Areál se pyšní kompletním zastřešením, což se při letošním celodenním dešti ukázalo jako ohromná výhoda, v suchu byli nejen muzikanti, ale i fanoušci. Některé z nich zvedl ze židlí již pečecký Argos, který přesně v patnáct hodin celý jedenáctihodinový hudební maraton zahájil. Zpěvák Ondra Marek, známý též z kapel Roxor či Telegraf, pozval na taneční parket i letitým hitem Křídla andělů, který si z Argosu kdysi přinesl právě do Telegrafu. „A to byl původně ploužák,“ smál se poté, co refrén odzpívali fanoušci za něj.

Následující teplický Hlahol, který pamatuje i muzikantské začátky dnešních členů mega populárního Kabátu, to rozbalil ve stylu AC/DC, přidal i prvky jižanské hudby či vlastní variaci na hudební styl kapely Motörhead ve skladbě symbolicky nazvané Lemmy, to vše v podání excentrického zpěváka Milana „Juna“ Kordy. Kolínsko – nymburský Iras povstal z popela také před lety, ale fanoušci na něj nezapomněli a pecky jako Železná dáma, Sahara, Sami máme málo či Mistr Jan si zpívali společně se zpěvákem Benem Bártlem, který ještě přidal tehdejší hymnu Nesnáším veksláky.

Nejtvrdší hudbu večera předvedl  brněnský blackmetalový Root, jehož tradičně zmalovaný frontman Jiří BigBoss Valter odzpíval většinu koncertního setu v sedě. „Nohy už mi moc neslouží, ale hlas naštěstí pořád jo,“ vyznal se a následně sílu vokálu předvedl. Za bicími seděla nová posila kapely Zbyněk MrZet Husa od Kolína.

Především do starých časů své kapely Vitacit zavedl posluchače excelentní kytarista Miloš Dodo Doležal, který si vzal na pomoc svého mladého syna s basovou kytarou a samozřejmě bubeníka Pavla Slechu. Z rukou hlavního organizátora festivalu Lukáše Lepšíka a jeho syna po koncertě dostal Dodo svítící plastiku kytary coby dárek k narozeninám.

Na vlně nostalgie se vezla i plzeňská Odyssea v legendární sestavě s Václavem Běhavým, Janem Novým Cimburou a Radko Andrejsem s bubeníkem Karlem Šelem, zazněly skladby jako Spálená, Den poté  či Divadelní společnost J.K. Tyla, bohužel začali hrát dle časového harmonogramu o něco později a moderátor jim jejich set dost necitlivě usekl. Až okolo půlnoci nastoupil chvaletický Polymetal v omlazené sestavě, úplnou tečku pak o jedné hodině ranní udělala metalová parta z Hradce Králové říkající si Tinnitus.

V průběhu večera nechyběly ani soutěže o vstupenky na festival Rock of Sadská, kvůli nimž zájemci neváhali pít pivo na ex či se svléknout do spodního prádla. Už nyní visel v areálu banner s potvrzenými kapelami na příští ročník a jejich seznam je tradičně hodně nadupaný.