„Budeme hrát vesměs jazzové standardy, takže repertoár od začátku 20. let do 70. nebo 80. v komorním provedení. Klávesy a saxofon nebo klarinet, podle toho, na co bude zrovna nálada,“ řekl Lukáš Bořek, který diriguje dechový orchestr v kolínské základní umělecké škole a vyučuje dechové nástroje na poděbradské.

Lukáš Bořek také vysvětlil, proč se věnují staršímu jazzu a ne modernímu. „Moderní se ve dvou lidech hraje celkem náročně, je na něj potřeba kompletní rytmika. Spousta moderních věcí je hlavně o tom rytmu. Starší jazz jsou většinou písničky, kde se dá v komorním provedení melodie bez problémů zahrát,“ řekl.

Nápad uspořádat jazzový večer přišel prý sám od sebe. „V Kolíně není moc příležitostí si někde jazz na živo poslechnout. Tak nás napadlo, že když už se tahle kavárna jmenuje café & music bar, tak by to mohlo vyjít a být zajímavé,“ dodal.

Bohužel ne všichni návštěvníci hudebního večera dovedli ocenit krásu jazzu. K oběma muzikantům přišel mladý muž v mikině propagující metalovou kapelu a během klavírového sóla je požádal, jestli by to nešlo trochu ztlumit. Od publika si vysloužil udivené pohledy a dotazy, jestli to myslí vážně.