Podvečer by svojí kvalitou mohl klidně s úspěchem konkurovat pořadům profesionálních umělců - kolínský houslista, dirigent a pedagog Jiří Dojčiak složil původní autorskou hudbu, kterou společně s klavíristou Václavem Mlčochem a hráčkou na violoncello Barborou Daňkovou interpretovali. A to jak v mezerách mezi recitací, tak coby podkres pod ní.

Plakáty i pozvánky sice zvaly na autorské čtení, Jitka Nováková však své verše recitovala z hlavy, a to s profesionálním umem a grácií. „Když jsme se tu sešli poprvé před lety, stálo tady za mnou lešení a já jsem se za něj omlouvala, to jsem ale tehdy netušila, že může přijít ještě něco daleko horšího,“ narážela v úvodu setkání básnířka na současné problémy s virovými opatřeními a roušky na ústech všech přítomných.

I přes ně se ale návštěvníci výborně bavili poetickými, intimními verši často korunovanými vtipem. Po mohutném závěrečném aplausu už zbýval čas jen na poděkování hlavní protagonistky především ilustrátorce knihy Lence Králíkové, muzikantům i dalším nejbližším sedících v hledišti.

Při odchodu se pak vytvořily dvě fronty, jedna z těch, kteří blahopřáli Jitce k povedenému večeru, druhá pak ze zájemců o koupi útlé, ale krásně vypravené básnické sbírky S kloboukem do nebes, jejíž krátké, ale sympatické oživení právě skončilo.