Silvestr ve Starých lázních zpestří DJs Stayer či Tomcat
Kolín – Klubu Staré Lázně v centru Kolína má na letošního Silvestra pro zájemce připravenou párty, při které příchod nového roku přivítá ohňostrojem, a do půlnoci nebude chybět welcome drink a set šampaňského s jahodami, k dokreslení atmosféry výzdoba konfety ani další speciální párty dekorace. Až do brzkých ranních hodin budou vyhrávat DJs Stayer, Chemic, Tomcat a hosté.

Silvestrovské a Novoroční jízdy na řepařské drážce
Kolín - Silvestrovské a Novoroční jízdy na Kolínské řepařské drážce odstartují 31. prosince a 1. ledna s odjezdy vlaků vždy v v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45, 16:00 hodin. Všechny vlaky budou taženy dieselovou lokomotivou. K dispozici budou uzavřené vagóny a také občerstvení v bufetu.

Výstava ve skanzenu je v sobotu přístupná naposledy
Kouřim - Pokud před přípravami na silvestrovské oslavy dáváte přednost vánoční atmosféře, máte ještě do 30. prosince možnost seznámit se ve skanzenu s tím, jaké obyčeje se na českém venkově udržovaly od začátku prosince do Tří králů. Nechybí přástky s tradičním pohoštěním, různé způsoby věštění, tajemné obchůzky maškar, svátečně vyzdobená světnice s prostřeným štědrovečerním stolem, stromkem, betlémem a svatoštěpánskou výslužkou pro služebnou čeleď ani tradice vánočního a tříkrálového koledování. Instalace v domě z Jílového vás seznámí s dnes již téměř zapomenutými adventními a vánočními obyčeji původního německého obyvatelstva v Podkrušnohoří.Poslední den v roce přijdou do Borků běhat stovky lidí
Kolín – Tradiční Silvestrovský běh startuje 31. prosince v 10.30 hodin na atletickém stadionu Mirka Tučka. Prezence je od 9.15 hodin. Jedná se již o 58. ročník běhu. Na závodníky čeká rovinatá tříkilometrová trať lesoparkem Borky, povrch tartan, asfalt a lesní pěšiny. Cíl je opět poblíž atletického stadionu. Pro vítěze jsou připraveny věcné ceny. Tradičně se účastní stovky běžců. Přihlásit se můžete předem online na webových stránkách www.vytrvalci-kolin.estranky.cz nebo www.atletikakolin.cz. Ti, kteří přihlášku předem využijí (a organizátoři si vzhledem k očekávané vysoké účasti přejí, aby jich bylo co nejvíce), si jednak ušetří frontu při přihlašování, neboť si jen vyzvednou připravené startovní číslo, jednak zaplatí jen symbolické startovné ve výši 20 korun, zatímco při přihlášce na místě bude činit 50 korun. Výtěžek ze startovného bude věnován nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Sv. Štěpánem se rozezní Česká mše vánoční
Kouřim – Farnost u sv. Štěpána a Základní umělecká škola Kouřim připravili sobotu pro diváky zážitek v podobě Rybovy České mše vánoční. Koncert začíná v 18 hodin v chrámu sv. Štěpána. Vystoupí Bronislava Smržová – Tomanová (soprán), Petra Vondrová (alt), Jiří Remeš (tenor), Petr Mašlaň (bas), varhany rozezní Stanislav Poslušný a Sylva Kroužilová, flétny se ujme Jana Zeráková. Těšit se můžete na Svatoštěpánský sbor a orchestr, Sono Apparsi, Vox Bohemica a hosty. Za dirigentský pult se postaví Ivan Fiala. Vstupné na koncert bude dobrovolné.

Silvestrovský galakoncert přinese satelitní přenos
Kolín – Stalo se už tradicí, že ne všichni se již od setmění posledního dne roku věnují bujarým oslavám. Od 17 hodin 31. prosince Kino 99 opět uvede přímý satelitní přenos Silvestrovského galakoncertu Berlínské filharmonie. Nelze pochybovat, že Sir Simon Rattle a Joyce DiDonato pro vás na Silvestra připravili okouzlující repertoár i provedení.

Děti si připijí v pravé poledne
Kolín – Tradiční Silvestr pro děti pořádá Dům dětí a mládeže Na Zámecké v neděli 31. prosince od 10 hodin. Jedná se o veselý program pro celé rodiny plný her, soutěží, humorných představení a samozřejmě nebude chybět ani slavnostní přípitek. Nejmenší si na příchod nového roku připijí Rychlými špunty v pravé poledne.

Na Nový rok si společně zaběhají po schodech
Kouřim – Tradiční novoroční běh po schodech, tedy po schodech do Podskalí, se uskuteční1. ledna. Začne v 10 hodin.

Po Silvestru s Paragrafem 202 můžete vyrazit na pochod
Ovčáry – Obecní úřad Ovčáry ve spolupráci se spolky pořádá oslavu Silvestra 31. prosince od 19.30 hodin ve spolkovém domě. V ceně vstupenky je malé občerstvení a láhev sektu pro stůl. Vyhrávat bude kapela Paragraf 202 se zpěvačkou Janou Bechyňovou. A hned druhý den můžete vyrazit na Novoroční pochod, sraz je v 15 hodin před obecním úřadem.