V maturitním videu se tak tančilo u kašny na náměstí, soudilo v římském právu v obřadní síni kolínské radnice, aby se po chvilce ze souzeného vyklubal starosta města Vít Rakušan, dobývala se pirátská loď i se setmělými uličkami ploužili hrdinové horrorových filmů.

Poslední lednovou sobotu v Městském společenském domě v Kolíně však bál slavnostně otevřel taneční pár Michal Piskač a Majda Bartošová, jenž zatančil latinsko – americké tance, pak už parket patřil studentům, kteří předvedli originální nástup, aby si vzápětí každý z nich užil svých pár minut slávy na červeném koberci a záhy z rukou Jany Pospíšilové a Petra Zadražila, kteří se uplynulé čtyři roky u této třídy podělili o třídnictví, převzal maturitní šerpu.

Po přípitku a zametení mincí naházených pro štěstí u budoucí maturity, následoval tanec s rodiči a dalšími pod taktovkou v Kolíně dobře známé pražské kapely Joy of Moonrise. Před předáním sedmi hlavních cen z tomboly došlo ještě na zašlapání šerp, opět pro štěstí u zkoušky z dospělosti a fire i light show, do které ohnivý muž zapojil i dívku a muže z řad diváků, nechybělo ani půlnoční překvapení, v němž na parketu ožily všechny postavy ze všech čtyř plesových témat.