Až první únorové úterý a středu letošního roku se v kolínském Městském divadle dvakrát beznadějně zaplnilo celé hlediště a Čechomor svým fanoušků předestřel svůj tradiční folklórní bigbít. Zazněly hity jako Větříček, Hruška či Zálinský jako úvodní intro, ale i novější skladby.

Téměř bez průvodního slova, ve výborném zvuku a nasvícení hrála kapela jednu skladbu za druhou. Kytarista František Černý střídal na každou z nich nástroj, bubeník z nedaleké Kutné Hory Martin Vajgl, jenž nedávno v kolínském Městském společenském domě zavzpomínal na své tancovačkové období kapelou Klaxon, vystřihl bubenické sólo do kterého zapojil i Karla Holase, kyjevský rodák Taras Voloshchuk je novou akvizicí na kontrabas, na harmoniku hraje Radek Pobořil a na violoncello Michal Pavlík.

Předěl představení tvořil promítnutý klip podporující sdružení Pomocné tlapky cvičící asistenční psy. Podpořit jej šlo buď dárcovskou textovou zprávou anebo zakoupením nějakého předmětu přímo v divadle, nacházející se hned vedle nosičů kapely, která deset minut po posledním přídavku kompletně nastoupila k podepisování a ochotnému pózování zájemcům o společnéfotografování. Milý a profesionální přístup.

ZDENĚK HEJDUK