Už v pátek byl program nabitý zvučnými jmény. Na jednom pódiu se za jeden večer vystřídal Petr Kolář, který nezapomněl zazpívat hity jako Ještě, že tě lásko mám, Jednou nebe zavolá, Navzdory hříchům nebo Vyznání s Alešem Brichtou. Po nich nastoupila kapela pro tvrdší povahy, Alkehol. Celý večer zakončil Landa s Kabátem v podání Teplé buchty. Mnozí, kteří však na kapelu neviděli, si klidně mohli myslet, že zpívá Daniel Landa. Mnohdy totiž nebyl poznat rozdíl. A lidé si to opravdu užívali. Zejména ti před pódiem tancovali, zpívali. Zazněl Protestsong stejně jako Morituri te salutant.

Sobotní den byl mnohem více nabitý než pátek. Začátek byl zaměřený na děti. Od jedenácti do pěti byl pro ně připravený dětský den. Jako první se za kapek deště na pódiu objevila kapela Pískomil se vrací. Ta děti roztančila pomocí vytvořeného hada či mašinky. Jednoduché taneční kreace pak s dětmi zkoušely i maminky. Pak byla na pódiu pauza, kterou ohlásila Terezie Marková a Lukáš Hanzelín, coby moderátoři celého Plaňanského posvícení.

Dětem kreslili obrázky na obličej

Mezi tím si děti mohly nechat cokoli nakreslit na obličej v jednom ze stanů, případně si jít vyzkoušet některý ze skákacích a klouzacích hradů. Na fotbalovém hřišti děti soutěžily o věcné ceny. Přelézaly překážky, zkoušely chodit na chůdách, skákaly přes molitany nebo lezly po malé lezecké stěně. Po splnění úkolů pak mohly dojít zpět do samotného středu areálu pro zaslouženou odměnu.

Od půl čtvrté pak na děti čekala Majda a její kouzelná školka. Po ní si přítomní zazpívali hity Michala Davida v revivalovém provedení. Pak už všichni čekali na Medvěda 009, ale ouha. Program se změnil, o vystoupení však lidé nepřišli. Nejdříve však zahrála kapela Dargi´s. Potom už všichni mohli křičet s Pavlem Měšťánkem a kapelou, jak přijeli do stanice Praha Běchovice. Na všechny pak ještě čekal Janek Ledecký, Olympic, velkolepý ohňostroj a závěrečný Telegraf s Petrem Bašusem v čele. Vše běželo jako na drátkách do té doby, než kapele Olympic dvakrát vypadl zvuk. Mnozí se báli, že zábavy bude konec. Každopádně ještě před tím vším docházelo k vyhlášení tomboly a také k předání výtěžku akce. Na Posvícení se totiž dražily panenky, obraz nebo ceny do tomboly, které výherce nechtěl či s nimi chtěl pomoci právě nemocným dětem. K výtěžku pro Járu Kubelku, který v pondělí nastoupil do deváté třídy, a Žanetku Hruškovou, která se pere se svým životem, pomohl také prodej svítících náramků.

Mohli pomoci Járovi a Žanetce

Každý, kdo navštívil Plaňanské posvícení, měl tak možnost těmto dětem pomoci. Jára Kubelka je patnáctiletý chlapec upoutaný na invalidní vozík. Už na prvním stupni přestával zvládat normální chůzi. Trpí svalovou dystrofií, tedy ubýváním svalstva. Statečně bojuje se svým osudem.

Stejně jako Žanetka, které jsou tři roky a má dětskou mozkovou obrnu. Je částečně omezená na polovinu těla, ale dere se dál k vysněným krůčkům. Právě těmto dětem, které se se svými maminkami na akci přijely také podívat, lidé finančně pomáhali. Každý je mohl v areálu i na pódiu zahlédnout, tudíž věděl, že finance opravdu dává potřebným.

Kromě těchto dětí a jejich maminek měla radost jistě také výherkyně pětačtyřiceti minutového letu. Ta spekulovala, koho s sebou vezme, jelikož let je pro dvě osoby. „Vypadá to na taťku, ten mi lístky koupil," uvažovala.

Celý program pokračoval v neděli. Tentokrát však nebyl hudební. Od pěti na sportovní nadšence čekal zápas TJ Sokola Plaňany.

Od čtvrt na devět pak kino na kolečkách. To bylo také pro sportovní fandy, lidé totiž hlasováním vybrali oblíbený film Okresní přebor, který shlédli stylově z fotbalové tribuny.

Posvícení zakončila dechovka

Posvícení bylo zakončené v pondělí, kdy od tří do šesti hodin zahrál nejen pro starší generace harmonikář, během vystoupení v kapkách deště odehrála zápas Stará garda Plaňany. Pak už byla na programu cimbálová muzika Galán. Po nich přišel na pódium bavič Zdeněk Izer a na závěr byla naplánovaná dechovka.

Akci se tak dařilo i přes nepřízeň počasí.