Kváskový chleba opět provoní Štolmíř
Štolmíř – Ve Štolmíři dnes opět zavoní čerstvý kváskový chleba. Ten tu tradičně ve veřejné peci připravují zkušení pekaři. Každý, kdo přijde může nejen vidět, jak chleba vzniká, ale samozřejmě ho může ochutnat. Pečení začíná v 10 hodin, ochutnávat však lze až do 16 hodin.

Holubová a Čtvrtníček se představí v talk show
Český Brod – Úsměvná a někdy trochu hořká talk show se uskuteční dnes večer v českobrodském kulturním domě Svět. Do města zavítá přední česká herečka Eva Holubová, známá kromě herectví také zájmem o dění kolem nás a snahu nežít život zbytečně. Společně s ní přijede do Českého Brodu také Petr Čtvrtníček. Diváci mohou ovlivnit podobu večera svými dotazy. Talk show začíná v 19.30 hodin.

Přehlídka filmů Be2Can začíná v kině již dnes
Kolín – Přehlídka filmů, které se promítaly na prestižních filmových festivalech v Berlíně, Benátkách a Canes je začíná v kolínském Kině 99 právě dnes. Od 20 hodin se bude promítat film O těle a duši, který soutěžil v hlavní soutěži na festivale Berlinale. V neděli ve stejnou dobu se diváci mohou těšit na Western, který byl představený v Canes. Pondělí patří filmu Čtverec. Diváci ho mohou vidět od 19 hodin. V úterý pak v tuto dobu promítají film Krotká a ve středu od 18 hodin hrají Ta, která odešla.

Svatohavelské posvícení přinese také besedu
Kouřim – Besedu o šití a údržbě lidových krojů s Michaelou Patočkovou a Marií Antonií Filipovou přinese mimo jiné Svatohavelské posvícení v kouřimském skanzenu. Besedovat se bude také o jídle a hodování. Tuto přednášku bude mít na starosti Kamila Skopová. Lidé mohou skanzen navštívit od 10 do 16 hodin. Čeká je také jarmark či divadelní představení.

Součástí podzimních slavností je burza
Liblice – Spolek přátel obce Liblice pořádá ve střední odborné škole podzimní slavnosti. Připravené budou dílničky pro děti a každý bude mít možnost zakoupit si podzimní dekorace. Přichystaná bude také burza dětského oblečení, hraček a sportovních potřeb pro děti. Akce začíná v 10 hodin, konec je naplánovaný na 16 hodin.

Slovenština bude znít velkým sálem už dnes
Kolín – Městským společenským domem bude dnes večer znít slovenština. Zavítá sem totiž skupina Horkýže Slíže, která kolínskému publiku představí svou novou desku. Osvědčené hity jako Malá Žužu nebo Lesbiens and gay song však rozhodně chybět nebudou. Společně se slovenskou kapelou se představí také ZakázanÝovoce a Mean Messiah. Začátek je ve 20 hodin.

Vavřinecký potok láká vodáky  
Nejen profesionální, ale i amatérští milovníci divoké vody se dnes scházejí u Vavřineckého rybníka, aby si užili sjezd Vavřineckého potoka, který má dlouholetou tradici. Sjezd říčky, která se na jeden jediný den v roce promění v divokou řeku končí v Toušicích, kde je známá kaskáda, kterou by však měli sjíždět pouze zkušení vodáci. Na akci jsou zvaní také ti, kteří sice nechtějí vyzkoušet adrenalinový sport, ale rádi by obdivovali ostatní odvážlivce. Na večer je připravená taneční zábava a vyhlášení výsledků v hornokturské sokolovně.

Robert Fulghum přestaví v Úvalech svou novou knihu
Úvaly – Spisovatel Robert Fulghum přestaví svou novou knihu Opravář osudů v neděli 15. října od 16 hodin v Centru volnočasových aktivit v Riegerově ulici. Nebude chybě divadelní představení z knihy Co jsem to proboha dělal ani diskuze, prodej knih a autogramiáda. Vstupenky na tento pořad lze získat v předprodeji na podatelně městského úřadu a v knihovně.

Klavírní koncert se uskuteční v Kmochově domě
Kolín – Sbor Českobratrské církve evangelické v Kolíně pořádá pro milovníky klasické hudby a její kvalitní interpretace klavírní koncert Daniela Juna. Absolvent brněnské JAMU zahraje skladby W.A. Mozarta, F. Liszta a G. Gershwina. Koncert se uskuteční v pátek 13. října od 18 hodin v Husově domě v Kmochově ulici.