VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

2.11.2017

Kulturní tipy z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů na Kolínsku.

31.10.2017

KRÁTCE: Ondřej Ruml vystoupí v Kolíně se svoji ojedinělou show

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

30.10.2017

KRÁTCE: Kulturní přehled z Kolínska

Kolín - Přinášíme výběr kulturních akcí v následujících dnech na Kolínsku. 

30.10.2017

Zajděte do kina

Kolín - Kolínské kino opět láká na český film, který byl natočený podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka. Film Po strništi bos čerpá ze vzpomínek na dětství, které prožil Svěrák za války na venkově. 

29.10.2017

OBRAZEM: Státní svátek se v Kolíně stal i svátkem pro stovky rockerů

Kolín – Třetí zastávkou šestnácti bodového turné kapely Limetal po českých městech se stal o sobotním státním svátku sál Městského společenského domu v Kolíně. Než však jeho zpěvák Fany Michalík vyběhl na připravené molo mezi fanoušky, čekala je nejen autogramiáda muzikantů Limetalu, ale i sety dvou předkapel.

29.10.2017

Odpolední taneční setkání přátel Kmocha poznamenalo počasí

Kolín /FOTOGALERIE/ - I na tradičním odpoledním tanečním setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha se podepsalo nedělní nevlídné počasí doprovázené vichřicí. Sál kolínské Zámecké zel po dlouhé době prázdnotou.

29.10.2017

Na strašidelném světýlkování nechyběly vyřezávané dýně ani strašidla

Malotice /FOTOGALERIE/ - V Maloticích nedaleko Kouřimi připravili na sobotní podvečer zajímavý program zejména pro děti. Konalo se zde totiž strašidelné světýlkování, což sice může na první pohled připomínat komerční americký zvyk Halloween, jde však o dávnou keltskou tradici, kterou si malotičtí o svátečním dni připomněli. 

29.10.2017

Soutěž o nejkrásněji vydlabanou dýni přilákala mnoho rodin do Kouřimi

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Ačkoliv kouřimským při pořádání sobotní akce počasí příliš nepřálo, pod skálou v Kouřimi se sešel hojný počet návštěvníků. Dominovaly mezi nimi zejména rodiny s dětmi, jelikož především pro mladší účastníky byl určen celý podvečerní program. 

28.10.2017

FOTO: Na pódiu společenského domu ležela rakev i s kostlivcem, upíři nechyběli

Kolín – Výjimečně a na jednu noc se přestěhovala diskotéka ze Starých lázní do velkého sálu Městského společenského domu v Kolíně, kde organizátoři uspořádali Halloweenskou párty. Pódiu vévodila rakev i s kostlivcem a mezi stovkami návštěvníků bylo hodně těch, kteří přišli nalíčení, v maskách či kostýmech, ať už ve stylu názvu večera nebo prostě třeba jen s nafukovacím bazénkem okolo boků. S krvavým líčením se přidaly i barmanky.

27.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních akcí na Kolínsku.

27.10.2017

Fešáci oslavili v Kolíně padesát let své existence koncertem

Kolín /FOTOGALERIE/ – Od půlky května je country kapela Fešáci na turné ke svým padesátým narozeninám, poslední říjnový čtvrtek potěšila fanoušky v Městském společenském domě v Kolíně. Tři současní zpěváci – Tomáš Linka, Robert Moucha a Jindra Malík se podělili jak o zbrusu nové písničky, tak i o nestárnoucí hity, které s Fešáky v jejich historii zpívali Michal Tučný, Jindřich Šťáhlavský či Pavel Brümer, kteří již nejsou mezi námi.

26.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolín - Přinášíme výběr tipů na kulturní akce v následujích dnech na Kolínsku. 

26.10.2017

OBRAZEM: Marcel Zmožek své fanynky roztleskal hned od první písničky

Kolín – Dobrou náladu a optimismus rozdával ve středeční podvečer ve velkém sále kolínského městského společenského domu zpěvák a skladatel Marcel Zmožek, který se na pódium postavil sám doprovázený jen přednatočenými hudebními základy včetně sborů.

25.10.2017

Přátelům vážné hudby se představili dva mladí nadějní klavíristé

Kolín – Osmý koncert letošního již třiapadesátého cyklu kolínského Kruhu přátel hudby pod názvem Dva klavíristé představil dvojici mladých nadějných muzikantů.Větší tíha koncertu ležela na bedrech sedmadvacetiletého Karla Vrtišky, který zahrál sonátu Josepha Haydna, Sukovo Jaro a motivy Johanna Strausse viděné skladatelem Andreim Schulzem – Evlerem.

25.10.2017

Kam za zábavou? Přečtěte si náš přehled

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturního dění na Kolínsku.

25.10.2017

KRÁTCE: Kolín oslaví 99. výročí vzniku Československé republiky

Kolínsko - Přinášíme vám krátké zprávy z Kolínska.

25.10.2017

KRÁTCE: Kam na Kolínsku za zábavou?

Kolínsko - Přinášíme tipy na kulturní akce na Kolínsku v následujících dnech. 

24.10.2017

OBRAZEM: Daň Přibáň bavil veselým líčením strastiplných cest

Kolín – Více jak stovka především mladých lidí dorazila v pondělí do velkého sálu Městského společenského domu v Kolíně na přednášku Dana Přibáně o cestování trabanty, polským fiatem a motorkami po Austrálii a ostrovech Jihovýchodní Asie.

24.10.2017

Výstava výtvarných prací Radost se otevřela už po třiadvacáté

Kolín /OBRAZEM/ – Číslovku dvacet tři má za svým názvem letošní výstava finálových prací celostátní přehlídky výtvarných prací osob s mentálním postižením nazvaná Radost. Na vernisáž se přijeli podívat žáci nejen z kolínských škol, ale i třeba z Ústí nad Orlicí, Mladé Boleslavi nebo Vysokého Mýta.

22.10.2017

OBRAZEM: Petr Korál pokřtil kapele Benefit novou desku

Kolín – Zatímco o sobotním večeru v televizi zástupci politických stran odhalovali, s kým půjdou či nepůjdou do koalice a v domácnostech bouchali šampaňské nebo hledali pas, to podle toho, koho volili, v kolínském městském společenském domě hrály kapely, které přežily nejen ústrky a zákazy komunistů, ale i všechny vlády současné.

21.10.2017

Mezinárodní den archeologie přilákal malé i velké

Kolín /FOTOGALERIE/ - Regionální muzeum v Kolíně připravilo na sobotu zajímavý program při příležitosti Mezinárodního dne archeologie. Něco zajímavého pro sebe si v něm našli malí i velcí, fundovaní průvodci dokázali vždy přizpůsobit svůj výklad věku návštěvníků nebo třeba regionu, odkud do kolínského muzea přijeli.

21.10.2017

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Kolín – Téměř devět měsíců cestoval kolínský Marek Jelínek s kamarády na koloběžkách patnácti zeměmi od Mexika přes Nikaraguu a Kostariku až po Bolívii, Argentinu a Brazílii.

20.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolín - Přinášíme výběr tipů na kulturní akce v následujích dnech na Kolínsku. 

19.10.2017

S Deníkem za zábavou. Kam se podíváte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí v regionu.

19.10.2017

Zdravotně postižení z celého regionu se sjeli na podzimní ples

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po patnácté uspořádalo vedení Domova Na hrádku z Červeného Hrádku v Bečvárech Podzimní ples pro osoby se zdravotním postižením, tentokrát si pro něj vybralo prostory Městského společenského domu v Kolíně.

17.10.2017

Kulturní přehled z Kolínska. Kam se vydáte?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí z regionu.

17.10.2017

Přednáška Ladislava Jouzy se bude zabývat osobností Štěpána Andrýska

Kolín – Osobností inženýra Štěpána Andrýska, který byl dlouholetým zájemcem o problematiku bitvy u Kolína, tereziánskou dobu a další historická témata, se bude zabývat přednáška Regionálního muzea v Kolíně.

17.10.2017

KRÁTCE: Přehlídka středních škol a učilišť pokračuje i dnes

Kolínsko - Co se děje v regionu?

16.10.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z Kolínska.

16.10.2017

S Combem si zazpívala Vanda Švolbová, taneční sólo si užili i novomanželé

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tentokrát kolínská kapela Combo 2 kapelníka Vládi Hollase s nestárnoucím zpěvákem a hráčem na housle Ivo Svatošem hrála na tradičním nedělním odpoledním tanečním setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v sále kolínské Zámecké.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT