I v Třebovli upálí čarodějnici

Třebovle – Tradiční pálení čarodějnic se uskuteční v neděli v 19 hodin na fotbalovém hřišti v Třebovli. Vítané jsou děti s čarodějnickými kostýmy. Po upálení čarodějnic se nejen děti mohou těšit na opékání buřtů.

Kolínský Majáles pokračuje

Kolín – V sobotu Majáles začne už v 9 hodin v Komenského parku, kde bude připravená snídaně v trávě. Poté jsou v plánu přednášky v CEROPu. Od 9 hodin budou Lucie Bílková a Martin Pikous hovořit o tom, jak Majálesy mění města, od 9.40 hodin bude Tereza Krobová hovořit na témě Gender a počítačové hry. V 10.30 hodin pohovoří Samuel Titěra o čtyřech písmenech, která mění život. Hodinu po poledni se uskuteční vernisáž v Galerii Podchod. Večer je připravená klubová noc v baru Pod Hodinama. Neděle začne v 11 hodin tanečním workshopem v DDM. V 13.30 hodin začne spirituální koncert v chrámu sv. Bartoloměje. Od tří hodin začnou v café Tradice přednášky. V Galerii v Zahradě začne v 17 hodin vernisáž a ve 21 hodin zakončí Majáles promítání Švédská teorie lásky v baru Pod Hodinama.

Běžci poběží půlmaraton již po devětapadesáté

Kolín – Již 59. ročník kolínského půlmaratonu KVOK se koná v neděli. Běží se tradičně na trase Kolín – Velký Osek – Kolín. Start závodu je v 10 hodin na atletickém stadionu Mirka Tučka. Prezentace závodníků začne v 8.15 hodin a uzávěrka je 15 minut před startem závodu. První účastníci závodu by měli do Velkého Oseka dorazit okolo 10.30 hodin.

Cyklisté vyrazí na tradiční jarní Kolovětrání

Kostelec n. Č. l. – Již dnes se cyklisté podaí do sedel, aby se vydali na tradiční jarní Kolovětrání. Milovníci tohoto sportu se sejdou v 10.30 hodin na náměstí Smiřickcýh, odkud vyrazí na trasy dlouhé 10-50 kilometrů. Děti do dvanácti let se mohou na trasy vydat pouze s doprovodem. Povinná je cyklistická výbava. Akce je letos opět součástí Slavnosti květů. Po dojezdu se sportovci sejdou v pivovaru.

V neděli zahrají Poutníci

Ne každý chce Valpružinu nebo také Filipojakubskou noc prožít u ohně s pálením čarodějnic a opékáním špekáčků. Pro ty, co dávají přednost kulturním akcím, máme jeden tip z Peček. V neděli se totiž v prostoru za římskokatolickým kostelem Svatého Václava uskuteční koncert kapely Poutníci. Hudební večer začne v 18 hodin. Bluegrassová kapela za 47 let natočila a vydala celkem 15 hudebních nosičů. Kapela se svým fanouškům na Kolínsku představí nejen nyní v Pečkách, ale také v rámci Keramického dne v Kostelci nad Černými lesy.