„Dvacátým ročníkem jsme chtěli skončit, tenkrát byla Pecka soutěžní, třikrát za sebou ji vyhrál Jirka Němeček a mně už se další organizovat nechtělo. Ale vedení obce o tuto akci stálo, zase tolik kultury tu nebývá. Tak pokračujeme, ale už nesoutěžíme, vždy pozveme kapely a zpěváky z regionu a k nim nějakou známou tvář,“ shrnul Zdeněk „Sosák“ Sosnovec, kytarista místní kapely Trampoty, který společně s muzikanty akci organizuje.

I tentokrát setkání jako tradičně zahájily právě Trampoty, poté moderní country a s baskytarou předvedla formace Nawostro. Z toho, jak nerada brzy vstává se později vyznala jedním z textů písničkářka ze Slaného Simona Klímová, která zpívala o smrti, píseň cikánskou či jednu z nejlepších od Zuzany Michnové.

Tradiční bluegrass zpívaný a hraný na jeden mikrofon uprostřed muzikantů pak připomenula kapela Rusty Strings. Naplánovaným a pak i skutečným vrcholem večera bylo vystoupení trampské legendy Wabiho Daňka, kterému více než zdárně a v žádném případě ne pouze jako doprovodný hráč, sekundoval Miloš Dvořáček.

Zazněly všechny stěžejní Daňkovy hity sahající od skladby Na cestě přes Ročník 47 či Pojď dál přes narozeninové skladby, písničky z původního repertoáru Miroslava Skunka Jaroše jako Montgomery až po hříčky typu Franta má péra, odpověď Honzovi Nedvědovi Kluci to taky nemaj lehký až po trampskou hymnu Rosa na kolejích.

Na poslední přídavky pak oba kytaristé vytáhli jacky ze svých nástrojů a předstoupili před fanoušky jen s kytarami a svými hlasy a dvěma skladbami, z nichž první se nesla ve stylu třicátých let, celý povedený večer za pomoci hlasivek diváků, ukončili.

Přítomní pak ještě na vyzvání moderátora Josefa Vody vzali na cestu židličku, na které celý večer seděli, aby ji odnesli do sousedící sokolovny, někteří se pak ještě vrátili na společné jamování.

ZDENĚK HEJDUK