„Je to příběh o volbách mezi láskou a kariérou, zabývá se tím, co je správné a co člověk chce,“ vysvětlila spolurežisérka a jedna z hlavních hereček Andrea Macháčková.

Hrdina se dostane do boje s morálkou a hlavně svým svědomím, když mu je jednou populární zpěvačkou nabídnuta cesta, jak si rychle pomoci ke slávě. Ovšem to znamená zradu své životní lásky.

Společníka na jeho nesnadné cestě mu dělá svědomí. „Personifikované svědomí rozmlouvá s hlavním hrdinou a připomíná mu, aby se choval morálně, jak se sluší a patří. Jenže on jde sveřepě za slávou,“ řekla Andrea Macháčková.

Hrdina si zvolí cestu snadné slávy, ale nakonec se svojí volbou není spokojen. „Přivede ho to do nudné kýčovité sféry, sám sebe si nemůže navíc vážit. Na samotném konci v představení navíc jeho svědomí umírá,“ prozradila konec spolurežisérka. „Jeho bývalá láska navíc dosáhne pomocí píle větších úspěchů, takže hrdina všeho lituje,“ řekla.

Představení se původně konat v amfiteátru nemělo, ale spolek přišel o zkušebnu a prostory. „Naplánovali jsme to na červen, abychom mohli hrát venku, škoda, že počasí nevyšlo,“ zalitovali členové Éjkéj the Theatre company.

Divadelníci vybírali dobrovolné vstupné. „Jde o pokrytí nákladů, spoustu věcí jsme museli pro představení dokoupit,“ řekla spolurežisérka.

Andrea Macháčková také vysvětlila nevšední název divadla: „Éjkéj je fonetický přepis AK, což znamená Andrea a Kopas – to je totiž přezdívka Michala Kopáčka, který hru napsal.“