Koncert zahájili mládežníci Kmochovou skladbou Jara mládí, stejný skladatel celý zhruba devadesátiminutový hudební blok ukončil, když oba spojené orchestry zahrály jeho Můj koníček a neoficiální městskou hymnu Kolíne, Kolíne. Mezi tím zazněly skladby klasické dechovky, ale i rockové, filmové, muzikálové či dokonce funky melodie.

Za taktovkou se střídali Lukáš Bořek, který si i jednu skladbu zazpíval, a Jiří Vojtěch z umělecké školy a Miloslav Bulín z městské hudby. Coby sólisté se pak představili klavírista Václav Mlčoch, zpěváci Johana Jeřábková a Ondřej Benek, trumpetistka Monika Špinková a desetiletí Tomáš a Petr Literovi, kteří zahráli na flétny. Nechyběly ani pěvecké sbory Boni Bambiny Základní umělecké školy Kolín a Pěvecký sbor 4. základní školy Lipanská Kolín a samozřejmě mažoretky z kolínského Srdíčka a Kolíňáčku a tanečnice ze Základní umělecké školy v Přelouči.

Celým podvečerem provázel místostarosta města Michael Kašpar a za nemocného vedoucího odboru školství, kultury a sportu Petra Kesnera na poslední chvíli zaskočila moderátorka, zpěvačka a tajemnice Klubu přátel Františka Kmocha Hana Zrůstová.

Diváci všech věkových kategorií včetně příbuzných vystupujících, kteří zaplnili všechny připravené židle i balkón, si vytleskali ještě hudební přídavek v podobě skladby Česká muzika, samozřejmě opět od Františka Kmocha.