Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fuchsoviny Ireny Fuchsové: Knihy, divadlo a svatby

Střední Čechy - Známá spisovatelka a fejetonistka Irena Fuchsová pravidelně přispívá svými každodenními nevšedními postřehy do Deníku.

25.11.2010
SDÍLEJ:

Spisovatelka Irena Fuchsová.Foto: archiv Ireny Fuchsové

V září mi přišel e-mail ze Švýcarska od Miloše, který tam žije se svým brazilským manželem. Objevil mě přes knihu Když muž miluje muže, kterou mu dala jeho sestra. Od té doby si píšeme, pozval mě i s dcerou Ritou do Švýcarska a my určitě přijedeme, protože mi napsal, že se budeme mít jako princezny!

A tady je jeho dopis. „Vážená paní Fuchsová, zvládla jste ´Když muž miluje muže´ na jedničku! Právě jsem dočetl všechny povídky a spěchám, abych vám poděkoval za takovou báječnou nadílku! Škoda, že se něco takového neobjevilo tak kolem roku 1982, kdy jsem utíkal před svým JÁ z Československa a ocitl se v osmnácti letech na druhé straně polokoule, v Austrálii. Ale zase zásluhou, že jste ještě nebyla, anebo vlastně byla, ale ještě něco takového nenapsala - anebo možná napsala, ale nebylo to možné vydat, jsem prožil a prožívám báječný život ve SVĚTĚ. Teď momentálně si užíváme s mým brazilským manželem tady ve Švýcarsku (je o 17 let mladší – to se musím pochlubit), kde už působím od roku 1992.Z Austrálie jsem se vrátil do Československa po deseti letech s naivitou, že tam zase zakořením. Ale nějak jsem se moc odkořenil - v osmnácti to asi ještě jde, tak jsem se přesadil trochu blíž. O Švýcarsku se říká, že je studené, ale když je v srdci láska, tak je teplo všude! Moc se rozepisuju a vlastně jsem chtěl jenom poděkovat, že jste to tak pěkně napsala! Měl jsem štěstí, moje blízká rodina, která je na Moravě, je na mě moc hodná a velmi nám fandí! Moji sestře ´Pražačce´ jsem už nařídil, aby mi zase něco od vás sehnala, a když se mi to bude líbit, tak to skoupím všechno! S poděkováním Miloš.“

Kromě toho, že vyřizuju podobnou korespondenci, aktualizuju s mým webovým Bohem, Tomášem Adámkem, své webové stránky, také jsem napsala fejeton „Když staré děti pláčou“, který vyjde 6. 12. v jednom magazínu , odevzdala jsem do tiskárny rukopis knihy „Když se zamiluje muž pošťáckou láskou“ – vyjde koncem listopadu, připravila jsem fejetony do knihy „Když se řekne Fuchsoviny II.“, která vyjde na jaře 2011, rukopis jsem vytiskla a na trase Kolín – Praha, Praha – Kolín, dělám její korektury, protože ve vlaku se mi korektury dělají nejlépe. Jezdím skoro denně, protože teď zkoušíme v Činoherním klubu dvě hry. Režisér Ladislav Smoček čte s jednou partou ve zkušebně hru „Tramvaj do stanice Touha“ od T. Williamse, a protože mě zatím nepotřebují, napovídám u druhé party, která s režisérem Ondřejem Sokolem zkouší hru od Martina McDonagha, „Ujetá ruka ve Spokane“. Je to velmi veselá a černá komedie, ze které vyplývá tato rada: Nikdy nechtějte prodávat někomu ruku, která mu nepatří. Odstartuje to mnoho problémů… Ten, kdo dělá mnoho problémů, je bezruký Marek Taclík. Předpremiéra bude 18. prosince, takže do té doby udělám ve vlaku všechny korektury Fuchsovin II., a začnu připravovat knihu, Když jsme všichni měl doma komouše, která vyjde na podzim 2011.

A protože jsem 9. listopadu 2010 složila v kolínském Kulturním domě slavnostní slib a stala se zastupitelkou, začínám se pomalu rozhlížet, na koho se obrátím a na které dveře zaklepu, abych se postupně pokusila realizovat vše, o čem si myslím, že by mohlo být mému rodnému městu a jeho obyvatelům užitečné. A bude toho dost, protože mě lidé se svými připomínkami zastavují na ulici, jako například moje kamarádka M., která mi řekla, když jsi teď zastupitelka, tak to budeš taky oddávat, viď? Kdybys mě oddávala ty, tak bych do toho šla! Tak, moje milá, můžeš začít připravovat svatbu!

25.11.2010
SDÍLEJ:
Hudební program zakončila kapela Telegraf.

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Ilustrační foto

Interiéry jsou hotové, pracuje se na chodnících

U Jestřabí Lhoty se srazila dodávka s osobákem

Jestřabí Lhota – Ke střetu dvou vozidel došlo v úterý ráno na křižovatce u Jestřabí Lhoty. Řidič dodávky jedoucí od Jestřabí Lhoty nedal přednost osobnímu vozu Hyundai, které jelo ve směru od dálnice na Kolín.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Zámek Radim zve i do černé kuchyně

Radim - Zámek Radim na Kolínsku je renesanční památkou, která sloužila jako sídlo střední šlechty. Zámek se pyšní ojedinělou architekturou saské renesance, která se dochovala v původním stavu.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení