Doma vyrobení draci budou soupeřit o nejhezčího
Veltruby – Pořadatelé ozvláštní každoroční drakiádu seskokem parašutistů, který akci zahájí už ve 14 hodin. Akce se koná na hřišti TJ Meteoru v Hradišťku I. v sobotu od 13.30 hodin. Kromě parašutistů se mohou děti těšit na soutěže o ceny a vyhodnocení o nejhezčího doma vyrobeného draka.

Do kina na českou komedii nebo životopisné drama
Český Brod – Kulturní dům Svět uvede v sobotu 7. října od 19 hodin komedii Miluji tě modře. Film je o sympatickém malíři a kunsthistorikovi, doktoru Davidu Bártovi, který se blíží Kristovým létům a prožívá smolné období. V neděli se Českobrodští mohou těšit na film Úkryt v ZOO. Životopisné drama z prostředí zoologické zahrady začne v 15 hodin. Na každé představení mají senioři a děti do 15 let slevu na vstupenku. Informace lidé získají v městském infocentru.

Závodit budou jen děti
Kolín – Na Kmochově ostrově se koná cyklistický závod dětí na okruhu bez většího převýšení. Délka okruhu je asi pět set metrů. Děti budou podle kategorií zdolávat tratě dlouhé sto až 2500 metrů. Nejmladší děti mohou samozřejmě závodit na odrážedlech. Každý závodník může startovat pouze v jedné kategorii, děti narozené v roce 2012 nemohou tak startovat zároveň na kole a také na odrážedle, ale musí si vybrat pouze jednu kategorii. Registrace závodníků je možná v den závodu nejpozději do 9.45 hodin. V 10 hodin odstartuje první kategorie. Vyhlášení výsledků je naplánované na 12 hodin.