VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

9.9.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z regionu.

8.9.2017

Dopolední Gasparáda bavila hlavně děti

Kolín /FOTOGALERIE/ – Už tradičně pokračoval druhý den nonverbálního divadelního festivalu Gasparáda představeními určenými především nejmenším divákům. O obě páteční inscenace se postaralo olomoucké Divadlo Tramtarie, nejdříve dětem z kolínských mateřských škol zahrálo Pohádky o mašinkách bavící hlavně akcí a veselými skeči nejen s jízdou v tunelu.

8.9.2017

První den Gasparády přinesl akrobacii, pantomimu a nejen to

Kolín /FOTOGALERIE/ – V občasném dešti a poměrném chladu se odehrával ve čtvrteční podvečer a večer první den letošního ročního nonverbálního divadelního festivalu Gasparáda, přesto jej až do dvaadvacáté hodiny sledovala slušná návštěva, včetně dětí.

8.9.2017

Knihovna vyhlásila soutěž

Kolín - Výtvarnou soutěž vyhlásila Městská knihovna Kolín. Jako téma zvolili Kolín Ferdy Mravence. Zúčastnit se mohou děti od předškoláků po středoškoláky. Do zvláštní kategorie pak budou spadat kolektivní práce.

8.9.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přečtěte si kulturní tipy z regionu.

7.9.2017

OBRAZEM: Základní umělecká škola odstartovala oslavy výstavou

Kolín – Pod názvem Malba, kresba, keramika, grafika, odhalující i techniku vystavovaných exponátů, se otevřela první zářijovou středu v historickém sálu Cerop výstava výtvarného oboru Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně.

7.9.2017

S Deníkem za zábavou

Kolínsko - Kam vyrazit za zábavou v regionu?

7.9.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Co se děje na Kolínsku? Přečtěte si náš kulturní přehled!

6.9.2017

Bluesové tóny se ponesou Scapinem

Kolín - Americký bluesman Linwood Lee Taylor jehož hudební styl vychází z bluesových legend jako jsou Howlin Wolf, Muddy Waters, Albert King a Freddy King vystoupí dnes večer v divadelním klubu Scapino.

6.9.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů.

5.9.2017

OBRAZEM: Plaňany rozesmál Zdeněk Izer

Plaňany - Zdeněk Izer byl vrcholem pondělního programu Plaňanského posvícení. Do městyse zavítal již po několikáté a opět nezklamal. Publikum dokázal rozesmát hned od první vteřiny a přítomní se pak nepřestali smát až do konce jeho vystoupení. Tentokrát bavič vystupoval na hlavním pódiu a publikum rozesmával sám. Nutno říct, že se mu to opravdu dařilo a na závěr sklidil velké ovace.

5.9.2017

Kulturní přehled z Kolínska

Kolínsko - Co se děje na Kolínsku za kulturní akce?

4.9.2017

Déšť fanoušky Plaňanského posvícení neodradil

Plaňany /FOTOGALERIE/ - Ubrečené nebe v pátek odpoledne ne a ne pustit ke slovu sluníčko. To však nevadilo fanouškům, kteří mířili na Plaňanské posvícení. První kapely přivítali lidé spíše ve stanech schovaní před kapkami deště, postupně ale na počasí rezignovali a přišli blíž k pódiu. Takže zatímco Medvěd 009 hrál pro pár odvážlivců, kapela Škwor vystoupila před narvaným areálem.

3.9.2017

Oslavy zakončila taneční zábava

Starý Kolín - Sobotní oslavy sedmistého padesátého výročí Starého Kolína zakončila taneční zábava. Večerem provázela svým hudebním vystoupením kapela Lady&Gentlemen, která přilákala mnoho lidí. Páry začaly tancovat hned, co kapela odstartovala a vydržely až do konce, jenž byl kolem jedné hodiny ranní. 

3.9.2017

Na třetí Hudební den přilákal návštěvníky hlavně Vilém Čok

Kostelec nad Černými lesy /FOTOGALERIE/ - V Kostelci nad Černými lesy se konala kulturní akce, které byla určena převážné dětem. Bylo pro ně připraveno vystoupení Honzy Bartoše, mnoho atrakcí, malování obličeje, tetovaní nebo tvarovaní balónků. 

3.9.2017

OBRAZEM: Děti se loučily v prázdninami bublinami

Cerhenice – Poněkud podzimní ráz si počasí připravilo na sobotní loučení s prázdninami, které se uskutečnilo na zahradním, alias keltském hřišti v Cerhenicích. I když to bylo na bundy a svetry s dlouhým rukávem, děti si radost nenechaly zkazit. Však také nechybělo foukání obřích bublin, zavření do bubliny, soutěž o největší bublinu, ale třeba také dobré buchty a samozřejmě další veselé hry a soutěže.

3.9.2017

OBRAZEM: Pod mostem cup se konal počtvrté

Kolín - Mladí horolezci do šestnácti let předvedli své lezecké umění v sobotu 2. září v rámci čtvrtého ročníku Pod mostem cup. Odpoledne pak byl připraven program pro veřejnost. Jaké je lézt po zdi, si tak mohli vyzkoušet úplně všichni.

2.9.2017

Ve Starém Kolíně oslavili 750 let od první zmínky o obci

Starý Kolín /FOTOGALERIE/ - V sobotních dopoledních i odpoledních hodinách se ve Starém Kolíně konalo Setkání rodáku neboli oslavy 750 let obce Starý Kolín. Od deváté hodiny ranní se na volejbalovém hřišti nedaleko kulturního domu odehrál turnaj v nohejbale, kterého se zúčastnilo 20 týmů. Sedmdesát procent hráčů bylo mimo starokolínských, říká starosta Starého Kolína Luboš Železný a má radost z počtu účastníků. 

2.9.2017

OBRAZEM: Pohádkový les zpříjemnil odpoledne dětem v Kořenicích

Kořenice - V sobotu ve dvě hodiny odpoledne se uskutečnil Pohádkový les v Kořenicích, ve kterém na děti čekalo 9 stanovišť, a musely plnit různé úkoly. Byly zde například postavičky, jako je čert, ježibaba, Krakonoš, Asterix a Obelix, Šmoulové a další.

2.9.2017

OBRAZEM: Hasiči v Červených Pečkách oslavili 140. výročí

Červené Pečky - Sbor dobrovolných hasičů v Červených Pečkách oslavil 140. výročí svého založení. Starosta obce Lubomír Jirků při slavnostním zahájení připomněl důležitost existence sboru v městysi. Zábava pak před úřadem městyse pokračovala až do večerních hodin.

2.9.2017

Kulturní tipy z Kolínska

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy z regionu.

2.9.2017

OBRAZEM: Dříve než školní zvonek zaznělo smím prosit

Kolín – Zatímco školní rok začíná až v pondělí čtvrtého září, výuka taneční a společenské výchovy odstartovala na Kolínsku už v pátek prvního září. Tradičně nejpočetnější kurz otevřeli v kolínském Městském společenském domě manželé Hana a Eduard Zubákovi, kde slečny a mladí pánové zaplnili parket několika řadami.

2.9.2017

Kulturní tipy z Kolínska na začátek září

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních tipů na Kolínsku.

1.9.2017

Poslední letní Otevřená ulice byla Tajemná a u Bartoloměje

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tečku za letošním sousedským setkáváním v lokalitách Kolína udělala Otevřená ulice, které dali její pořadatelé přívlastek Tajemná. Tradiční i noví příznivci této akce se sešli tentokrát za chrámem svatého Bartoloměje, otevřely se i jeho parkány a to na dlouhou dobu zřejmě naposledy, protože okolí chrámu čeká velká rekonstrukce, která by měla vypuknout doslova již za pár dní.

1.9.2017

Kulturní dění na Kolínsku pro děti i dospělé

Kolínsko - Přinášíme vám přehled událostí v regionu.

31.8.2017

Smějeme se, že nejsme skupina, ale hudební hnutí!

Kolínsko /ROZHOVOR/ - Fenomenální kapela Jelen, která vystoupí na Plaňanském posvícení, má sedm členů. Na počátku však byli tři kluci, kteří milovali muziku. O začátcích i skládání songů jsme si povídali s Jindrou Polákem.

31.8.2017

Kam s Deníkem za zábavou?

Kolínsko - Kam můžete vyrazit na zajímavé události na Kolínsku? Přinášíme vám tipy kam za zábavou!

31.8.2017

Marek Ztracený: Jsem věčný snílek

Kolínsko /ROZHOVOR/ - Marek Ztracený prožívá významný rok. Letos je to deset let od vydání hitu Ztrácíš. Jaké má muzikant sny a co chystá do budoucna? Muzikant také vystoupí na blížícím se Plaňanském posvícení.

30.8.2017

Martin Pelc: Identitu během tour spíš ztrácíme

Kolínsko /ROZHOVOR/ - Martin Pelc, bicman oblíbené kapely Škwor, která zahraje na Plaňanském posvícení, nám odpověděl na dotazy ohledně práce na novém albu. Prozradil, v jakém stádiu jsou práce a na jaké songy se mohou fanoušci těšit. Nastínil, že je opravdu na co se těšit. O slibovaném překvapení však prozatím mluvit nechtěl.

30.8.2017

Dlouholetá vedoucí Klubu důchodců se loučila s písničkou na rtech

Kolín /FOTOGRAFIE/ – Zhruba čtyřicítka gratulantů, delegace zástupců z městského úřadu a tradiční pondělní muzikanti a společné zpívání písniček, tak vypadala pondělní sešlost v Klubu důchodců na kolínském sídlišti, kde se loučila jeho dlouholetá vedoucí Eva Březinová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení