Sobotní odopoledne tam patřilo tomuto svátku. "Den Země na Klepci je regionálně kulturní akce, která je už pátým rokem," připomněl za organizátory akce Jan Psota. Pro lidi z okolí se tak tato každoroční akce stala již tradicí.

Pro příchozí byla, stejně jako každý rok, nachystána dramatizace pověsti o Slouhovi a zlé selce. " Jedná se o volnočasovou akci, tedy hlavně o scházení lidí," zmíil Psota. Každý rok se na Klepci schází jak stálí návštěvníci, tak i noví příchozí. "Moc se mi tu líbilo, super akce," chválila organizátory jedna z návštěvnic.

Nechyběly ale ani jiné každoroční akce. "Vystupovaly tady děti z mateřských školek z okolí a každý rok ta akce vypadá trochu jinak," zdůraznil za organizátory Jan Psota. Letošní ročník měl svá specifika a v tuto chvíli už organizátoři chystají nadcházející ročník.

V čem byl ale Den Země na Klepci zvláštní? "Každý ročník je jedinečný, protože se tu setkáváte s novými tvářemi," zdůraznil Jan Psota. Na kopci se letos představilo hned několik občanských sdružení nebo obecně prospěšných společností, které se snaží o zlepšení a hlavně zkvalitnění života v okolí.

Letošní ročník nakonec uzavřelo slavnostní zapálení ohně. "Zapálili jsme tu vatru. To vychází ze starých indiánských tradic, které převzali skauti," vyzdvihl Jan Psota. Ten byl i s letošním ročníkem spokojený. "Pokud vím, taková akce se jinde nekoná," liboval si Psota. Organizátoři každoročně slosovali i volné vstupenky. Někteří si tak z oslav Dne Země odnesli novou knížku s regionální tématikou, nebo třeba víno.

Martin Šnajdr