Jeho obrázky budou galerii zdobit celý březen. „Představit výstavu, to je těžké, lepší je podívat se,“ smál se při představování své výstavy Miroslav Barták. „Není velká, je to dvacet čtyři rámečků s obrázky na hezkém místě,“ dodal se svým osobitým humorem známý kreslíř.

Měsíc trvající výstavu tento týden otevřela slavnostní vernisáž. Na tu dorazilo hned několik desítek návštěvníků. „Bylo to hezké odpoledne s milými lidmi,“ hodnotil Miroslav Barták.

Výstavu zahájil Ivan Hanousek z České unie karikaturistů. „Kreslením humoru beze slov se dnes mnoho humoristů nezabývá. Ono je to totiž velice těžké. Upřímně řečeno – ilustrovat anekdotu dovede spousta lidí. Ale vyjádřit vše jen obrazem, aby každý pochopil, v čem je vtip, je opravdové umění,“ vyzdvihl hned na úvod práci Miroslava Bartáka Ivan Hanousek

Výstavu můžete navštívit až do středy 30. března. Na duben českobrodská Galerie K připravuje výstavu fotografií Ivety Kopicové "Homeless unlimited", která byla představena už v Centu současného umění DOX.

Martin Šnajdr