Fronta fanoušků kvalitního zpěvu se tvořila nejen u šatny, kam si tentokrát svoje svršky dali téměř všichni příchozí, ale zdržovala i kontrola očkování, když své certifikáty, povětšinou uložené v mobilních telefonech, ukazovali všichni bez problémů připravené čtečce.

S prvními tóny úvodní skladby To je ta chvíle ale všichni zapomněli na současnou všeobecně nemocnou dobu, a i přes respirátory nasazenými na ústech si začali pobrukovat. Tenor a muzikálový zpěvák Marian Vojtko, baryton, herec a také člen několika muzikálových seskupení Pavel Vítek, barytontenor Jan Kříž a slovenský operní tenor Michal Bragagnolo zpívali nejen společně, ale i každý zvlášť.

Z koncertu Vítkova kvarteta ve velkém sále v Městském společenském domě v Kolíně.
OBRAZEM: Show Vítkova kvarteta zřejmě na dlouho ukončila živé rockové hraní

Pavel Vítek rozněžnil a rozezpíval celý sál klasickou semaforskou Purpurou, stejně jako hitem Nádherná z repertoáru Pavla Nováka, Jan Kříž zase skladbou Zní starý příběh, Marian Vojtko připomněl úspěch muzikálu Dracula árií Nespravedlivý bůh s nesmrtelným vzýváním hrdinky Adriany, Michal Bragagnolo předvedl svůj hlasový rozsah v áriích Nessun Dorma a Ave Maria.

Největší síla ale byla samozřejmě v interpretaci společné. „Tady v šatně visí mnoho fotografií těch, co tu už zpívali a mezi nimi i jedné zpěvačky, kterou jsem měl moc rád a tuhle písničku od ní pak úplně nejraději. Myslím, že ji poznáte po pár taktech,“ uvedl Pavel Vítek skladbu Jednoho dne se vrátíš z filmu Tenkrát na Západě, kterou u nás proslavila Věra Špinarová.

Ze křtu románu U dvora římského krále Josefa spisovatelky Soni Sirotkové v pizza baru U Luka v domě U Zlaté štiky v Kolíně.
OBRAZEM: Herečka Tereza Bebarová pokřtila historický román kolínské spisovatelky

Nechyběly ale ani ty z repertoáru tuzemského nejslavnějšího tenora Karla Gotta jako Jdi za štěstím či Už z hor zní zvon. Na písničku Dny zázraků a přání se rozsvítila světla stovek mobilů a po závěrečné Mně sílu dáš se celý sál zvedl a aplaudoval ve stoje.

Definitivní tečku za perfektním koncertem udělal coby přídavek jeden z nevětších hitů Karla Gotta Lady Carneval. „Při poslechu takovýchto profesionálů člověk zjistí, co všechno ještě neumí,“ smál se při odchodu ze sálu místní zpěvák Petr Konývka.