Výstava šperků láká do Veigertovského domu

Kolín – Archeologické výzkumy v Čechách přinášejí pro období od 9. do 11. století bohatou škálu šperků, které dovolují představit si, jak se zdobily dámy žijící na knížecím dvoře, v jeho blízkosti či na venkově. Právě takové šperky si zájemci mohou prohlédnout ve Veigertovském domě v Kolíně. Výstava nazvaná Móda v raném středověku, aneb barevný svět raně středověkých šperků začíná v úterý v 17 hodin.

Wild Band láká na příjemné texty a líbivé melodie

Kostelec n. Č. l. – Autorskou kapelu Wild Band, jejíž písně poletují mezi folkem, rockem a country charakterizují příjemné texty a líbivé melodie. Skupina se tentokrát představí v komornějším podání v černokostelecké kavárně Modré dveře na náměstí Smiřických. Koncert je naplánovaný na 28. dubna a začne v 19 hodin.

Fler jarmark tentokrát pomůže domácímu hospicu

Český Brod – Tradiční českobrodský Fler jarmark se uskuteční i letos. Jako v minulých letech, i tentokrát bude součástí Okruhu Českobrodského. Obě akce se tradičně konají první květnový den. Jarmark začne v 9 hodin, konec je naplánovaný na 15 hodin. Autorské regionální výrobky budou zájemcům k dispozici v Oranžové zahradě na Husově náměstí. Nejen pro děti jsou připravené kreativní dílničky a chybět nebude ani občerstvení. Výtěžek z akce bude věnovaný na podporu činnosti Domácího hospicu Nablízku v Lysé nad Labem.