„Když jsme letošní kulturní léto plánovali, dost jsem se o Buty zasazoval a předvídal jsem, že bude plné náměstí, jsem rád, že jsem se nemýlil," řekl před koncertem místostarosta Michael Kašpar, kterého uvedl předseda Kulturní komise Jan Roth.

Pak už hladily muzikou hudebníci, kytarista a zpěvák Radek Pastrňák si hrál několikrát z češtinou i jako průvodce večerem, třeba rozvíjel myšlenku, že když Kolín, měli by tu jezdit všichni na kolech a být tu továrna Kolína, aniž by tušil, že tu kdysi byla Kolinea. „Tuhle písničku hrajeme většinou když někdo umře, ale dnes ji věnujeme Jakubovi, asi ne skláři, ale novináři k jeho dnešním narozeninám," popřáli skladbou Nad stádem koní šéfredaktorovi tohoto listu.

Fanoušci se dočkali všech hitů od Duj duj duj či Krtka přes Cesta byla suchá, Demáčka, Tramtáryje nebo Mám jednu ruku dlouhou z filmu Jízda. Coby přídavky Vrány a František, obě přearanžované. „Předělávka Františka byla fakt trapná, celej večer čekáte na tuhle písničku a pak ji slyšíte pěkně blbě upravenou," přispěchal hned po koncertu s názorem na kapelní web divák, který se podepsal jako Petr. Většina fanoušků ale koncert odměnila potleskem, několik se jich pokusilo vyprovokovat i standing ovation.