VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

3.12.2017

Adventní setkání se konalo na pečeckém náměstí

Pečky - V neděli odpoledne se v Pečkách na Masarykově náměstí uskutečnil vánoční jarmark. Konala se zde také soutěž o "nejdobřejší cukroví". V budově městské radnice si každý návštěvník mohl nazdobit perníček či udělat ozdobu v dílničkách. Dílničky bylo možné navštívit také v budově základní školy, kde si někteří nechávali malovat na obličej. 

3.12.2017

Adventní čas si užili i v Prusicích

Prusice /FOTOGALERIE/ - Mikuláš, čert i anděl navštívili v sobotu 2. prosince i obec Prusice. Dobrovolní hasiči dopoledne připravili zázemí, zajistili krásnou borovičku k pozdějšímu rozsvěcení a nachystali bezvadné odpoledne pro děti i dospělé.

3.12.2017

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolín - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v regionu. 

3.12.2017

OBRAZEM: Absolventi školy Spojů začali s předstihem plesovou sezonu

Kolín - Druhý absolventský ples po deseti letech ke dvacátému výročí vzniku školy uspořádalo první prosincovou sobotu vedení Střední odborné školy informatiky a spojů a Středního odborného učiliště Kolín.

3.12.2017

FOTO: Porota už zná, kdo získá Macharova pera

Kolín - V sobotu po poledni se v ředitelně kolínské Městské knihovny sešla porota literární soutěže Macharovo pero.

3.12.2017

OBRAZEM: Za předaný dárek přišel tanec s partnerem, ale i s Mikulášem

Kolín - Ani druhý kurz kolínských tanečních, provozovaný manželi Pavlou a Jaromírem Kuprovými v sále Na Zámecké, nebyl v sobotu večer ušetřen návštěvy čerta, anděla a Mikuláše.

3.12.2017

OBRAZEM: Do tanečních dorazili čerti, andělé i Mikuláš

Kolín - Letošní kurzy tance a společenské výchovy v kolínském Městském společenském domě se pomalu chýlí ke konci, uplynulý pátek pokračovaly mikulášskou hodinou.

2.12.2017

OBRAZEM: Děti si užily jarmark a tvořivé dílničky ve školách

Český Brod - V sobotu dopoledne se v Základní škole Žitomířská v Českém Brodě uskutečnil vánoční jarmark. Lidé si mohli zakoupit různé výtvory dětí navštěvujících školu. Výdělek bude využit na podporu školy. 

2.12.2017

OBRAZEM: Advent zahájily děti zpěvem u stromu

Kolínsko - Jako ve většině obcí se v sobotu také v Chotouni, Chrášťanech a Bylanech rozsvěcoval vánoční strom. Děti ze základní školy Bylany navodily vánoční atmosféru hudebním vystoupením. Ve všech vesnicích byly zajištěny jak teplé nápoje, tak něco na zub.  

2.12.2017

OBRAZEM: Kostelecké náměstí zaplnily adventní trhy

Kostelec nad Černými Lesy - Sobotní odpoledne patřilo v Kostelci nad Černými Lesy adventním trhům, které se uskutečnily na náměstí Smiřických. 

2.12.2017

OBRAZEM: Kolínská řepařská drážka pořádala Čertovské jízdy

Kolín - Kolínská řepařská drážka uspořádala tento víkend speciální Čertovské jízdy. První z nich se konala v sobotu v 9.45 hodin. Děti se zde potkaly i s čerty, andělem a Mikulášem. Nechyběla ani mikulášská nadílka.

2.12.2017

OBRAZEM: Mikuláš zavítal do kostelecké sportovní haly

Kostelec nad Černými Lesy - Sportovní mikulášské odpoledne se spoustou her a soutěží se uskutečnilo v pátek v Kostelci nad Černými Lesy.

1.12.2017

OBRAZEM: Partneři Hrzánová a Holub vytvořili dvojici i na divadelních prknech

Kolín – Především pro abonenty předplatitelské skupiny B bylo určené páteční představení Začínáme končit divadla Kalich v kolínském Městském divadle, v němž tíha inscenace ležela na bedrech partnerské dvojice Báry Hrzánové a Radka Holuba. 

30.11.2017

Kam za zábavou? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

30.11.2017

Kam na Kolínsku za kulturou

Kolínsko - Přinášímě tipy na kulturní akce v regionu. 

29.11.2017

KULTURNÍ TIPY: Vánoční strom v Kolíně zazáří v neděli

Kolínsko - Kam můžete vyrazit za kulturou?

27.11.2017

KRÁTCE: Kouřimští pořádají předvánoční dílničku

Kolínsko - Co se děje na Kolínsku?

26.11.2017

Přátele Františka Kmocha tentokrát bavil orchestr Akord

Kolín – Letošní tradiční nedělní taneční setkávání členů i příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v sále Na Zámecké se pomalu chýlí ke konci, poslední listopadovou neděli je bavil Taneční orchestr Akord od Městce Králové řízený Josefem Vancem, který je sám kolektivním členem klubu.

26.11.2017

OBRAZEM. Kolín se opět U Vodvárků ponořil do Komatu

Kolín – Chvaletická kapela Komat si opět uspořádala v sále rockového klubu U Vodvárků svůj tradiční festiválek nazvaný Kolín v Komatu. Ve dvacet hodin jej otevřela cerhenická parta Insignie, která kromě skladeb vydaných nedávno na EP desce zahrála i několik novinek, na které jejich publikum reagovalo hned od počátku.

26.11.2017

Kapela Blue Bucks zahrála rockové koledy

Tři Dvory - Tradiční vánoční koledy v netradičním podání si přišli poslechnout nejen obyvatelé Třech Dvor.

25.11.2017

OBRAZEM: Adventní jarmark uspořádali uvnitř gymnázia

Český Brod - Již 9. ročník adventního jarmarku a festivalu kreativních dílen Andělské zvonění se uskutečnil v budově českobrodského gymnázia. Jako každý rok si zde mohli návštěvníci zakoupit různé vánoční i nevánoční výrobky jako například obaly na knížky, záložky, ozdoby na stromeček, vánoční věnce, šperky a další. Byl zde také bufet pro ty, které zaskočil hlad či žízeň.

25.11.2017

OBRAZEM: Já Padouch přilákal hlavně rodiny s dětmi

Radim - Úspěšná představení v letním kině přesvědčila organizátory, aby v Radimi uspořádali také zimní představení. Tentokrát vsadili na animovaný film Já Padouch 3. Přilákali tak hlavně rodiny s dětmi. Z kulturního domu se stal rázem kinosál a nechyběl ani popcorn. Další občerstvení si mohli návštěvníci opatřit v sousední restauraci. Pořadatelé na počátku uvedli, že Radimští jsou první, kteří vidí film na zbrusu novém plátně.

25.11.2017

OBRAZEM: Mates of Music zahráli v Českém Brodě

Český Brod - V pátek podvečer se v českobrodském divadle konal koncert Mates of Music, Muzikanti co děláte? 

24.11.2017

Fanoušci pustili kapelu Klíč z pódia až po čtyřech přídavcích

Kolín – Jako každá kapela, i renesančně – folková skupina Klíč hrající předposlední listopadový čtvrtek v Městském společenském domě v Kolíně, si nechala největší hity své kariéry na závěr koncertu k pětatřicetiletému výročí jejího založení.

24.11.2017

S průvodem světýlek souvisí uzavírka náměstí

Český Brod – Adventní průvod světýlek se uskuteční v neděli 3. prosince. S kulturní akcí, která vítá advent, souvisí uzavírka náměstí.

23.11.2017

OBRAZEM: David Koller přivezl akustické turné, nejvíce zabíraly skladby Lucie

Kolín – Celkem dvanáct zastávek má Acoustic Tour 2017 Davida Kollera, šestá z nich se odehrála předposlední listopadovou středu v kolínském Městském divadle.

22.11.2017

OBRAZEM: V kolínském divadle tančily soubory z celého kraje

Kolín – Po roce se předposlední listopadové úterý uskutečnila v kolínském Městském divadle přehlídka tanečních oborů Základních uměleckých škol Středočeského kraje, tentokrát pod organizační taktovkou Společnosti tanečních pedagogů.

20.11.2017

Hodinový pohádkový muzikál o medvídkovi v závěru roztančil malé publikum

Kolín – Slovenští tvůrci, kteří na jaře přivezli do kolínského městského společenského domu hudební ztvárnění populárních postaviček Šmoulů, vsadili tentokrát na vlastní projekt.

19.11.2017

OBRAZEM: Tři sestry do Sudové přitažlivosti přizvaly Alkehol

Kolín – Už letitou tradicí se stalo, že koncertní podzimní sezona v Městském společenském domě v Kolíně vrcholí vystoupením kapely Tři sestry. Ani letošní rok tak nemohl být výjimkou a hned v sobotu po státním svátku se v rámci dvanácti zastávkového turné nazvaného Sudová přitažlivost kapela opět vrátila na pódium společenského domu. A coby souputníka koncertní šňůry si tentokrát zvolila textově podobně zaměřenou partu Alkehol.

18.11.2017

Projekci třetího dílu Zahradnictví, film Nápadník, doprovodila delegace tvůrců

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tři celovečerní filmy obsahuje trilogie nazvaná Zahradnictví, jeho třetí díl, romantickou komedii Nápadník, promítá v současnosti kolínské Kino 99 a páteční projekci doprovodila delegace tvůrců.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT