Infocentrum má spravovat nová organizace, kterou chce kraj založit. Na starost by měla také marketing a propagaci regionu a spravovala by i rezervační systém, jehož prostřednictvím by si lidé mohli objednávat pobyty. Výhodou nového systému by bylo zejména to, že společnost fungující ve standardním podnikatelském režimu by mohla rozšířit své financování o příjem z reklamy a zpoplatnit některé služby, což kraj nemůže. Příjmy by měla například z inzerce na svých tiskových materiálech. Stoprocentním vlastníkem nové organizace by byl kraj.

Vedení hejtmanství má odezvu od návštěvníků, podle níž ve středních Čechách schází ucelená nabídka pro turisty, kterou by mohli absolvovat. Napravit by to měly komplexní programy pro turisty. Mezi ně by mohla patřit například cesta po přemyslovských středních Čechách nebo návštěva industriálních památek v regionu.

Počet turistů mířících do regionu podle údajů Českého statistického úřadu klesá. Od dubna do konce června navštívilo středočeské hotely a penziony zhruba 199 tisíc lidí, což představuje meziroční pokles o 2,4 procenta. Domácích hostů přenocovalo v regionu ve druhém čtvrtletí přes 138 tisíc, tedy meziročně o 0,3 procenta méně. Počet zahraničních turistů se ale ve stejném období snížil mnohem výrazněji, a to o 6,8 procenta na zhruba 60 tisíc.