PLAŇANY
Festival Plaňanské posvícení začne v pátek 1. září a stejně jako každoročně slibuje nabitý program plný zvučných jmen. V pátek se představí například kapely Škwor, Walda Gang, Medvěd 009 nebo místní Telegraf. V sobotu se děti mohou v odpoledních hodinách těšit na Dádu Patrasovou a Maxíky. Večerní program ozvláštní muzikálové hity v podání Josefa Vojtka a Yvetty Blanarovičové. Zahraje také Slza, Marek Ztracený a kapela Jelen. Diváci se mohou těšit hned na tři autogramiády. První ji slíbila kapela Slza, poté se přidala také Olga Lounová a Milan Pertoutka. Program festivalu pokračuje také v pondělí, kdy Josef IX. poprvé představí svůj nový klip, který natáčel na kolínském Karlově náměstí a má podpořit babyboxy. Zejména starší ročníky potěší Moravanka. Chybět nebude ani vystoupení Zdeňka Izera plné humoru a závěr celého festivalu si na starost vezme DJ Kofola.

KOLÍN
Již čtvrtý ročník horolezecké akce Pod mostem cup se v Kolíně uskuteční tento víkend. Mladí horolezci se sejdou 2. září od 9 hodin na lezecké stěně pod Novým mostem. Závody jsou pro děti a mládež do 16 let. Přihlásit se lze na místě do 10 hodin, kdy závody začnou. Od 14 hodin je připravený program pro veřejnost. Těšit se můžete na lezecké ukázky kolínských horolezců nebo ukázky skateboardingu. Představí se také finalistky Miss Polabí 2017 a každý si může vyzkoušet lezení. Veškeré vybavení si může zapůjčit zdarma a k dispozici budou také kvalifikovaní jističi. Pro všechny mladé účastníky soutěže je připravené občerstvení a vítězové se samozřejmě mohou těšit na věcné ceny. Vyzkoušet lezení po umělé stěně pod kolínským Novým mostem si může opravdu kdokoli, kdo se nebojí výšek, má rád adrenalin a rád zkouší nové, zajímavé věci.VYŽLOVKA
V sobotu 2. září se v rámci Radegast Tour 2017 na koupališti na Vyžlovce koná koncert kapely Tři sestry. Návštěvníci se mohou těšit na velkolepou pódiovou show a dvouhodinový koncert se zcela novým play listem, v němž muzikanti vyměnili více než třetinu písní.Z pódia se tak rozezní písně z alb Na Kovárně to je nářez nebo Lihová škola umění. Chybět nebudou ani tradiční písně, jako je Zelená, Mexiko, Život je takovej nebo Modlitba pro partu. Jako hosté se představí E!E, Doctor P. P. a Ešus. Koncert začíná v 18 hodin, vstup do areálu koupaliště bude možný od 17 hodin.

KRYCHNOV
Krychnovští jako již tradičně posvícení oslaví traktoriádou, která začne v sobotu 9 hodin na náměstí Žízně. Ve 13 hodin přijede král Petrson Sličný Úchvatný se svou chotí Jarulínou Oslnivou Překrásnou a celý královský průvod projde obcí, kde se zastaví u každého obydlí a jeho výsost za zvuků harmoniky osobně každého pozve na večerní veselici. V 15 hodin vypukne proslulý závod Krychnovský cross, na kterém jsou vítání cyklisté i chodci. Ve 20 hodin propukne posvícenská zábava. K tanci a poslechu zahraje kutnohorská hudební kapela Noční můry. Připravená je také tombola.

ČESKÝ BROD
Kateřina Svobodová a Tajemoje vystoupí v sobotu 2. září od 18 hodin v Café Green. Kapela kromě vlastní tvorby hraje také osobitě aranžované písně zapůjčené od Rolling Stones, Toma Waitse nebo Stevieho Wondera. Místo na koncert je třeba si rezervovat.

KOUNICE
Staré velocipedy uvidíte v sobotu 2. září v 18 hodin na tradiční Kounické šlapce. Připravená je trasa dlouhá deset kilometrů, která vede z Kounic přes Vykáň a Černíky zpět do Kounic. Závodí se za každého počasí. Celou akci hudebně doprovodí Jazz Band.

TŘI DVORY
Prázdniny tímto víkendem končí a děti se zase vrátí do školních lavic. Je tedy třeba se rozloučit. Loučení s prázdninami začíná na třídvorském hřišti v sobotu 2. září ve 14.30 hodin. Sbor dobrovolných hasičů Tři Dvory připravil pro děti hry, soutěže i občerstvení.KOŘENICE
V sobotu 2. září ve 14 hodin začíná Kořenický pohádkový les. Děti čeká procházka lesem, při které budou plnit úkoly pohádkových postav. Na hřišti je připraven bohatý program, kde nebudou chybět dětské motokáry, skákací hrad, malování na obličej a další hry.

VELKÝ OSEK
Rozloučení s prázdninami si pro děti nachystali na fotbalovém hřišti ve Velkém Oseku. Na nejmenší čeká oblíbený skákací hrad,reprodukovaná hudba, malování na obličej a spoustu další zábavy a her. Rozloučení se koná v sobotu od 14 hodin.

STARÝ KOLÍN
Nejen místní se v sobotu sjedou na oslavy 750 let od první písemné zmínky o obci. V sobotu začne program oslav v 9 hodin. Od 13 hodin začne hlavní program v kulturním domě, kde vystoupí také děti ze základní školy. Na večer je nachystaná zábava.

ÚVALY
V domácím prostředí odehraje v sobotu kapela Divokej Bill poslední z koncertů Lobkowicz Tour 2017. Koncert začne ve 20 hodin. Jako host kapely se představí skupina Poletíme?. Lístky budou k dispozici na místě jen v případě, že se nevyprodají předem.

PEČKY
Deset modelových kolejišť, muzeum modelové železnice, ukázky ručně postavených modelů, ale také dětské hrací zóny čekají na návštěvníky výstavy, která se koná 2. a 3. září. V sobotu bude otevřeno od 9 do 17 hodin, v neděli od 9 do 15 hodin.

KOLÍN
V Kouřimské ulici a na Karlově náměstí se v neděli koná Slide festival. Jde o celonafukovací vodní skluzavku dlouhou 60 metrů zakončenou bazénem. Skluzavka bude v provozu od 12 do 21 hodin. Provoz na náměstí bude po celý den omezený.LOUŇOVICE
Pokreslit křídami celé prostranství ulice K Horní návsi mohou zájemci z řad dětí v Louňovicích v neděli 3. září od 15 hodin. Fantazii se meze nekladou, kreslit lze cokoli. Každý umělec, který přijde ozdobit obec svým obrázkem dostane křídy na tvoření na místě.

KOSTELEC N. Č. L.
Kostelecký hudební den koná již po třetí. Připravený je hudební program jehož vrcholem bude vystoupení kapely Prague Conspiracy a Viléma Čoka. Akce se koná v sobotu 2. září od 13 hodin na odstavném autobusovém nádraží v Českobrodské ulici.

ČERVENÉ PEČKY
Výročí 140 let od založení hasičského sboru oslaví v sobotu v Červených Pečkách. Slavnostní zahájení před hasičskou zbrojnicí začne ve 14 hodin. O půl hodiny později začne výstava koňských stříkaček. Od 15 hodin zahraje kapela Trampoty a jsou připravené soutěže pro děti.