Tentokrát se tak stalo v rámci jejich DVD Tour 2013, které odstartovalo na Mezinárodní den žen v Polné a po dalších dvanácti zastávkách skončilo právě v Kolíně.
Specialitou všech koncertů v rámci tohoto turné byl fakt, že vstupné činilo stejnou částku jak v předprodeji, tak v den jeho konání, ale kdo si zakoupil vstupenku v některé z předprodejních sítích nebo před sobotou přímo v Městském společenském domě, obdržel při vstupu exkluzivní DVD s loňským výročním koncertem v Praze, kde si v rolích hostů zazpívali i Lucie Bílá, Petr Kolář nebo Radek Zíka.
Jak je u Arakainu zvykem, i tentokrát vzali na svoji koncertní šňůru další dvě kapely. V Kolíně večer zahájila metalová parta Absolut Deafers, která střídala češtinu s angličtinou a fanouškům ke koupi nabídla živé CD a DVD v exkluzivním balení.
Trojice rockerů Menhir s sebou měla dvě CD, ale ještě ve staré sestavě, teď na sebe největší pozornost poutal především bubeník Michal Piloušek, který házel zpocenou hřívou a před závěrem jejich koncertu si stoupl na bicí a polil se pivem.
Obě kapely po turné na svých internetových stránkách přivítaly nadšené ohlasy a zcela určitě jim přibyli fanoušci.
Takže čtrnácti zastávková koncertní šňůra po boku známějších a zkušenějších muzikantů zcela určitě pro ně svoji úlohu splnila. Přestože si fanoušci jejich sety užívali, valná většina z nich přišla především na Arakain.
Ten tentokrát sáhl i ke starším skladbám ze své bohaté diskografie, takže stovky fanoušků zavzpomínali třeba na rok 1993, kdy vyšlo album Salto Mortale a z něj si mohli zazpívat titulní skladbu, stejně jako pecku Loutky z desky S.O.S. či titulní písničku alba Apage Satanas, která celý koncert uzavřela.
Mezitím došlo i na Šer Chána, Forrest Gumpa či Strážného anděla, ten připomenul poslední desku Homo Sapiens…?
To vše tradičně ve výborném zvuku, se špičkovým světelným parkem a instrumentálními výkony včetně sóla na bicí Lukáše „Doxy" Doksanského.
Příští rok má Arakain v plánu novou desku a vzhledem k oboustranným sympatiím to vypadá, že Kolín bude opět součástí štace, která ji fanouškům představí naživo.

Zdeněk Hejduk