VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 08:21

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

včera 05:41

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníků

Milovice /FOTOGALERIE/ - Na bývalém vojenském letišti Boží dar v Milovicích se 15. až 17. června konal tradiční festival Votvírák, kterým oficiálně začíná letošní festivalová sezóna.

15.6.2018

Veselá trojka opět rozezpívala a roztleskala své věrné publikum

Kolín – Dle jejich vzpomínek se už po sedmé vrátila ve čtvrtek do velkého sálu Městského společenského domu v Kolíně dvojice okolo kapelníka Pavla Kršky říkající si Veselá trojka.

15.6.2018

Votvírák se rozjel jako parní válec

Milovice - Teplo, příjemný pocit volnosti, písně zpívané s kapelou, pohoda. To je festival Votvírák, který dnes začal a zítra ve velkém stylu pokračuje na bývalém vojenském letišti Boží Dar.

15.6.2018

EX 05: scházeli se v podzemí a zakončí to v Loděnici

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ - Ta místnost je snad úplně stejná jako někdy před deseti lety. Tehdy jsem tam zavítal, fotil, poslouchal. Stejně jako tuhle. V pondělí.

15.6.2018

Do Loděnice míří k unikátnímu koncertu fanoušci EX 05

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Areál Loděnice zažije v sobotním večeru a v noci koncert, který tu dlouho nebyl. Večer bude věnován Jiřímu Rákosníkovi a jeho kamarádům hudebníkům. Rákosník vloni slavil šedesátiny a jeho přáním bylo uspořádat koncert, kde by se na pódiu vystřídali všichni hudebníci, kteří s ním kdy hráli. Rákosník působil v kapelách Daniels, Horizont a samozřejmě v EX 05, kterou zná každý v regionu.

14.6.2018

Chinaski, Mig 21 i Jaroslav Uhlíř. Votvírák zahajuje festivalovou sezonu

Milovice - Letošní multižánrový Votvírák otevře festivalovou sezónu v pátek ve 14 hodin. Postarají se o to poděbradští Sendwitch. Hrát se bude až do nedělních ranních hodin tradičně na bývalém letišti Boží Dar.

14.6.2018

Pavel Zemen nadchl členy Klubu přátel hudby především Intermezzem Brahmse

Kolín – Plánovaný poslední koncert první poloviny letošního Kruhu přátel hudby se uskutečnil druhé červnové úterý v komorním sále Městského společenského domu v Kolíně a měl podobu mladého nadějného klavíristy Pavla Zemena.

14.6.2018

KRÁTCE: Startuje letní kino na tvrzi

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

12.6.2018

KRÁTCE: Vzpomínková akce na Bitvu u Kolína odstartuje v pátek

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou?

10.6.2018

Malí i velcí tanečníci ukázali, co se za školní rok naučili

Kolín /FOTOGALERIE/ – Celkem pětadvacet tanečních programových bodů měl Galavečer tanečních oborů Základní umělecké školy Františka Kmocha v Kolíně, který se uskutečnil v pátek v Městském divadle.

10.6.2018

Mažoretky déšť zastavil, fanynkám Pavla Callty nevadil vůbec

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tolik zahrádkáři a zemědělci vzývaný déšť přišel v neděli odpoledne i do Kolína, bohužel z něj neměli radost fanoušci a organizátoři právě vrcholícího hudebního festivalu Kmochův Kolín.

10.6.2018

Sobota na Kmochově Kolínu byla pestrá, vrcholem se stal koncert Václava Neckáře

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zaplněné Karlovo náměstí po osvěžujícím dešti sledovalo se zatajeným dechem devadesátiminutový koncert nestora české muziky Václava Neckáře s doprovodem nejen jeho domovské kapely Bacily, ale i smyčcového kvarteta.

9.6.2018

Rozpálenými kolínskými ulicemi pochodovaly mažoretky a dechové orchestry

Kolín /FOTOGALERIE/ - Dvacet jedna skupin mažoretek a sedmnáct orchestrů z tuzemska i zahraniční se vydaly dvě hodiny po poledni z kolínského Vodního světa na tradiční průvod městem, jeden z vrcholů hudebního festivalu Kmochův Kolín.

9.6.2018

Děti s rodiči bavil Jaroslav Uhlíř, běžci startovali od Bartoloměje

Kolín /FOTOGALERIE/ – Jako první v sobotním nabitém hudebním programu letošního festivalu Kmochův Kolín vystoupil na Karlově náměstí zpěvák, skladatel a klavírista Jaroslav Uhlíř, který především nejmladší publikum pobavil nesmrtelnými písničkami z autorské dílny Zdeněk Svěrák – Jaroslav Uhlíř. Nejen jejich Dělání či Není nutno si zpívali úplně všichni a jekotem a potleskem si vyžádali ještě přídavek. 

9.6.2018

Spojené orchestry, Tomáš Klus a dechovkový metal nadchly davy fanoušků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Až v časných ranních sobotních hodinách skončil první den letošního již 55. ročníku hudebního festivalu Kmochův Kolín.

8.6.2018

Festival Bach for All opět v Praze

Praha – Hlavním městem se 17. června opět rozezní skladby Johanna Sebastiana Bacha v rámci festivalu Bach for All. Nejznámější světová díla i méně známé kompozice zahrají přední umělci  v podání, které se maximálně přiblíží veřejnosti.

8.6.2018

OBRAZEM: Kmochův Kolín začal tradičním pasováním předškoláků

Kolín – Úplně první tóny letošního mezinárodního festivalu Kmochův Kolín patřily kapele Tetovanka, která už dvě hodiny po poledni vyhrávala u věže Prachovna na kolínském Zálabí. Zde se totiž konalo tradiční pasování předškoláků kolínských mateřských škol na panoše Družiny kolínských draků a to v režii kolínské Městské knihovny.

8.6.2018

Kmochův Kolín odstartovala neoficiálně už ve čtvrtek Otevřená ulice

Kolín /FOTOGALERIE/ – Procházka po kolínských historických památkách se starostou města Kolína Vítem Rakušanem oblečeném i v tropickém horku do historického kostýmu z první republiky, jejíž cílem byl Kmochův ostrov, odstartovala již tradičně už ve čtvrtek odpoledne letošní mezinárodní festival Kmochův Kolín.

7.6.2018

Jedenáctý Mezinárodní hudební festival Kutná Hora je za polovinou

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - V rámci Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora 2018 se ve středu uskutečnily dva koncerty. Oba zněly kostelem svatého Jana Nepomuckého. Na posluchače čekala nejprve světová premiéra skladby současného českého skladatele Martina Smolky, v pozdních nočních hodinách poté projekt houslistky a zpěvačky Gabriely Vermelho.

6.6.2018

Kmochův Kolín startuje. Vystoupí Václav Neckář, Jaroslav Uhlíř i Tomáš Klus

Kolín – Startuje mezinárodní festival dechových hudeb Kmochův Kolín. Letos je polojubilejní – pětapadesátý. Začne již ve čtvrtek procházkou se starostou a malým koncertem na Kmochově ostrově, pokračovat bude tradičně až do neděle. 

5.6.2018

Kolínským sálem Na Zámecké zase zněla hymna Zámecká

Kolín /FOTOGALERIE/ – Naposledy před prázdninami se první červnovou neděli sešli členové a příznivci Klubu přátel Františka Kmocha v sále kolínského sálu Na Zámecké, kde jim především k tanci vyhrával taneční orchestr Akord řízený Josefem Vancem.

4.6.2018

Festival přivedl do Čech hvězdné hudebníky

Kutná Hora /FOTOGALERIE/ - Klasické hudbě, za kterou přijíždí návštěvníci nejen z celé České republiky, patří tento týden Kutná Hora. Pod záštitou Livie Klausové a Města Kutná Hora se koná Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018, který tam jako každoročně přivedl hudebníky zvučných jmen.

3.6.2018

OBRAZEM: Malí i velcí tanečníci se inspirovali příběhem odvážné Vaiany

Kolín - Už tradicí se stalo, že závěrečný večer žáků tanečního oddělení Základní umělecké školy v Kolíně vedený Jolanou Burešovou, je netradiční.

3.6.2018

OBRAZEM: Mára s Frankiem rozezpívali a roztleskali společenský dům

Kolín - Zpěvačka říkající si Mára, vlastním jménem pak Jaroslava Stočesová a jedna z osobností TV Šlágr, se poslední květnový den po delší době opět představila svým fanouškům ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně. Společnost jí dělal ukrajinský saxofonista, skladatel a zpěvák Frankie Zhyrnov. 

28.5.2018

OBRAZEM: Mašinkou přijel do Peček bigbít

Pečky - Již tradičně se v Pečkách konala v sobotu 26. května Dětská pouť, aneb Jede, jede mašinka. Vedle celodenního programu, jako byly pouťové atrakce na náměstí, prohlídka techniky místního sboru dobrovolných hasičů, který letos slaví 140. výročí založení a pirátské lodi na místním rybníku, se konala také výstava železničních modelů, jež patří k největším v České republice.

27.5.2018

První ročník nového festivalu představil tři revivalové kapely

Kolín /FOTOGALERIE/ - Tři revivalové kapely vystoupily na prvním ročníku Kozel Music Festu konajícímu se poslední květnovou sobotu na kolínském zimním stadionu. Festival určený širokému spektru diváků by měl položit základy k nové kolínské hudební tradici.

27.5.2018

Pochyby nevěsty řešilo více žen ztělesněných Šárkou Vaculíkovou

Kolín /FOTOGALERIE/ - Více jak hodinu bavila v sobotu diváky kolínského Městského divadla herečka Šárka Vaculíková ve vlastní autorské one woman show nazvané Milena má problém.

25.5.2018

Kolínský výtvarník Jan Havránek se po letech vrátil do muzejní výstavní síně

Kolín /FOTOGALERIE/ – Po čtvrtstoletí se předposlední květnový čtvrtek do Kolína vrátila expozice místního rodáka, malíře a původně vyučeného obuvníka Jana Havránka.

25.5.2018

Vlachovo kvarteto nadchlo členy Kruhu přátel hudby v zaplněné synagoze

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tentokrát v krásném prostředí historické kolínské synagogy pokračovala série koncertů v rámci již 54. cyklu kolínského Kruhu přátel hudby, v němž tentokrát zahrálo špičkové Vlachovo kvarteto.

21.5.2018

Klub přátel Františka Kmocha navštívila pravnučka slavného skladatele

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na pravidelné nedělní taneční setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha zavítala vzácná návštěva, dorazila mezi ně Jiřina Kašková, pravnučka samotného skladatele Františka Kmocha.

20.5.2018

Charlie Slavík roztančil i paní s chodítkem, Danny Bryant sklidil ovace sálu

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již sedmý ročník festivalu zasvěcenému jižanské a bluesové muzice nazvaný Southern Rock & Blues Kolín se uskutečnil třetí květnovou sobotu. Přesně při zvuku odbíjení radničních hodin poledne jej zahájili oba jeho organizátoři Dalibor „Dališ“ Mierva a Vojta Klouček společně s místostarostou města Tomášem Růžičkou a moderátorem celé akce Jaroslavem Forštem.

19.5.2018

OBRAZEM: Kapela BBONK kromě tradičního blues vsadila i na punk a Cimrmana

Kolín - Před lety to byla pouhá atrakce a legrácka na jednom z plesů kolínské nemocnice. Jenže kapela pojmenovaná BBONK neboli Blues Band Oblastní nemocnice Kolín a tvořená jejím ředitelem a v tomto případě sólovým kytaristou a zpěvákem Petrem Chudomelem, basovým kytaristou a zástupcem ředitele pro zdravotní péči Pavlem Hoffmannem, zpěvákem, kytaristou a personalistou Danielem Veselým a bubeníkem Tomášem Vidímem hrála nejen na dalších bálech, ale vzala hudbu vážně.

16.5.2018

Pod Točnou vystavuje především velkoplošné havraní obrazy Jiří Voves

Kolín – Pondělní vernisáží se opět proměnila výstava ve Studiové scéně Pod Točnou Městského divadla Kolín, kde pod lapidárním názvem Obrazy vystavuje svá povětšinou rozměrná plátna znázorňující různé podoby hejn havranů, ale i další výtvarné techniky pražský malíř Jiří Voves.

16.5.2018

V Jarním koncertu Kolínské filharmonie zazněla světová premiéra

Kolín – Skladba Přízrak autora Alexeje Klepcina zazněla ve světové premiéře v rámci úterního Jarního koncertu Kolínské filharmonie ve velkém sále kolínského Městského společenského domu.

14.5.2018

Kam za kulturou? Třeba na kurz senoseče

Kolínsko - Přinášíme vám tipy, kam na Kolínsku vyrazit za kulturou. 

13.5.2018

Noty na pomoc tentokrát finančně příliš nepomohou

Kolín /FOTOGALERIE/ - Pouhých čtrnáct návštěvníků zaplatilo stokorunové vstupné na již čtrnáctém ročníku benefičního festivalu nazvaného Noty na pomoc, který se odehrával druhou květnovou sobotu v tradičním místě – velkém sále Městského společenského domu v Kolíně.

13.5.2018

OBRAZEM: Gaia Mesiah zakončila dvoudenní soustředění výborným koncertem

Kolín - Dva dny opanovala velký sál Městského společenského domu v Kolíně ze tří čtvrtin ženská rocková kapela Gaia Mesiah.

11.5.2018

Kapela Gaia Mesiah opanuje dva dny společenský dům

Kolín – Na dva dny se nastěhovala na pódium kolínského městského společenského domu energetická kapela Gaia Mesiah tvořená ze tří čtvrtin ženami. 

5.5.2018

Pod Hodinama vystoupily tři kapely, v jedné z nich hrál samotný muzikant

Kolín /FOTOGALERIE/ - Tentokrát coby narozeninová oslava punku byl koncipovaný první hudební květnový pátek v kolínském Baru Pod Hodinama, kde zahrály tři kapely.

4.5.2018

Kolínský majáles se blíží. Potrvá tři dny

Kolín /ROZHOVOR/ – Třídenní festival hudby, přednášek, slam poetry, bleší trh i divadlo – tak by se dal shrnout blížící se Kolínský majáles. Co se chystá od 18. do 20. května? Na to jsme se ptali Terezy Kopelentové, jedné z organizátorek festivalu.

30.4.2018

Nedělnímu komornímu koncertu dominovaly smyčce

Kolín /FOTOGALERIE/ – Netradičně v nedělní podvečer se uskutečnil ve velkém sále kolínského Městského společenského domu koncert českobrodského komorního orchestru Vox Bohemica. Navzdory horku venku a nepříliš povzbudivému předprodeji nakonec nejvěrnější fanoušci dorazili.

29.4.2018

Třiadvacáté Otevřeno představilo nejlepší amatérské soubory i špičkového hosta

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již dvacátý třetí ročník festivalu Otevřeno, celostátní přehlídky pantomimy a pohybového divadla, se poslední dubnový víkend uskutečnil v kolínském Městském divadle. Jako tradičně byl jeho vrcholem sobotní Galaprogram, v němž se představily nejlepší soubory vybrané lektorským týmem a profesionální host.

28.4.2018

FOTO: U Vodvárků hrály metalové kapely, dvě z nich se obešly bez baskytaristy

Kolín – Čtyři tvrdé kapely se představily poslední dubnový pátek v kolínském hudebním klubu U Vodvárků v rámci Ambundance in Exertion Tour, které ke stejnojmenné právě vydané desce jede pražská kapela Diligence. Ta celý metalový večírek ukončila, naopak jej otevřela domácí, starokolínská, metalová parta Elysium, kterou pak na pódiu vystřídala pražská death - black metalová skupina Secret of Darkness.

28.4.2018

OBRAZEM: Dvě kolínské kapely zahrály v novém sídlištním prostoru

Kolín – Kapely Los utřinos a Ty, co hráli na Silvestra zahrály v pátek večer v nedávno otevřeném baru TGM nacházejícím se v bývalém „Jezevčíku“ na kolínském sídlišti.

27.4.2018

Začínající skupina s Ondřejem Hejmou se představila v premiéře

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již delší dobu existuje kapela Marush s lídrem skupiny Žlutý pes Ondřejem Hejmou, kytaristkou kapely Gaia Messiah i Žlutého psa Kateřiny Pelíškové a zakládajícím členem tria Marsyas Oskarem Petrem. Jenže právě Oskar se v poslední době už v tomto projektu neobjevoval, a tak se Marush poslední dubnový čtvrtek v komorním sále Městského společenského domu objevila v pozměněné sestavě.

26.4.2018

Galerie V Zahradě rozkvetla květinami Jana Dvořáka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod lakonickým názvem Obrazy vystavuje od poslední dubnové středy v kolínské Galerii V Zahradě Základní umělecké školy Františka Kmocha své květiny, krajiny či městská zátiší původně Jihočech, dnes žijící v Benešově, Jan Dvořák.

23.4.2018

Kapela Roxor slavila třicátiny, pokřtila i vinylové dvojalbum

Kolín /FOTOGALERIE/ - Až hodinu a půl po půlnoci skončil sobotní metalový večírek v Městském společenském domě v Kolíně v režii rockové kapely Roxor, která v letošním roce slaví třicet od svého založení. K tomuto výročí si dala dárek v podobě nádherně vypraveného vinylového dvojalba nazvaného Roxor 1988 – 2018… než skončí show, které se na koncertě také rozhodla pokřtít.

23.4.2018

Na nedělním tahu s travesti show se ocitly holky všech věkových kategorií

Kolín /FOTOGALERIE/ - Pod názvem Holky na tahu se předposlední dubnovou neděli ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně představily spojené travesti skupiny Techtle Mechtle a Kočky.

23.4.2018

OBRAZEM: Pardubická šestka vyhrávala nejen Jirkům a Jardům

Kolín - I přes krásné letní počasí se předposlední dubnovou neděli slušně zaplnil kolínský sál Na Zámecké, kde tentokrát členům a příznivcům Klubu přátel Františka Kmocha vyhrávala kapela Pardubická šestka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT