VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

13.1.2018

OBRAZEM: Myslivci a jejich přátelé se opět bavili na svém plese

Kolín – Tradičně tombola plná zvěřiny, ale i dobrého moku, uzenin či zeleniny lákala především návštěvníky Mysliveckého plesu, který sdružení z Křečhoře pravidelně organizuje v Městském společenském domě v Kolíně.

10.1.2018

Rockoví fanoušci slavili, přijeli bubeničtí bratři Appice

Kolín /FOTOGALERIE/ – Už od šestnácté hodiny se první lednovou neděli shlukovali nejvěrnější fanoušci bubeníka Vinny Appice před kolínským Městským společenským domem, kde tento bývalý bubeník Black Sabbath, Dio a Heaven & Hell vystupoval se svojí současnou hudební sestavou, aby získali jeho autogram, případně se s ním vyfotili.

7.1.2018

OBRAZEM: Maturitní šerpy si odnesli studenti dvou tříd stavební průmyslovky

Kolín - Další díl nekonečné plesové sezony v kolínském Městském společenském domě se psal první lednovou sobotu, kdy si tam pro své maturitní šerpy přišli studenti dvou tříd Střední odborné školy a Středního odborného učiliště Stavební v Kolíně.

6.1.2018

KRÁTCE: Veigertovský dům pořádá zajímavou přednášku

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

6.1.2018

OBRAZEM: Kolínskou plesovou sezonu zahájili ve velkém stylu kolínští gymnazisté

Kolín - Hned první pátek v novém roce se rozjela letošní nabitá plesová sezona v kolínském Městském společenském domě. Start obstarala třída 4.A z kolínského gymnázia, která zvolila styl nesmrtelného agenta 007 a v něm promítla poměrně dlouhé video s představením jednotlivých studentů i celého profesorského sboru v rámci špionského výcviku.

5.1.2018

KRÁTCE: Zastavení na kolínském náměstí pomůže dobré věci

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu.

5.1.2018

OBRAZEM: Do výstavního roku se v Kolíně zase vstupovalo s humorem

Kolín – Už tradicí se stalo, že výstavní sezonu v Kolíně začátkem roku otevírá vernisáž vtipů některého z předních tuzemských humoristů. První letošní středu tak několika desítkám příznivcům kresleného humoru své obrázky představil před pár dny padesátiletý Jiří Koštýř.

4.1.2018

Klub přátel Františka Kmocha rozjíždí taneční odpoledne

Kolín – V prvním měsíci nového roku opět začínají pravidelná nedělní taneční odpoledne na Zámecké, která organizuje za podpory města Kolín Klub přátel Františka Kmocha (KPFK).

4.1.2018

Plesová sezóna v Kolíně startuje už v pátek

Kolín – Sotva skončily Vánoce a oslavy příchodu nového roku, už tu je hlavní plesová sezóna. Letos si pospíšila, plesů je hodně, a tak se tóny prvního z nich z nich rozeznějí ještě před svátkem Tří králů. Konkrétně začne již v pátek v Městském společenském domě Kolín.

31.12.2017

Projekci Berlínské filharmonie ozvláštnilo líčení, holení, modelky i šampaňské

Kolín – Mladík ležící na polohovacím křesle a holený břitvou, slečna zažívající večerní líčení, postávající modelky oblečené ve společenských šatech a jedna z nich nabízející příchozím sklenku šampaňského a muffiny – tak to vypadalo poslední den v roce v kolínském Kině 99 před slavnostní projekcí přímého přenosu Silvestrovského galakoncertu Berlínské filharmonie.

31.12.2017

Silvestrovský hudební večírek Kolínského Big Bandu ozvláštnil Dalibor Gondík

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dlouho dopředu beznadějně vyprodané hlediště kolínského Městského divadla sledovalo poslední den v roce koncert Kolínského Big Bandu, který si coby hosta pozval Dalibora Gondíka. Ten se na pódiu objevil poprvé ve skladbě Venku je déšť a mráz, kde mu pěveckou společnost dělali kmenoví zpěváci orchestru Alžběta Sosnovcová, Johana Jeřábková a Petr Konývka.

31.12.2017

OBRAZEM: Děti si na nový rok "připíjely" tradičně už v poledne

Kolín – Jako každý rok i letos připravili pracovníci kolínského Domu dětí a mládeže poslední den v roce program pro nejmenší a jejich rodiče.

31.12.2017

Restaurace Na Marjánce se houpala v rytmu swingu

Stříbrná Skalice - První swingová tančírna se konala v sobotu v restauraci Na Marjánce.

31.12.2017

V Třebovli zavítali lidé do kostela

Třebovle - Kulturní pásmo se konalo v sobotu 30. prosince v kostele sv. Bartoloměje v Třebovli. „Kostel byl poměrně dlouho uzavřený a díky rekonstrukci byly odkryté všechny fresky. Chtěli jsme dát lidem možnost k prohlídce tohoto krásného interiéru,“ vysvětlila důvod konání akce starostka Třebovle Lenka Růžková.

30.12.2017

Kostel svatého Štěpána rozezněla Česká mše vánoční

Kouřim /FOTOGALERIE/ - Česká mše vánoční zazněla v sobotu v podvečer v kouřimském kostele sv. Štěpána. Rybovu mši si pro diváky připravila Základní umělecká škola Kouřim a farnost u Sv. Štěpána.

29.12.2017

Kam na Kolínsku za zábavou a kulturou

Kolínsko - Kam můžete vyrazit za kulturou a zábavou? Přečtěte si náš přehled.

27.12.2017

OBRAZEM: Česká mše vánoční zazněla na zámku v Kostelci

Kostelec n. Č. l. - V úterní podvečer se v Rytířském sále černokosteleckého zámku uskutečnil koncert Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby, který přilákal mnoho posluchačů. 

26.12.2017

Kam na Kolínsku v lednu za kulturou?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

25.12.2017

Výstavu betlémů zahájili zpěvem koled

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Na první svátek vánoční se v českobrodském kostele sv. Gotharda uskutečnila výstava betlémů, která byla zahájena zpěvem koled před živým betlémem.

25.12.2017

OBRAZEM: Živý betlém přivítal stovky lidí

Kolín - Závěrečnou oddílovou akcí TK Arnika je každý rok už tradičně Živý betlém. Letos se opět konal na Boží hod v Komenského parku a byl navíc jubilejní - desátý. "Je snad nejvíc lidí ze všechny ročníky," prohodili mezi sebou organizátoři z Arniky.

25.12.2017

Pardubický Ideon hostí taneční akci Christmas Party. Přijede i Luca Gaeta

Pod záštitou legendárního elektronického festivalu Svojšice se pardubický Ideon den po Štedrém dnu promění na kulturní centrum, které bude hostit legendární taneční akci Christmas Party.

22.12.2017

Poslední akord letošní sezony KPH zahrál Pavel Voráček

Kolín – Pianista Pavel Voráček zakončil předposlední úterý tohoto roku letošní sezonu Kruhu přátel hudby. Přestože by termín sváděl spíše k pečení cukroví či návštěvě vánočního večírku, jako tradičně byl sál zaplněný do posledního místa.

21.12.2017

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolínsko - Přinášíme vám přehled zajímavých událostí na Kolínsku.

21.12.2017

55. Kmochův Kolín bude opět bez vstupného

Kolín - Přestože v těchto dnech hospodyňky dodělávají poslední kousky vánočního cukroví a naše příbytky už provonělo chvojí, někteří už pilně pracují na letních aktivitách. Jsou jimi zejména organizátoři velkých festivalů, které je potřeba připravovat dlouhé měsíce dopředu.

20.12.2017

KRÁTCE: Máte poslední možnost přijít si pro betlémské světlo

Kolínsko - Přečtěte si krátké zprávy z regionu!

19.12.2017

KRÁTCE: Vánoce po Valašsku přiveze do divadla skupina Fleret

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou v předvánočním čase?

18.12.2017

Biopopelnice lidé dostanou zdarma

Cerhenice - Do městyse dorazil kamion vrchovatě naplněný biopopelnicemi pro všechny domácnosti v Cerhenicích, Cerhýnkách a Radimku.

18.12.2017

Senioři zaplnili společenský dům na svém hudebním odpoledni

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradiční Předvánoční odpoledne s hudbou se uskutečnilo v úterý ve velkém sále kolínského Městského společenského domu v Kolíně a senioři, ale třeba i klienti domova Na Hrádku, zaplnili téměř všechna připravená místa.

18.12.2017

Poslední setkání přátel Kmocha přineslo i konec kapely Sendražanka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Vzhledem k rozložení letošních vánočních svátků se sešli členové a příznivci Klubu přátel Františka Kmocha v domovském sále kolínské Zámecké třetí letošní neděli v tomto roce úplně naposledy.

17.12.2017

Betlémské světlo si zájemci odnášeli od chrámu svatého Bartoloměje

Kolín /FOTOGALERIE/ – Nejen Betlémské světlo, které k chrámu svatého Bartoloměje dopravili členové Junáka – českého skauta 1.střediska Kolín, bylo hlavní prioritou adventní Otevřené ulice, která se odehrála třetí adventní neděli právě v okolí chrámu, jenž zaplnily stovky lidí.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT