Kolín
V neděli 28. ledna zavítá ve 20.00 hodin do Městského společenského domu v Kolíně jediná oficiální revivalová skupina legendární kapely Metallica, jejíž jméno je Scream INC. Kapela z Kyjeva se současně pyšní názvem „Official Metallica Revival“, který má schválený přímo od Jamese Hatfielda. Scream Inc. existují již od roku 2008 a dosáhli velkého úspěchu ve všech zemích, kde koncertovali. Stali se nejvýznamnějším tribute-bandem světa, čehož důkazem jsou i vyprodaná show. Jejich kanál na portálu Youtube je vysoce hodnocen a sledován jak v Evropě, tak i ve Spojených státech, a to především díky vysoké kvalitě jejich živých vystoupeních. Je to také první a jediný tribute-band, který zopakoval legendární show S & M (Metallica se symfonickým orchestrem v roce 1999 v San Francisku). Šlo o jeden z nejúspěšnějších koncertů kapely. Právě toto dokonalé seskupení si teď můžete užít přímo v Kolíně!

Kolín
Viegertovský dům v Kolíně sídlící na Karlově náměstí vás zve v sobotu 27. ledna na program připravený pro děti i s dospělým doprovodem, který je pojmenovaný Boty toulavý. Zábavně – vzdělávací odpoledne tu začne ve 13.00 hodin a bude pokračovat až do 16.00 hodin. Dvě toulavé boty zavedou děti do světa cestování, poznávání a objevování dalekých krajů. Zatímco si rodiče budou moci prohlédnout výstavu „Dávná touha cestovatelská“ s jejím autorem Vladimírem Jakubem Mrvíkem, malí návštěvníci si pomocí herních aktivit osvojí základní informace o cestování v minulosti. Pro děti budou dále připraveny tvůrčí dílny, vědomostní a herní úkoly a na závěr muzejního odpoledne bude na všechny zúčastněné čekat pohádka. Příběh o tom, že cestování je sice fajn, ale krásná dobrodružství se dají zažít i doma, zahraje Divadélko Kůzle v 15 hodin. Vstupné na akci je pro všechny jednotné ve výši 80 Kč.Kolín
Pátek večer bude patřit v Městském společenském domě v Kolíně opět maturantům. Na 26. leden si nachystala svůj ples Obchodní akademie v Kolíně. Nezapomenutelný bál, který je pro každého studenta čtvrtého ročníku spojen s velkými očekáváními, si tu vychutná i s předáváním neodmyslitelných šerp třída 4.A. Ples začíná v 19.00 hodin a vstupenky si mají zájemci možnost zakoupit v předprodeji, ale také na místě v den konání, za jednotnou cenu 180 Kč. Jestliže podobným událostem holdujete, přijďte podpořit i tento letošní maturitní ročník.

Máslovice
Také v této obci na Poděbradsku se koná v sobotu 27. ledna masopustní obchůzka, kterou doplňuje také tradiční zabijačka, jež začíná v 10.45 na návsi a na níž navazuje soutěž v pojídání jitrnic, setkání dechovky a masek a průvod.

Kolín
Také sobota 27. ledna se v Městském společenském domě v Kolíně ponese na vlně maturitních plesů. Svůj velký bál si tu užije Střední a vyšší odborná zdravotní škola v Kolíně. Začátek je opět plánovaný na 19.00 a cena vstupenek je 150 Kč.

Tatce
V sobotu 27. ledna si máte možnost užít v Tatcích tradiční masopust, který je poslední veselicí před Velikonocemi, kdy se v průvodu masek pobavíte, zazpíváte si i zatancujete. Obchůzka začíná ve 12.00 hodin V Chaloupkách, kde se nejen sejdou masky, ale zároveň vás čeká vystoupení dětí Základní a Mateřské školy Tatce. Samotná obchůzka pak začíná ve 13.00 hodin. V 16.00 hodin nastane vrchol programu, kterým je poražení kobyly. Poté bude následovat volná zábava při hudbě ve zdejší hospodě V Chaloupkách, kde program začíná, ale i končí.

Malotice
Na sobotu 27. ledna je tu naplánovaný Myslivecký ples, který pořádá spolek Diana Rychtářův les. Koná se od 20.00 v Sokolovně v Horních Krutech. K poslechu a tanci zahraje skupina Altom, pro hosty je připravena bohatá zvěřinová tombola.