Od pátku k nim patří i členové kolínské pánské taneční recesistické skupiny Rasputin, která se zúčastnila natáčení televizní reality show TV Prima Česko Slovensko má talent. „V licenčních podmínkách zahraniční televize je i ta, že se vždy musí natáčet v nejprestižnějším divadle té země,“ vysvětlila členka produkčního týmu, jež stejně jako technici většinou tvořili lidé ze Slovenska.

Rasputin dorazil do Národního divadla již v devět hodin dopoledne, po zaregistrování a podepsání smlouvy jeho členy čekala prostorová zkouška na jevišti. „Už v tu chvíli byli v hledišti diváci a smály se, i když jsme tančili bez kostýmů,“ potvrdil chytlavost hudby i tanečních kroků Milan Mazůrka, populární kolínský kadeřník. Pak už následovalo dlouhé čekání ve společnosti dalších tanečních skupin, ženy, co umí práskat bičem nebo chlapíka, který porotě předváděl na plánku, jak úžasně umí skákat do vody. V té zasedl slovenský producent Jaro Slávik, moderátor a herec Jan Kraus a zpěvačka Lucie Bílá.

Na řadu před do posledního místa zaplněné hlediště Národního divadla se Rasputin dostal až okolo osmnácté hodiny. „Vystoupili jsme s naší choreografií Horečka sobotní noci aneb zpátky do krovek, kterou jsme však museli zkrátit na požadovaných dvě a půl minuty, takže návštěvníci plesů, kteří ji znají, by asi byli hodně překvapeni.

Úvod obstaral živý bubeník v podobě mého syna Matouše,“ vysvětlila choreografka Jolana Burešová. Už v průběhu tancování zmáčkl na znamení svého nesouhlasu tlačítko Jaro Slávik. „K zbytečnému vystoupení je zbytečné cokoliv dodávat,“ shrnul muž, který je zřejmě v porotě za toho zlého, na dotaz Jana Krause. „Ale ty jsi to nepochopil, to je prča a ti chlapi si ze sebe umějí udělat srandu,“ oponoval mu Kraus a vzhledem k tomu, že se u broučků válejících se na jevišti dobře bavila i Lucie Bílá, postoupil Rasputin do dalšího kola, kam manažer Aleš Bureš slíbil porotě další choreografii na skladbu Lady Karneval.

První vysílání nasadila Prima už na neděli 29. srpna, stejně jako Rasputina i všechny ostatní soutěžící v něm zpovídají a pořadem provázejí Jakub Prachař a Martin „Pyco“ Rausch. Na vítěze čeká sto tisíc euro a angažmá v Las Vegas.

Zdeněk Hejduk