V domě dětí se bude nejen dýňově soutěžit a strašit
Kolín – V domě dětí a mládeže se letos poprvé uskuteční Halloweenské strašení. V hlavním sídle v Pražské ulici se děsy a běsy rozdovádí v neděli 5. listopadu od 16 hodin. Nebudou chybět kouzla, čáry, strašidla i hry a soutěže pro celé rodiny. Strašidelné kostýmy jsou vítány. Součástí programu bude i soutěž o nejlepší vydlabanou halloweenskou dýni. Soutěžní dýně je možné doručit do DDM v Pražské ulici 3. listopadu od 15 do 19 hodin a 4. listopadu od 9 do 13 hodin. Přihlášení dýně na pokona.petra@ddmkolin.cz, uveďte jméno, věk autora a kontakt.

Autorské čtení zabrousí do tajemné Transylvánie
Cerhenice – Podzimně dušičkový večer můžete strávený poslechem úryvků z knihy, vyprávěním s autorem o tajemné Transylvánii, Draculovi a historii Rumunska. Draculescu: Tajemství řádu draka začíná v pátek v 17.30 hodin v prostorách environmentálního centra. Zároveň proběhne křest autorovy nové knihy Legenda o Hotel Castel Dracula.

Po letním kině přichází podzimní
Škvorec - Spolek sousedů ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů Škvorec pokračují v dalších filmových představeních. Po letním kině na náměstí připravil program i na podzim a zimu. Sedět se už nebude na židličkách či dekách venku, ale v hostinci U Zálabských. První představení se uskuteční dnes od 20 hodin a diváci se mohou těšit na skutečnou českou klasiku. Promítat se totiž bude komedie z roku 1984 s Karlem Heřmánkem v hlavní roli – Fešák Hubert. V dalším termínech nebude chybět 10 miliard, co máte na talíři, nebo Anděl Páně 2.