, střelba z luku, kuše, foukačky nebo vzduchovky. Hostem odpoledne je vicemistr Evropy ve vrhání nožem František „Fery“ Olbort. Od 18.00 a 20.00 hodin je připravené promítání českého filmu Bezva ženská na krku.

V rámci slavnostní mše kardinál požehná vlajku
Český Brod – Českobrodské posvícení se letos odehraje ve dnech 21. – 25. září. Nebudou chybět houpačky, kolotoče, střelnice a další oblíbené atrakce. V pátek ve 21 hodin zazpívá Jan Bendig a v sobotu ve 20 hodin bude ohňostroj. Na neděli pak Římskokatolická farnost Český Brod, město a sdružení Guardia Broda Bohemicalis připravily žehnání nové městské vlajky. Začne v 9.30 hodin. V rámci slavnostní mše svaté k výročí posvěcení českobrodského kostela sv. Gotharda vlajku města požehná Dominik Jaroslav kardinál Duka.

Environmentální centrum se představí veřejnosti
Cerhenice – Tušíte, co všechno návštěvníkům nabízí environmentální centrum? Zjistit to můžete 23. září. Ve 14 hodin startuje na zahradě komentovaným krmením sov a na vlastní kůži si vyzkoušíte bosou stezku, poodhalíte společně se včelařem některá tajemství ze života tohoto hmyzu, nebude chybět dětské cvičení s usměvavými lektorkami, výtvarná dílna nebo divadélko. Po celou dobu bude otevřen výstavní sál se spoustou novinek. Vstupné je zdarma.
Program:
14:00 komentované krmení sov
14:00 bosá stezka
14:30 beseda se včelařem
15:00 cvičení dětí s lektorkami dětského klubu Cerheníček
15:30 výtvarná dílnička vyrobit sluníčka z obilí a panenky z makovic.
16:00 maňáskové divadélko a Budulínek

Doktorské kapely zahrají ve společenském domě
Kolín – Kolínské MUDr. ování, festival doktorských kapel, se uskuteční v sobotu 23. září od 20 hodin v Městském společenském domě v Kolíně. Posluchačům se představí tři rockové kapely, jejichž členy spojuje lékařské povolání a poslání. Pražská rocková skupina Bílá nemoc hraje jemné folkrockové balady, ale také nefalšované bigbítové vypalovačky a na kontě čtyři desky. Hradecká kapela Lazzareth provozuje styl dirty blues vycházející z elektrického blues s prvky hard rocku, alternativního rocku a heavy metalu. Třetím vystupujícím je BBONK, což je zkratka pro Blues Band Oblastní nemocnice Kolín.