Jediný vzpomínkový koncert

Jedná se však pouze o takřka jednorázový comeback. „Pokud bychom v budoucnosti dostali v této sestavě nabídku na hraní, třeba na motorkářském srazu společně s personálně propojenou kapelou Orion, tak by se to asi dalo uskutečnit,“ nevylučuje kytarista kapely Radek Rajman. „Pořadatelé nám nabídli zahrát si v Lázních v původní sestavě, Láďa Dousek obvolal kluky ze starého složení a dali jsme to dohromady, ale jenom jako jediný vzpomínkový koncert,“ říká k tomu zpěvák, skladatel, textař a zakladatel kapely Jiří Mario Kampe.

Ten už totiž pravidelně zkouší s dalšími muzikanty, také pod značkou Blue Bucks. „Klávesista Mirek Kárník, který s Blue Bucks hrál v období posledního CD Verbež kolínská, odešel a my jsme se rozhodli, že už nového klávesistu hledat nebudeme a vrátíme se k drsnějšímu zvuku dvou kytar,“ vrací se Kampe k času, kdy se rodil nový Blue Bucks s tím, že pokud by to pro atmosféru některých skladeb bylo nutné, zvuk kláves obstarají samply.

Staronová sestava

„Bohužel Láďa Dousek je plně vytížený hraním s kapelou Kapři, zvučením a nahráváním, takže jsme místo něj vzali mladého bubeníka Lukáše Vacka, člena stále populárnější skupiny Alžbětiny Sosny,“ pokračuje ve vyjmenovávání členů kapely Mario. Z původní sestavy desky Gambáč chlazenej zůstal Radek „Prdeček“ Rajman, s druhou kytarou přibyl Martin Peroutka.

„Zrovna jsem odcházel z pražské kapely T.A.M. a z téhle nabídky jsem měl radost, těšil jsem se, že si zahraji i nové písničky,“ říká mladý vlasatý muzikant, který se mihl v první sestavě Alžbětiných Sosen a působil i ve skupině Volná linka. Na basovou kytaru hraje Luboš „Muroge“ Moravec, také člen kapely z časů Verbeže kolínské.

V této sestavě měl Blue Bucks vystoupit už na oslavě pětadvacetin kapely Klaxon v prosinci minulého roku v kolínském Městském společenském domě, jejich jméno bylo dokonce i na plakátech. „Bohužel, nestačili jsme nazkoušet více písniček, bylo na to málo času, vzhledem k tomu, že Lukáš studuje v Písku, můžeme zkoušet jen v neděli a nechtěli jsme před lidi vylézt jen s pár písničkami,“ omlouvá se dodatečně Kampe.

Nový repertoár, nová deska

V současnosti nový Blue Bucks tvrdě maká na novém repertoáru. „Před Vánoci máme v plánu vydání desky s dvanácti písničkami, materiál by na ni byl. A jak jej natočíme, chtěli bychom se posunout dál, což zatím nebylo možné,“ říkají muzikanti. Na repertoáru pracují všichni, texty píše i Jarda Peroutka, otec Martina a bývalý člen okresní tancovačkové legendy Klaxon. „Do písniček vnesl i příběhy, třeba ve skladbách Jack Rozparovač nebo Pirátský řemeslo,“ poznamenává k tomu Peroutka junior.

Kromě nových písniček zůstaly samozřejmě v repertoáru jeho dřívější stěžejní opory – hity, které si s Modrými kozly vždy zpíval celý sál. „Chceme kapele zachovat její klasický ksicht, kromě našich nových věcí přebíráme písničky od nepříliš známých hudebních part, snažíme se sice o modernějšíaranžmá, ale pořád je to klasický melodický rock. A v textech se zase vyznáváme z toho, jak nám to všechno chutná,“ usmívá se Jirka Kampe.

První koncert v nové sestavě už mají Blue Bucks za sebou. „Využili jsme možnosti zahrát si daleko od Kolína a to v Cholticích u Pardubic, ochutnávka toho, co jsme zatím připravili, by měla zaznít 23. dubna v sále kolínské restaurace U Vodvárků,“ říká Kampe. „V té minulé sestavě se nám často na hraní nechtělo, byla to povinnost.,Teď vládne v kapele úplně jiná atmosféra,“ říká Radek Rajman a Jirka Kampe jej doplňuje: „Pořád jsme tu především pro lidi a ne pro prachy.“

ZDENĚK HEJDUK