Jak je to nyní zvykem, místo tradiční stovky jich ale dorazila zhruba polovina, coby odměnu však tito nejstatečnější dostali perfektní hudební zážitek. První houslista Miloš Vacek, druhý houslista a bratr v Kolíně dobře známého dirigenta Kolínské filharmonie Roberta Richard Kružík, hráč na violu Jan Řezníček a violoncellista Břetislav Vybíral totiž namíchali pestrý, a především kvalitní hudební koktejl.

Úvod koncertu obstaral Smyčcový kvartet D – dur, opus 64, č.5 řečený Skřivánčí Josepha Haydna a program pokračoval Smyčcovým kvartetem č. 1, D-dur opus 11Petra Iljiče Čajkovského. Po opravdu krátké a víceméně symbolické přestávce pak zazněl jeden ze dvou kvartetů Leoše Janáčka Listy důvěrné.

„Jsme rádi, že jste v téhle těžké době přišli, my jsme měli hrát v Mexiku, Severní Koreji a Španělsku, všechno je zrušené, takže jsme rádi, že si zahrajeme v Kolíně,“ bavil publikum Miloš Vacek, který celým večerem provázel a prozradil i několik méně známých detailů ze života zmíněných skladatelů. Coby přídavek zazněl Sukův hudební hold svatému Václavovi.

Pokud se nezpřísní opatření spojená s koronavirem, měl by se uskutečnit Vzpomínkový koncert s orchestrem Atlantis hned následující úterý v kolínské synagoze a další pak za týden opět v Městském společenském domě, kde se odehraje klavírní recitál Tomáše Vrány.