Skotské hry lákají na soutěže i hudební program

Úvaly – Vrh kamenem, hod kládou, hod závažím a balíkem slámy, farmářský běh a přetahování družstev lanem – to je výčet disciplín, které jsou připravené v rámci skotských her v Úvalech. Pořádá je spolek Jonatán společně se sportovním klubem Kládaklan. Kromě soutěží na hosty čekají také hudební a taneční vystoupení. Návštěvníci se mohou těšit také na ochutnávku skostské whisky a skotského jídla. Akce se koná v Chorvatské ulici na hřišti.

Jiří Černý vystoupí ve společenském domě

Kolín – Oblíbený poslechový pořad nestora tuzemské hudební kritiky bude tentokrát věnovaný jedné z první tuzemských folkových skupin založených v roce 1960. Jiří Černý bude hovořit o Spirituál Kvintet. Akce je naplánovaná na čtvrtek a začne v 19 hodin.

Olympiádu mateřinek podpoří Šafránková i Kratochvílová

Jestřabí Lhota – Olympiáda mateřských škol se koná ve sportovním areálu TJ Sokol Jestřebí Lhota. Akci podpoří kladivářka Kateřina Šafránková, atletka Jarmila Kratochvílová a kapitán české sledge hokejové reprezentace Zdeněk Šafránek. Pozvané jsou mateřinky z Býchor, Krakovan, Ovčár, Týnce nad Labem, Velkého Oseka, Žiželic, Starého Kolína, Veltrub, Žehuně, Ohař, Opolan a Hlavečníku. Děti budou skákat do dálky, běhat přes překážky, házet míčkem do dálky, střílet, ale také skákat v pytlích a házet na přesnost.

Jevanech hraje Dobrohošť

Jevany – Kapela Dobrohošť, která hraje selský rock, zahraje v kinosále v Jevanech v sobotu 20. května od 19 hodin. Jako host vystoupí paradoxní kytarový Orchestr.