Původně avizovaná tuzemská jižanská parta Pumpa nakonec z technických důvodů nezahrála, takže první akordy toho večera patřily našlápnuté kapele Merlin s charismatickým zpěvákem Danem Zeppelinem Horynou, která zahrála nejen skladbu pojmenovanou po kapele, ale i takové pecky jako Tanec nad propastí, Závislost nebo Zrcadlo lží, které už některé fanoušky přivedly do varu.

Pak už pódium Městského společenského domu v Kolíně patřilo zemitým jižanům, kteří drtili jednu skladbu za druhou ze všech svých vydaných desek, ty poslední byly na místě ke koupi v CD i vinylové podobě.

Sál se nakonec zaplnil tak, že se nejednalo o návštěvnickou ostudu, i když, až na pár výjimek, Kolíňáci tradičně nepřišli, zato přijeli fanoušci tohoto žánru z Pardubic, Hradce Králové, Bruntálu, Krnova a dalších míst.

„Byl to takový jižanský Kmochův Kolín. Nic lepšího southern rockového v Kolíně ještě nehrálo, přičemž se omlouvám takovým kapelám jako Natchez, Asphalt Horsemen či Smokey Fingers. Jedu na ně i další den do Teplic, protože tohoto žánru není nikdy dost,“ shrnul Dalibor „Dališ“ Mierva, odborník na jižanský rock a organizátor tradičního kolínského festivalu zasvěceného této muzice.