Patřil třídám ME 4 a P2D Střední odborné školy a Středního odborného učiliště stavebního v Kolíně a svým vystoupením jej otevřely mažoretky Vergillio z Domu dětí a mládeže v Kolíně vedené Petrou Pokornou a sólové vystoupení Radky Novákové, kterou na parket přivedl její bratr.

Za studenty poděkovali rodičům i učitelům studenti Lenka Humpoláková a Karel Dolejší, svá slova pronesl i ředitel školy Jindřich Synek. Pak už jen šerpování z rukou třídních učitelů Patra Mazury a Taťány Moravcové zakončené tradičním zametáním mincí a tanečními sóly s učiteli i rodiči.

Po celý večer pak vyhrával orchestr Unikát vedený Karlem Brtkem, pro tuto příležitost rozšířený o dechové nástroje. O další zpestření programu bálu se postarala ohňová show a o půlnoci pak sami maturanti, když se kluci převlékli za roztleskávačky a rozjeli na parketu vlastní choreografii, která přešla plynule v zašlapávání šerp pro štěstí u následující maturity, tento zásadní úkon oživily desítky nafouknutých balónků snášejících se od stropu sálu.