Malý sál restaurace American, kde se poslední saloony odehrávaly, nahradil velký sál kolínského městského společenského domu a akci ozdobil host z největších – Robert Křesťan s kapelou Druhá tráva.

Úvodní tři čtvrtě hodinka patřila téměř domácí kapele Wyrton, v níž na mandolínu hraje i organizátor Honza Roth. „Samozřejmě, že jsme pozvali spousty našich přátel a známých, kteří přijeli i na naše vystoupení," glosoval Roth a reakce publika mu daly zapravdu – po každém sólu či vtípku se ozval potlesk nebo smích.

A tato dobrá nálada a pohoda vydržela i na hlavní hvězdy. Robert Křesťan se svojí, výbornými muzikanty plnou, kapelou Druhá tráva se prošel svým bohatým repertoárem, aby večer zakončil třináctiminutovou vlastní variací na legendární hit kapely Jethro Tull nazvanou Telegraf Road, česky Telegrafní cesta. Poté si fanoušci vytleskali ještě dva přídavky, skladby Na španělských schodech a Až si jednou sundám.

„Jsem naprosto spokojený, koncert byl nadmíru úspěšný a opravdu se povedl, takhle nějak jsem si to završení našich kulatin představoval," byl nadšený ze zaplněného sálu, výkonů muzikantů i reakcí publika Jan Roth, který celý večer vymyslel a zorganizoval.