V Městském divadle Kolín byla k vidění česká premiéra tanečního komiksu GARFIELD. Vystoupení TK Kocour Modroočko je třetím projektem Kolíňačky Jolany Burešové. Představení je složeno z 20 kapitol, ve kterých se prolínají prvky loutkové animace a tance.

V představení účinkuje neuvěřitelných 100 tanečníků. Společně s nimi i sboristé baletního souboru Národního divadla Praha, ale i tanečníci z pánského TS Rasputin. Záštitu nad představením převzalo americké velvyslanectví.

STOVKA TANEČNÍKŮ ze sedmi dětských domovů vystoupila v tanečním komiksu o známém kocourovi Garfieldovi. Kromě nich ale účinkovaly i tanečnice z taneční skupiny Modroočko, souboru Merci Brno, svůj um předvedla i pánská taneční skupina Rasputin. Jakmile se před úplně vyprodaným kolínským hledištěm otevřela opona, diváci se ponořili do děje složeného z dvaceti obrazů se života kocoura Garfielda a jeho páníčka.

Z vyprávění o líném kocourovi, který potají likviduje právě připravené lasagne, se ale vyvinul příběh o tom, jak se jeho páníček Jon zamiloval do veterinářky, a jak se nakonec vzali. Velké ovace si vysloužila každá scéna, kde se vystřídala spousta choreografií: od divokého kočičího přes „vánoční“ až po téměř surrealisticky vypadající tanec s vějíři na rytmy zahrané na buben. Nechyběla ani stepová či breakdancová čísla.

Podle producenta Aleše Bureše bylo smyslem projektu tanečního komiksu vytvořit pestrou a dynamickou show. „A také pobavit diváky všech věkových kategorií,“ dodal Aleš Bureš.