Varhanní festival míří do vitického kostela

Vitice – Český varhanní festival zavítá také do vitického kostela sv. Šimona a Judy. Koncert je naplánovaný na pátek 25. srpna od 19 hodin. Na varhany zahraje Adam Viktora a představí se také sopranistka Gabriela Eibenová. Jedenáctý ročník festivalu putuje po různých místech naší republiky.

Letní kino promítá dál

Kolín – Letní kino v parku u Ztracené uličky stále ještě promítá. Příznivci filmů pod hvězdami se mohou těšit na čtyři promítací dny. Tento víkend bude patřit rodinám. V pátek se bude promítat nová česká rodinná komedie Špunti na vodě a v sobotu oblíbená pohádka Anděl páně 2. První zářijový víkend pak bude patřit hudebním příznivcům a ženám. V pátek 1. září můžete vidět film Super Duper Alice Cooper a v sobotu se zejména ženy a dívky mohou těšit na Padesát odstínů temnoty. Promítání začíná vždy po setmění.

Pouťová zábava zakončí léto

Jestřabí Lhota – Pouťovou zábavu si v sobotu užijí na hřišti v Jestřabí Lhotě. Hudební akce začne ve 20 hodin. V případě nepříznivého počasí se akce neruší, pouze se přesune do kulturního domu.

Rozloučí se s prázdninami

Kbel – Děti se v sobotu rozloučí s prázdninami. Přátelské posezení a aktivity pro děti jsou naplánované na 16 hodin. Akce se koná v prostorách u obecního úřadu.

Týnec ožije rockovým festivalem

Týnec n. L. – V sobotu 26. srpna se v týneckém areálu „Ostrov“ uskuteční hudební festival Rockový Týnec. Od 18 hodin se na scéně publiku představí kapely Elysium, Rissla, Něco a Klaxon Rock.

Hradozámecká noc přinese speciální prohlídky i koncert

Loučeň – Poslední srpnovou sobotu se na zámku Loučeň uskuteční již 7. Hradozámecká noc. Pestrý program začne v 18.45 hodin s Večerníčkem, následuje pohádkové pásmo na motivy operetek Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře v podání divadelního souboru Hálek z Nymburka. Ve 21 hodin vystoupí mladá tříčlenná kapela Mirai. A samozřejmě nebude chybět maraton prohlídek zámku od 16 hodin až do svítání. Připravené jsou také prohlídky sklepení s čarodějnicí.

Ekologická zahrada bude hostit bylinkový workshop

Poděbrady – Školní ekologická zahrada zemědělské školy v Poděbradech pořádá v sobotu 26. srpna od 9 do 17 hodin Bylinkový workshop. Jeho účastníci se mohou seznámit s bylinami v zahradě, s jejich využitím a základními možnostmi jejich zpracování. Kdo bude mít zájem, může si vyrobit ošetřující krém se včelím voskem, měsíčkem a řebříčkem, dále bylinný ocet, bylinkovou sůl a šalvějový sirup.

Na nádvoří Vlašského dvora odehrají Draculu

Kutná Hora – Divadelní hru s názvem Dracula představí spolek Zuzko na nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře tento pátek od 21.30 hodin. Hra bude uvedena k příležitosti 155. výročí od vydání knižní předlohy irského rodáka Brama Stokera. Atmosféru temného příběhu umocní číše vína červeného jako krev z kutnohorských vinic. Vstupenky je možné předem zakoupit v infocentru na Palackého náměstí.

Dechovka zahraje na zámku

Lysá nad Labem – Koncert Hasičské dechové hudby si mohou přijít poslechnout všichni milovníci tohoto hudebního žánru v neděli 27. srpna na zámek v Lysé. Začátek koncertu, kterýse uskuteční v atriu bývalého augustiniánského kláštera, je v 15 hodin. Pořadatelé zároveň upozorňují, že v případě špatného počasí se vystoupení ruší.