VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

17.12.2017

Třetí svíci na náměstí zapálili Tomáš Růžička a Ján Halama

Kolín /FOTOGALERIE/ – Celý týden nespadla v Kolíně ani vločka sněhu, ale přesně po sedmi dnech, opět v neděli, zasypala lehká sněhová nadílka připravený program k zapálení třetí adventní svíce na věnci pod vánočním stromem na kolínském Karlově náměstí.

17.12.2017

OBRAZEM: V Kostelci zpíval chrámový sbor

Kostelec n. Č. l. - V neděli večer se v kostele sv. Jana Křtitele v Kostelci nad Černými lesy konal předvánoční koncert pěveckého chrámového sboru Chorus Angelicus. 

17.12.2017

OBRAZEM: Tečku za koncertní sezonou udělali Harlej a Dilated

Kolín - Posledním letošním velkým koncertem v kolínském Městském společenském domě se před zaplněným sálem stalo vystoupení populární kapely Harlej. Kdo ale přišel později a až na hlavní hvězdy, ochudil se o výborný set předskakující skupiny říkající si Dilated. 

16.12.2017

Pěvecký sbor zásmucké školy zazpíval koledy v kostele

Zásmuky /FOTOGALERIE/ - Páteční adventní podvečer všem přítomným zpříjemnil pěvecký sbor Základní školy Zásmuky Pampelišky. Žáci v pátek 15. prosince zazpívali pod vedením učitele Květoslava Červeného v zásmuckém kostele nejenom známé koledy. 

16.12.2017

V českobrodském kině zazpívala Bára Basiková

Český Brod /FOTOGALERIE/ - V pátek podvečer se v kině Svět v Českém Brodě uskutečnil vánoční koncert Báry Basikové. Koncert trval hodinu a půl a zúčastnilo se ho kolem 200 lidí. Bára Basiková zazpívala písně, které normálně na koncertech zpívá ale také písně, které se podle jejich slov zpívají jen jednou v roce a to na Vánoce.

15.12.2017

Vzpomínka na Pavla Severu

Kolín – Do muzikantského nebe pan Pavel Severa. Jeho životem byla kromě rodiny hudba. Prošel několika tanečními, dechovými i symfonickými orchestry kolínského regionu, byl pečlivým archivářem Kmochovy hudby i Kolínské filharmonie, jedním ze zakladatelů Klubu přátel Františka Kmocha.

15.12.2017

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí na Kolínsku.

15.12.2017

OBRAZEM: Zaplněný chrám svatého Bartoloměje tleskal nejen Rybově mši

Kolín – Tradičně v předvánoční čas se v úterní podvečer zaplnil kolínský chrám svatého Bartoloměje, aby si v něm fanoušci klasiky vychutnali oblíbenou Českou mši vánoční Jakuba Jana Ryby. Než ale došlo k tradičnímu písňovému zvolání Hej mistře, vstaň bystře, užilo si publikum sedící v zaplněných lavicích i stojící vedle nich čtyři krátké hudební kousky. A to Menuet ze symfonie č.1 Ludwiga van Beethovena, Sonatu Do maggiore a Sonatu Vespertina Pavla Josefa Vejvanovského a Slovanský tanec č.7 Allegro assai.

14.12.2017

Na vánoční atmosféru nejmenší diváky naladili i Jů a Hele

Kolín /FOTOGALERIE/ – Děti nejen z kolínských mateřských a prvního stupně základních škol nadšeně tleskaly a zpívaly koledy na předvánočním setkání s loutkovým divadlem Loudadlo ve velkém sále kolínského Městského společenského domu.

14.12.2017

Kolínský pěvecký sbor ukončil slavnostně svoji činnost

Kolín – Až na pár výjimek z řad novinářů, příbuzných a vedení města, zaplnili ve středu odpoledne kolínskou obřadní síň samí zpěváci. Nebo spíše zpěvačky, protože Kolínský pěvecký sbor slavnostně ukončil po sedmapadesáti letech svoji činnost právě z důvodu nedostatku mužů – zpěváků.

13.12.2017

KRÁTCE: Třetí adventní zastavení oživí vystoupení dětí a rodičů

Kolín - Kam můžete vyrazit za kulturou v Kolíně?

12.12.2017

Ve skanzenu vyvrcholí advent

Kouřim - Přípravy na letošní poslední národopisný pořad ve skanzenu jsou v plném proudu. Na návštěvníky čeká 17. prosince od 10 do 16 hodin Stříbrná adventní neděle.

12.12.2017

Kam za kulturou na Kolínsku?

Kolínsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v regionu. 

11.12.2017

Na předposledním setkání Klubu přátel Františka Kmocha vyhrávala Suchdolanka

Kolín – Kapela Suchdolanka zpříjemnila předposlední letošní setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v sále Na Zámecké a se zpěvačkami Věrou Chmelařovou a Hanou Jarošovou bavila především v lidovém tónu. Ve chvíli, kdy muzikanti odpočívali, rozezpívával přítomné mezi diváky sedící harmonikář.

11.12.2017

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolín - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v regionu. 

10.12.2017

OBRAZEM: Nebovidská tvrz se oděla do vánočního

Nebovidy - Tvrz v Nebovidech ožila v sobotu adventním duchem. V prostorách tvrze se konal tradiční jarmark. Kromě možnosti nákupu předmětů nejen s vánoční tématikou, zde bylo připraveno rozmanité občerstvení včetně něčeho na zahřátí.

10.12.2017

OBRAZEM: V Ratboři se to čerty jen hemžilo

Ratboř - Dlouho dopředu avizovaná návštěva z pekla se stala skutečností. V zámeckém parku Chateau Kotěra se objevila pekelná inspekce.

10.12.2017

OBRAZEM: Čerti skládali pohádkovou maturitu ve zrekonstruovaném sálu

Bečváry - Studio Pohoda ve spolupráci s bečváreckým obecním úřadem uspořádalo druhou prosincovou sobotu v tamní sokolovně oblíbené odpoledne pro děti i jejich rodiče. 

9.12.2017

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolín - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v regionu. 

7.12.2017

OBRAZEM: Nejlepší literární autoři si odnesli Macharova pera

Kolín – Již po dvanácté se první prosincovou středu v čítárně Městské knihovny Kolín rozdávaly ceny Macharovo pero nejlepším malým literátům, kteří se tentokrát poprali s tématem Lež má krátké nohy.

7.12.2017

Lenka Dusilová ponořila komorní sál do snového oparu

Kolín /FOTOGALERIE/ – S končícím rokem vrcholí i program Městského společenského domu v Kolíně, jedním z posledních letošních rockových koncertů se první prosincovou středu stal sólový výstup zpěvačky a muzikantky Lenky Dusilové.

7.12.2017

Kam se na Kolínsku vydat za kulturou? Přečtěte si náš přehled

Kolínsko - Kam můžete vyrazit za zajímavými akcemi? Přečtěte si náš přehled.

7.12.2017

OBRAZEM: Děti z mateřské školy Pohádka předvedly taneční choreografie

Kolín – Děti z kolínské mateřské školy Pohádka v Chelčického ulici si daly dostaveníčko se svými rodiči a dalšími příbuznými v tělocvičně 5. základní školy Kolín, aby jim předvedly, co si pro ně připravily v rámci letošní mikulášské besídky.

6.12.2017

Na Nebovidské tvrzi uspořádají vánoční jarmark

Nebovidy - V sobotu 9. prosince od 11 do 18 hodin se na Nebovidské tvrzi koná oblíbená adventní akce pro celou rodinu - Vánoce na tvrzi. V okouzlujícím prostředí tvrze čeká na návštěvníky bohatý program, naplněný divadelními a hudebními vystoupeními, chybět nebude vánoční jarmark, tradiční zvyky, řemeslné dílny, dobré jídlo a pití. 

6.12.2017

Kam za kulturou na Kolínsku?

Kolínsko - Připravili jsme několik tipů na kulturní akce v regionu. 

6.12.2017

OBRAZEM: Pekelné i nebeské bytosti doprovodilo hodné strašidlo Zachariáš

Kolín – Tradiční Mikulášská besídka s Klemprdovým divadlem se uskutečnila v pondělí v Městském společenském domě v Kolíně, den před obvyklým příchodem čertů a Mikulášů.

5.12.2017

OBRAZEM: Žáci kolínských speciálních škol opět zažili pestré dopoledne

Kolín – Jako každý rok i letos připravili pracovníci kolínského Zábavního centra Staré lázně pro žáky kolínské základní, mateřské a praktické školy dopoledne plné zábavy. Se čtyřmi choreografiemi do něj přispěly dívky z Tanečního klubu Kocour Modroočko, nechyběl kouzelník ani tvořivé dílny, v nichž si děti zdobily jablka či sestavovaly stavebnice. Vrcholem pak byl pochopitelně příchod Mikuláše dvou andělů klasických a k tomu jednoho černého a několika čertů, kteří nakonec společně rozdali dárky ve sponzorské igelitové tašce. Vše ukončila společná diskotéka.

4.12.2017

Koledy spojí na 600 míst

Praha /INFOGRAFIKA/ - Skoro šest set míst už se přihlásilo do tradiční akce Deníku Česko zpívá koledy. Ta se uskuteční v adventním čase už 13. prosince od 18 hodin. Nikdy nechybí Nesem vám noviny, Půjdem spolu do Betléma a Narodil se Kristus Pán. Čtenáři pak vybrali další dvě koledy - Štěstí, zdraví, pokoj svatý a Pásli ovce valaši.

3.12.2017

OBRAZEM: Adventní průvod světýlek vedla českobrodská garda

Český Brod – Průvod světýlek, který vedla českobrodská garda s loučemi, se konal v neděli v podvečer v Českém Brodě. Začátek byl u domova seniorů Anna, kde andělky rozdávaly voňavé perníčky a poté všichni vyrazili ulicemi až na náměstí Arnošta z Pardubic. Zde zatančily žačky tanečního oboru místní ZUŠ. Po vystoupení se účastníci přesunuli před zvonici u kostela sv. Gotharda, na které byl promítán videomapping, po jehož promítnutí se slavnostně rozsvítil vánoční strom. 

3.12.2017

Od nedělního podvečera svítí v Kolíně nejen stromeček, ale nově i brána

Kolín /FOTOGALERIE/ – Stovky lidí zaplnily v nedělní podvečer kolínské Karlovo náměstí, aby byly přítomny slavnostnímu rozsvícení vánočního stromu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT