„Před lety jsme začínali v Křečhoři, pak tam sokolovnu zrušili, stěhovali jsme se do sálu kolínského Obecního domu a před časem natrvalo zakotvili ve společenském domě," zavzpomínal jeden z pravidelných organizátorů.

Ti již od dopoledních hodin naváželi do prostor domu nejen tradiční výzdobu v podobě stromečků, ale především zvěř do tomboly.

Tradičně tak na balkóně viseli zajíci a bažanti, uvnitř se pak nalézali zmražení jeleni, daňci, ale i pytle brambor, cibule, láhve a další lákadla.Před zahájením tomboly se stála na losy dlouhá fronta, šťastní výherci pak o půlnoci telefonem přivolávali příbuzné, aby jim jejich zvířecí nadělení dopravili domů.

O zábavu se staraly kapely Unikát Karla Brtka a Starostova 12, s níž si zahrál také Miloš Glos, kdysi organizační vedoucí Městské hudby Františka Kmocha.

Myslivecké plesy o uplynulém víkendu

O uplynulém víkendu se nekonal Myslivecký ples pouze v Kolíně. Stejně tak jako křečhořští myslivci v Kolíně se v pátek sešli myslivci z Němčic. Sobota pak patřila mysliveckým sdružením v Českém Brodě nebo například v Kouřimi. Byli jste na některém z těchto plesů a chcete se s ostatními podělit o své fotografie a zážitky? Pošlete je na email:

redakce.kolinsky@denik.cz.

Kam příště?

Myslivecké plesy nekončí. Příští týden se můžete vydat na Myslivecký ples do Týnce nad Labem nebo do Radimi, kde jsou pořadateli myslivci z Plaňan.

Zdeněk Hejduk