VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

19.10.2017

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.

17.10.2017

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

17.10.2017

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

17.10.2017

KRÁTCE: Přehlídka středních škol a učilišť pokračuje i dnes

Kolínsko - Co se děje v regionu?

16.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z Kolínska.

16.10.2017

S Combem si zazpívala Vanda Švolbová, taneční sólo si užili i novomanželé

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tentokrát kolínská kapela Combo 2 kapelníka Vládi Hollase s nestárnoucím zpěvákem a hráčem na housle Ivo Svatošem hrála na tradičním nedělním odpoledním tanečním setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v sále kolínské Zámecké.

16.10.2017

Kouřimští chystají vánoční výstavu, zapůjčte ozdoby

Kouřim – Ačkoli jsou Vánoce ještě poměrně daleko, v Kouřimi už na ně myslí. Od posledního dne v listopadu do 18. prosince se bude na kouřimské Střelnici konat výstava ozdobených vánočních stromků nazvaná Kouzlo vánočního stromečku.

15.10.2017

Na turné k pětadvacetinám se kapela Horkýže slíže zastavila v Kolíně

Kolín /FOTOGALERIE/ – Slovenská kapela Horkýže Slíže slavící čtvrtstoletí svého založení českým turné, byla hlavní hvězdou sobotního hudebního večera v Městském společenském domě.

15.10.2017

OBRAZEM: Havelskému posvícení přálo počasí

Kouřim - Dobrý sýr, vůně čerstvě upečeného chleba a koláčků, zvuky flašinetu nebo pohádka pro děti. Nejen to přilákalo desítky rodin do skanzenu v Kouřimi. Tam na ně čekalo již tradiční Svatohavelské posvícení, které se koná v polovině října.   

15.10.2017

OBRAZEM: Ve Veigertovském domě si připomněli baroko

Kolín - Událost s názvem "Baroko na oko" uspořádalo Regionální muzeum v Kolíně v sobotu 14.října ve Veigertovském domě na Karlově náměstí. Program pro rodiče s dětmi přítomným přiblížil, jak se žilo za vlády Marie Terezie, od jejíhož narození letos uplynulo 300 let. 

15.10.2017

Trhy s podzimní tematikou hostila Střední odborná škola v Liblicích

Kolín /FOTOGALERIE/ - Střední odborné škole v Liblicích se v sobotu od 10 hodin do 16 hodin konal menší podzimní trh vhodný zejména pro rodiny s dětmi. Malé děti si zde pod dohledem majitele dané dílničky mohly vyrobit nějakou výzdobu z přírodního materiálu, která se skvěle hodí do následujícího podzimního období. 

15.10.2017

OBRAZEM: Okolo Bohdanče se vydali pěšky i na kolech

Kutnohorsko - V sobotu 14. října se lidé už od rána registrovali na 15. ročník Pochodu okolo Bohdanče. Letošní varianta tras, západní, patří mezi ty nejkrásnější. Pokud máte rádi daleké rozhledy, aniž byste museli šplhat do prudkých kopců, doplněné kouzelnými barvami podzimu, určitě jste si nenechali letošní ročník ujít. Na každé trase je k vidění mnoha zajímavého.

14.10.2017

OBRAZEM: Ve Štolmíři opět pekli chleba

Štolmíř - Již po několikáté tento rok se ve Štolmíři nedaleko Českého Brodu uskutečnilo tradiční pečení chleba. Návštěvníci této akce, která začínala v sobotních dopoledních hodinách, mohli vidět, jak chléb vzniká a samozřejmě až byl chleba upečený, nechyběla ochutnávka. 

13.10.2017

Posvícení ve skanzenu startuje v neděli

Kouřim – Jakmile je Svatohavelské posvícení, není už jediného sporu o tom, že podzim je v plném proudu. Ačkoli podle předpovědi si pro nás na víkend počasí nachystalo přímo babí léto.

13.10.2017

Kam za kulturou a kde si užít víkend?

Kolínsko - Plánujete, kam vyrazíte o víkendu? Přečtěte si náš přehled!

13.10.2017

Luboš Pospíšil zaplněnému a nadšenému sálu dvakrát přidával

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dva přídavky si nakonec vytleskal zaplněný Komorní sál Městského společenského domu v Kolíně na čtvrtečním koncertu Luboše Pospíšila, rodáka z nedaleké Kutné Hory. Ten koncert zahájil letitou skladbou Můžem si za to oba, pak ale mixoval staré písničky s těmi nejnovějšími.

13.10.2017

Zažijte dobu vlády Marie Terezie na vlastní kůži ve Veigertovském domě

Kolín – Jedinečnou příležitost prožít období vlády Marie Terezie na vlastní kůži mají rodiče s dětmi právě dnes. Ve Veigertovském domě na Karlově náměstí je připravená doprovodná akce k výstavě nazvané Bitva u Kolína: osobnosti, dělostřelecká reforma, Vojenský řád Marie Terezie.

12.10.2017

Kam za zábavou? Přinášíme vám přehled událostí

Kolínsko - Přečtěte si, co se děje na Kolínsku!

12.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska. Kam vyrazíte?

Kolínsko - Kam se chystáte za kulturou? Přinášíme vám přehled událostí z regionu!

11.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z regionu.

11.10.2017

V Městské galerii jsou k vidění kolínské fotografie Jaromíra Funkeho

Kolín – Hegemonii výstav kreseb a obrazů v Galerii Města Kolína narušily druhé říjnové úterý fotografie v Kolíně vyrůstajícího mistra oboru Jaromíra Funkeho. A to samozřejmě snímky týkající se převážně města na Labi pořízené v letech 1920 – 1935.

11.10.2017

Pavel Rajdl se ohlédl za svojí tvorbou výstavou i výpravnou publikací

Kolín – Hodně zaplněný sál podnikatelského inkubátoru Cerop v kolínském zámku byl druhé zářijové pondělí svědkem vernisáže výstavy obrazů, kreseb a keramiky kolínského výtvarníka a kulturního aktivisty Pavla Rajdla nazvané Ohlednutí.

9.10.2017

Kmocháci nahrají nové CD

Kolín - Městské hudba Františko Kmocha Kolín nahraje nové CD, a to ke 145. výročí svého vzniku. Orchestr získal grant od Středočeského kraje a příspěvek od města. Během podzimu tak dojde k natočení hudebního nosiče v profesionálním studiu na Moravě, které se specializuje právě na nahrávky dechových nástrojů.

9.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska: kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů z regionu.

8.10.2017

Na legendární písničku Hoří předvedli fanoušci i v Kolíně klasickou choreografii

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tři rockové kapely zpestřily páteční večer v kolínském Baru Pod Hodinama, který svojí dramaturgií stále více zasahuje do kulturního dění v Kolíně.

8.10.2017

OBRAZEM: Nad Kouřimí se po obloze proháněli draci

Kouřim - Již 23. ročník Kouřimské drakiády se konal v sobotu 7. října na louce u kapličky svatého Víta. Akce byla spojena s bramborovým dnem. 

7.10.2017

Cestovatel Jiří Kolbaba zavítal do Českého Brodu

Český Brod - Kulturní dům Svět v Českém Brodě zaplnil v pátek navečer známý český cestovatel Jiří Kolbaba se svým vyprávěním a diashow. V pořadu představil všech 6 kontinentů a povykládal o každém z nich něco, co jej specifikuje. Ukázal mnoho fotografií, jak překrásné světové přírody, tak lidských portrétů.

7.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z Kolínska.

6.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska. Kam vyrazíte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

6.10.2017

S Deníkem za zábavou

Kolínsko - Co se děje na Kolínsku?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT