Vedle jednorázových akcí doporučuje i takové, které jsou součástí dlouhodobějších cyklů. V pátek 25. října se večerním představením Ostře sledované vlaky v sázavském kulturním domě završí letošní ročník soutěžní přehlídky amatérských hudebních divadel Voskovcova Sázava, trvající již od poloviny září. To program festival Talichův Beroun je právě „v nejlepším“; posluchači se mohou těšit na koncerty až do 12. listopadu. O prodlouženém víkendu má sice pauzu, avšak hned v úterý 29. října přivítá Kulturní dům Plzeňka příznivce mezzosopranistky Dagmar Peckové; vystoupí spolu s Epoque Quartetem a Jazz Bandem Miroslava Hloucala s Janem Kučerou s programem Hledá se Mackie Messer.

Soboty 26. října se týkají pozvání na zámek Kačina, kde se pro děti chystá strašidelný pohádkový les, a svět dětí i fantazie dospělých se propojí v Galerii Středočeského kraje neboli GASK. Tam se od 16 hodin uskuteční vernisáž výstavy Jiřího Trnky V zahradách imaginace. Tu pak bude možné zhlédnout do 22. března.

Na pondělí 28. října připadá v rámci ostav státního svátku také Den Středočeského kraje. Řada krajských muzeí i Středočeská vědecká knihovna chystají speciální programy, často navíc se vstupem zdarma. Podrobnosti jednotlivé instituce upřesňují na svých webových stránkách.