VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

1.7.2017

OBRAZEM: Historické traktory přilákaly mnoho návštěvníků

Kolínsko /FOTOGALERIE/ - Jako každý rok, tak i letos se v Chotouni uskutečnil již 15. ročník výstavy historických traktorů a zemědělských strojů. Bylo zde k vidění kolem 50 traktorů, a dalších strojů jako například mlátičky, pohony, hasičské stříkačky, obracečky a další. Většina strojů je provozuschopná.

EXKLUZIVNĚ
1.7.2017

Jolana Voldánová: Rozhodla jsem se mít o prázdninách prázdniny. Baví mě volnost

Střední Čechy /ROZHOVOR/ - Pardubice, Praha, Nepřevázka. Tři osudová místa Jolany Voldánové (48 let), před lety známé televizní hvězdy. Jakmile zazněla před lety na ČT1 zpravodajská znělka a ona se objevila na obrazovce, mnoho diváků bylo spokojeno. Působila (a působí stále) klidným a milým dojmem. Laskavá žena, dalo by se říci. Jolana Voldánová z televize odešla. Zmizela z Prahy. Žije na malé vesničce a je spokojená.

1.7.2017

Legendární film o básnících zahájilo čtení poezie i divadelní pásmo

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na doprovodný program lákají pracovníci kolínského Kina 99 v rámci provozu letního kina promítajícího každý týden ve čtvrtek, pátek a v sobotu. Poslední červnový den projekci prvního snímku ze série o nenapravitelném recitátorovi vlastních veršů Jak svět přichází o básníky zahájilo čtení z knížek polabských básníků Evy Šulcové, Petra Váni, Víti Kloučka a Jany Ptáčkové, po něm pak následovala koláž z dobových zajímavostí snímku v podání herců kouřimského divadelního souboru Mrsťa Prsťa.

30.6.2017

Kulturní léto startuje v neděli na Kmochově ostrově

Kolín – Kolínské kulturní léto už neodmyslitelně patří k prázdninám ve městě. Rozmanitý hudební program je na pět prázdninových a jednu zářijovou neděli připravený i tentokrát. Některé z koncertů se uskuteční v srdci města na Karlově náměstí, další pak uvítá příjemné prostředí Kmochova ostrova.

29.6.2017

Tipy na víkend: kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu. Co třeba show vrtulníku v Radimi?

29.6.2017

OBRAZEM: Déšť přišel až na úplný závěr Otevřené ulice

Kolín – Po úvodní Otevřené ulici v rámci Kmochova Kolína na po skladateli pojmenovaném ostrově se s příchodem letních dní poslední červnovou středu rozjely Otevřené ulice naplno. Tentokrát organizátoři své fanoušky pod názvem Náplavková pozvali na nábřeží Labe pod Masarykův most.

29.6.2017

V letním kině budou číst poezii

Kolín - Kolínské letní kino nenabízí svým návštěvníkům pouhou projekci filmů. Dnes se diváci mohou těšit na portrét Alice Cooper v rámci rock film festivalu a zítra bude kino v parku u Ztracené uličky otevřené už od 19 hodin.

28.6.2017

OBRAZEM: V muzeu visí verše malované štětcem

Kolín - Výstava v Červinkovském domě pod názvem Verše malované štětcem, jejíž podtitul zní Polabští malíři ilustrují polabské básníky bude k vidění až do 15. října. Jedná se o knižní edici Polabští básníci, jejíž první svazek vyšel v roce 2012 pod názvem Labe a počet vydaných svazků se dnes již přehoupl přes číslo patnáct.

28.6.2017

Kultura na Kolínsku. Kam vyrazíte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Kolínsku.

27.6.2017

Otevřená ulice bude na Zálabí

Kolín - Otevřená ulice má ve středu svoji první letní zastávku. Ta se odehraje na Náplavce. Tedy pod starým mostem na zálabské straně známá jako Podskalského nábřeží.

26.6.2017

Tipy na kulturní akce na Kolínsku. Vyberete si?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Kolínsku. Kam se vydáte?

25.6.2017

Hudební slavnosti zakončil koncert v Plaňanech

Plaňany /FOTOGALERIE/ - Plaňanský kostel sv. Jana Křtitele hostil závěrečný koncert Podlipanských hudebních slavností. Ačkoli koncert začínal v pět hodin odpoledne, lidé se před kostelem scházeli už mnohem dříve. Krátce po páté pak za potlesku diváků nastoupili všichni hudebníci.

25.6.2017

FOTO: Svatojánskou noc slavili ve skanzenu

Kouřim - Bylinky a pověry hrály prim ve večerním programu, který byl na Svatojánskou noc přichystaný v kouřimském skanzenu.

25.6.2017

Scapino fest ukončilo pět regionálních kapel a seminář Michala Pavlíčka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Celý týden probíhal v divadelním klubu Scapino bluesový festival kapel z celého světa, sobota pak patřila domácím interpretům.

25.6.2017

OBRAZEM: Fanoušci punkových kapel pogovali před garáží

Kolín – Třináct především punkových a kolínských kapel zahrálo na letošním Garagefestu, který muzikanti okolo kapel Blank out a P.R. uspořádali ve své zkušebně v jedné z kolínských garáží v garážovém komplexu v bývalé cihelně.

24.6.2017

Na Červenopečecké pecce zněli s úspěchem Ozzy Osbourne i Pink Floyd

Červené Pečky – Již po dvaatřicáté se v Červených Pečkách odehrála poslední červnovou sobotu původně soutěžní, dnes už jen poslechová přehlídka nazvaná Červenopečecká pecka, podruhé pak pořadatelé vyměnili původní prostor za kuželnou za Zámecký park.

24.6.2017

OBRAZEM: Letní kino zavítalo do Radimi

Radim - Stalo se již tradicí, že pojízdné letní kino zajíždí dvakrát za léto na radimské hřiště, kde promítá české komedie. Je takřka pravidlem, že první promítání je v období, kdy se v obci slaví pouť.

24.6.2017

Kulturní dění na Kolínsku pro děti i dospělé. Přečtěte si naše tipy

Kolínsko - Kam vyrazit? To vám napoví náš přehled kulturních událostí v regionu.

23.6.2017

Slunovrat zahájil Miro Šmajda s Františkem Nedvědem v komorní atmosféře

Sázava /FOTOGALERIE/ - Festival Slunovrat v areálu Sázavského ostrova zahájili pořadatelé v pátek v 17 hodin. Možná právě nultý ročník či krásné počasí ke koupání předurčilo, že na začátek akce přišel malý počet návštěvníků. I tak ale areál během následujících hodin vítal nové a nové příchozí.

23.6.2017

Kulturní tipy z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí na Kolínsku.

23.6.2017

Scapino Blues Fest Live vyvrcholí zítra

Kolín – Od pondělí každý den patří Divadelní klub Scapino hudebnímu žánru blues, týdenní koncertní maratón odstartoval v pondělí Jan Spálený Trio, v úterý se představil americký bluesman Jackie Venson, ve středu pak duo Boboš Procházka s Markem Wolfem a ve čtvrtek kanadský rocker a bluesman Wolf Mail, který s bubeníkem a baskytaristou nadchli zaplněný sál.

22.6.2017

Pozvánky na Kolínsko: kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám pozvánka na zajímavé události na Kolínsku.

21.6.2017

Kulturní tipy z Kolínska: kam vyrazíte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí v regionu. Vyrazíte na jógu, taneční program, nebo za country hudbou?

20.6.2017

Kulturní dění na Kolínsku pro děti i dospělé. Vyberete si?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturního i sportovního dění v regionu. Kam vyrazíte?

20.6.2017

Skanzen, náměstí i chrám! Kolínsko je ve filmech vidět

Kolínsko /ANKETA/ - Filmové štáby si pro natáčení filmů vybírají nejrůznější místa. Existují však zákoutí, která filmaře přitahují opakovaně. A těch není v okolí zrovna málo.

19.6.2017

Kam za kulturou a sportem? Z našeho přehledu si určitě vyberete!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturního a sportovního dění v regionu.

19.6.2017

Na Kmochově ostrově otevře venkovní miniknihovna

Kolín – Slavnostní otevření první venkovní miniknihovny v rámci projektu Knihy jsou lidem tím, čím perutě ptákům, podpořeného z grantového programu TPCA pro Kolínsko se uskuteční ve středu od 11 hodin na Kmochově ostrově u dětského hřiště směrem k amfiteátru.

19.6.2017

František Nedvěd: Řeka Sázava je můj život

Praha - K řece Sázavě neodmyslitelně patří písně legendárního folkového zpěváka a písničkáře Františka Nedvěda. Na břehu řeky Sázavy žije již skoro 70 let. Co pro něj řeka Sázava znamená a jaké písně zazpívá a zahraje v pátek 23. června 2017 na nultém ročníku festivalu Slunovrat?

AKTUALIZOVÁNO
18.6.2017

V kostele sv. Václava se konalo slavnostní posvěcení vlajky

Pečky /FOTOGALERIE/ - Pečečtí se v neděli dopoledne sešli u místní radnice, aby odsud vyšel slavnostní průvod do kostela sv. Václava. Průvod zdobil nejen nový prapor města, ale také prapory zdejších hasičů a sokolů. „Dorazil předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček, který nám v únoru dal právo užívat vlajku města," prozradil pečecký starosta Milan Urban.

17.6.2017

Majitelé auto a moto veteránů soutěžili v Kolínské plaketové jízdě

Kolín /FOTOGALERIE/ – 33. ročník výstavy a soutěže auto a moto veteránů s názvem Kolínská plaketová jízda se konal v areálu bývalého zámku a kolínského pivovaru v sobotu 17. června.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení