VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

16.8.2018

Soundtrack má do Poděbrad přilákat 60 tisíc návštěvníků

Poděbrady /MAPA/ – Čechomor, Eric Serra, hudba ze Svěrákových filmů v podání Ondřeje Soukupa a řada dalších hudebních vystoupení doplněných o filmové projekce nebo například vizuální projekce na poděbradský zámek. Nabitý program druhého ročníku festivalu filmové hudby a multimédií jsme už v minulých dnech představili. Dnes přinášíme další zajímavosti včetně dopravních omezení a rozmístění jednotlivých scén.

15.8.2018

Soundtrack Poděbrady umožní zažít peklo i světovou premiéru

Střední Čechy – Uskuteční se potřetí, ale předchází ho pověst, jako by se konal již odjakživa. Soundtrack Poděbrady. Sklonek prázdnin bude v lázeňském městě opět patřit mezinárodnímu festivalu filmové hudby a multimédií, nabízejícího pestrou paletu zážitků pro uši i oči. 

13.8.2018

Charifest patřil tentokrát křehčejším hudebním žánrům

Kolín /FOTOGALERUE/ – Již čtvrtý ročník Charifestu, konaného v rámci Kolínského kulturního léta, se uskutečnil druhou srpnovou neděli u altánku na kolínském Kmochově ostrově.

12.8.2018

Na festivalu legendárních kapel nadchly fanoušky i tři z kolínského regionu

Třtěnice/Kolín /FOTOGALERIE/ – Na vlně nostalgie se veze festival Rockové Třtěnice, kam promotér Lukáš Lepšík každoročně zve letité tancovačkové, rockové a metalové party a kousek od Kopidlna se za nimi doslova z celé republiky sjíždí stovky fanoušků. Nejinak tomu bylo i druhou srpnovou sobotu, kdy zde vystoupila osmička kapel-dvě místní, tři z Kolínska a pak brněnská, benešovská a pražská legenda.

11.8.2018

Petra Janů za Jámou rozdělila posluchačům spravedlivě celý svůj repertoár

Velký Osek /FOTOGALERIE/ – Rozpohybovat kulturní dění ve Velkém Oseku se snaží nový nájemce Sport Baru Jáma Hanka Novotná, která se svými přáteli uspořádala druhý srpnový pátek pro toto venkovní místo netradiční koncert několikanásobné Zlaté slavice zpěvačky Petry Janů.

2.8.2018

Festival Let it Roll začíná, nabídne vesmírný příběh

Milovice – Svátek pro všechny příznivce taneční hudby, speciálně pro ty vyznávající styl drum´n´bass. To je už jedenáctý ročník festivalu Let it Roll, který začíná dnes na milovickém letišti. Očekávají se desítky tisíc fanoušků elektronické hudby z celého světa. Organizátoři nabídnou pro návštěvníky řadu novinek, festival bude mít i svůj vlastní příběh. Část lidí z okolí se však během příštích nocí obává nadměrného hluku a tedy toho, že se nevyspí.

31.7.2018

Léto ještě zdaleka nekončí, kam můžete vyrazit v kraji za zábavou a kulturou?

Střední Čechy – Léto máme všichni spojené s dovolenými, volnem, kulturními a sportovními událostmi. Třebaže polovina prázdnin je pryč, léto rozhodně nekončí. Kam můžete vyrazit příští týden v rámci středních Čech?

29.7.2018

Čáslavská kapela Big S vylezla ze zkušebny a vyhrála TPCA Beat Festival

Kolín /FOTOGALERIE/ - Už po jedenácté se poslední červencovou sobotu uskutečnil v celém areálu kolínského Kmochova ostrova TPCA Beat Festival, na kterém tentokrát zahrálo pět soutěžních kapel a čtyři hosté. 

27.7.2018

David Vávra doprovodil kolínskou premiéru filmu Chata na prodej

Kolín – Hned po středeční pražské premiéře ve dvou kinech naráz, se nová česká filmová komedie Chata na prodej promítala ve čtvrtek večer v kolínském Kině 99. Jeho premiérové uvedení ve velkém sále doprovodil představitel tatínka, člen divadla Sklep a průvodce mnoha televizními pořady o architektuře a sám vystudovaný architekt David Vávra.

27.7.2018

Do letních kin v regionu míří stovky diváků

Kolínsko – Prázdniny se pomalu blíží ke své polovině a s nimi i typická letní zábava, kterou je promítání pod širým nebem.

26.7.2018

KRÁTCE: Hasiči z Mančic slaví 130 let

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

24.7.2018

KRÁTCE: Na TPCA Beat Festivalu zahrají Pekař, Žlutý pes či No Name

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

23.7.2018

OBRAZEM: Štolmíř opět voněla pečeným chlebem

Štolmíř - V sobotu se ve štolmířské veřejné peci opět pekl chléb. Za dobrovolný příspěvek si každý návštěvník mohl pochutnat na čerstvém chlebu či dalamánku. Bylo zde však také připraveno občerstvení s klobásou, bramborákem, špízem a dalšími pochoutkami, nechyběly ani sladké dobroty.

23.7.2018

OBRAZEM: Country zaznělo v Hradešíně

Hradešín - Již 10. ročník Hradešínských strun se uskutečnil v sobotu vedle místního hřiště. Na novém pódiu zahrálo 10 kapel. Vše odstartovala kapela Monogram v jednu hodinu, poté následovaly další kapely jako například Hanuš&HDP, jejichž kytarista hrál na posledním albu světoznámé zpěvačky Adele. Na závěr vystoupila známá kapela Poutníci. Celým festivalem provázel moderátor ČRo 2 Jiří Holoubek a o zvuk se staral Jaromír Kryml.

23.7.2018

Kolínské kulturní léto dosáhlo vrcholu, s Olympikem si zpívalo tisíce hrdel

Kolín /FOTOGALERIE/ – Hned druhý letošní bod Kolínského kulturního léta vejde do historie coby jeden z nejúspěšnějších, Karlovo náměstí totiž zaplnily tisíce lidí, které přilákal koncert legendární kapely Olympic.

23.7.2018

Na Týneckém mazci zahrály i tvrdé kapely z Irska, Švýcarska a Maďarska

Týnec nad Labem – Deset, povětšinou death metalových, kapel zahrálo v sobotu na již dvanáctém ročníku metalového festivalu Týnecký mazec pořádaný místní skupinou Elysium. Mezi domácími hudebními partičkami byly i čtyři zahraniční.

23.7.2018

Festival Let it Roll chystá obří pódium

Milovice - Největší drum´n´bassový festival na světě startuje 2. srpna a čekají se desítky tisíc návštěvníků z desítek zemí.

22.7.2018

OBRAZEM: Olympic rozezpíval celé skalické náměstí

Stříbrná Skalice - Jak už bývá zvykem, tak se při každém turné skupiny Olympic odehraje jeden koncert ve Stříbrné Skalici. Stejně tomu tak bylo i v pátek, kdy se Olympic tour 2018 zastavilo na místním náměstíčku. Jedná se o tradiční zastávku, neboť frontman kapely Petr Janda vlastní v nedalekém Hradci nahrávací studio Propast.

20.7.2018

KRÁTCE: Romský festival i pečení chleba

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

19.7.2018

Panenky, dravci i přízraky. To vše je k vidění na Dobříši

Střední Čechy – Stovka panenek čeká nyní na návštěvníky zámku v Dobříši. Všechny jsou to sympaťačky; nezávisle na věku. Byť některé vypadají na vkus moderní doby možná trošku oplácaně. No vážně; docela při těle. Ty nejstarší už jsou navíc pěkné pamětnice – pocházejí z roku 1910. A nechybí ani ručně šité oblečky, kočárky, a dokonce i bryčky.

19.7.2018

Návštěvníkům Otevřené ulice zpívala světové evergreeny Japonka Keiko Yamamoto

Kolín /FOTOGALERIE/ – Sousedské setkávání Otevřená ulice si už našlo své pravidelné návštěvníky, a především maminkám s dětmi a seniorům vyplňuje nudný prázdninový čas. Jejich první měsíc se místem schůzek stává místo pod novou lávkou u Labe.

18.7.2018

Hana Hindráková: Afrika je nevyčerpatelná studnice silných příběhů

Mělnicko /ROZHOVOR/ - Hanu Hindrákovou znám už od začátku jejích cest do Afriky. Během té doby začala o Africe psát, nepřestala cestovat a změnila styl pomáhání. Požádala jsem ji proto o popovídání o zkušenostech s dobrovolnictvím v tomto – pro většinu z nás – jiném světě. Po několika letech jsme si na jednom ze křtů její knihy potykaly, takže proto ten osobnější přístup.

17.7.2018

KRÁTCE: Otevřená ulice nabídne koncert japonské zpěvačky

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

13.7.2018

Vyrazit mohou lidé za muzikou i historickými vozidly

Střední Čechy – Řadu rozmanitých lákadel a možností aktivního trávení volního času nabízejí víkendové dny.

12.7.2018

Nina Bumbálková vystavuje v divadelní galerii městské portréty z Londýna

Kolín /FOTOGALERIE/ – Tradičně v začátku prázdnin se proměnila expozice v Galerii města Kolína nacházející se v podkroví kolínského Městského divadla. Od druhého červencového úterka v něm své fotografie pod názvem Portrait of London vystavuje Nina Bumbálková.

11.7.2018

Výstava v kolínském muzeu přibližuje příběhy první světové války

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod názvem 1914 – 1918, Kolíňané za Velké války a vznik Československé republiky se ve Veigertovském domě kolínského muzea otevřela v úterní podvečer nová výstava.

10.7.2018

TPCA Beat festival pomůže postižené dívce

Kolín – Přípravy na jednu z největších kulturních akcí regionu takřka finišují. V sobotu 28. července roztančí Kmochův ostrov už pojedenácté TPCA Beat festival – tradiční dostaveníčko regionálních kapel okořeněné plejádou hudebních hvězd.

10.7.2018

Tomáš Linka slaví 50 let na scéně

Střední Čechy - Legenda české country Tomáš Linka slaví 50 let na hudební scéně. Se svoji kapelou Přímá linka oslaví toto výročí už tuto sobotu 14. července. Od 19 hodin zazní známé písně ve sportovním areálu U Kolečka v Křivoklátě.

10.7.2018

Kolínské kulturní léto zahájila Lucie Redlová a Jablkoň

Kolín /FOTOGALERIE/ - Začal letošní hudební festival nazvaný Kolínské kulturní léto organizovaný odborem školství, kultury a sportu Městského úřadu Kolín. Jeho start před altánkem na Kmochově ostrově před v historii zde největší návštěvou obstarala zpěvačka Lucie Redlová s doprovodem baskytaristy a bubeníka.

8.7.2018

Festival Rock for People tradičně míchal velké hvězdy s těmi budoucími

Hradec Králové/Kolín – Na sto kapel mnoha rockových stylů a žánrů se představilo na třídenní hudební přehlídce Rock for People, která se již po čtyřiadvacáté v termínu státních svátků uskutečnila ve Festival Parku u Hradce Králové.

4.7.2018

KRÁTCE: Kovářská sobota ve skanzenu, mše i koncerty

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

3.7.2018

Najponk přiváží na festival Bacha v rytmu jazzu

Praha - Světová mezzosopranistka Markéta Cukrová, uznávaný jazzman Najponk, titulární varhanice Irena Chřibková a další umělci se už zanedlouho představí v rámci festivalu Bach for All v Praze. Nejznámější díla Johanna Sebastiana Bacha se už podruhé rozezní pražskými sakrálními stavbami.  

1.7.2018

Festival Symbolic Open Air začal zahřívacím kolem a finančně podpořil Žanetku

Tři Dvory – Po loňském jakémsi nultém zkušebním ročníku a vlastně takových větších oslavách kulatých narozenin hlavního organizátora se letos festival tvrdé muziky nazvaný Symbolic Open Air u rybníka ve Třech Dvorech rozjel naplno.

30.6.2018

V Baru Pod Hodinama zahrály i kapely z Brazílie a Austrálie

Kolín /FOTOGALERIE/ - Kolínský rockový klub Bar Pod Hodinama nacházející se přímo v centru města se stále více prosazuje na místní hudební scéně, a to především svojí originální dramaturgií. Ta se ukázala i poslední červnový čtvrtek, kde zde program zahájilo australské punkové duo Skinpin.

24.6.2018

Kapela Kozičky opět oživila zahradu hospody Na Rychtě, pokřtila tam novou desku

Kolín /FOTOGALERIE/ – Novou desku nazvanou Padesát s podtitulem Lepší míň, než víc, pokřtila v sobotu v zahradě kolínské restaurace Na Rychtě středočeská skupina Kozičky. Než k jejich koncertu i samotnému aktu došlo, bavili fanoušky jejich hudební hosté.

24.6.2018

Červenopečecká pecka nabídla i v chladivé noci perfektní hudební program

Červené Pečky - Obrat z tropických teplot takřka na zimní nastal na sklonku týdne, přesně v čase, kdy v červenopečeckém Zámeckém parku Alžběta Sosnovcová zorganizovala již třiatřicátý ročník dnes již nesoutěžního festivalu Červenopečecká pecka.

23.6.2018

Na terasách za společenským domem zahrál Honza Ponocný

Kolín /FOTOGALERIE/ – Úkol vyzkoušet, jak budou nově zrekonstruované terasy za kolínským Městským společenským domem vhodné ke koncertům, na sebe předposlední červnovou středu vzal multiinstrumentalista, autor muziky především k filmům režisérky Alice Nellis a kytarista hrající s Mekym Žbirkou i Ivanem Králem Honza Ponocný říkající si Circus Ponorka.

23.6.2018

Nina Kraviz, nejžádanější DJka světa, headlinerem festivalu Svojšice

Svojšickou “Shaman Techno Stage”, kterou má pod dramaturgickou patronací samotná Nina, ozdobí nová - neotřelá jména z underground scény, dva deep tech-housoví producenti, speciální slovenská show a Live projekty. Festival Svojšice se koná v areálu na Přeloučsku již dnes od 15 hodin.

21.6.2018

Divadelní sezonu zakončil rockový bluesman Krissy Matthews

Kolín /FOTOGALERIE/ – Napůl Angličan a napůl Nor, fenomenální kytarista a zpěvák Krissy Matthewss s baskytaristou a bubeníkem zakončil letošní divadelní půl sezonu v divadelním klubu Scapino.

20.6.2018

Basista Jan Hnyk v odloženém recitálu nadchl fanoušky vážné hudby

Kolín /FOTOGALERIE/ – Až na podruhé se podařilo uskutečnit pěvecký recitál zpěváka s basovým rozsahem Jana Hnyka doprovázeného klavíristou Ahmadem Jafarem Hedarem. Tento koncert konající se v rámci cyklu kruhu přátel hudby se měl uskutečnit už 24. dubna, umělci však popletli termín a po hledání nového dorazili až uprostřed června.

18.6.2018

OBRAZEM: V Loděnici řádili Exáči

Benátky nad Jizerou – Byl to večer, na jaký se jen tak nezapomíná. V sobotním večeru a noci se areál benátecké Loděnice zaplnil stovkami fanoušků, kteří přišli poslouchat písně spojené se skupinou EX 05 a především spojené s Jiřím Rákosníkem. Ten vloni slavil šedesátiny a tak, za organizační podpory svého hudebního parťáka Milana Frumara, zorganizovali večer nazvaný Jiří Rákosník 60 a kamarádi.

18.6.2018

Na Votvíráku se bavilo několik desítek tisíc návštěvníků

Milovice /FOTOGALERIE/ - Na bývalém vojenském letišti Boží dar v Milovicích se 15. až 17. června konal tradiční festival Votvírák, kterým oficiálně začíná letošní festivalová sezóna.

15.6.2018

Veselá trojka opět rozezpívala a roztleskala své věrné publikum

Kolín – Dle jejich vzpomínek se už po sedmé vrátila ve čtvrtek do velkého sálu Městského společenského domu v Kolíně dvojice okolo kapelníka Pavla Kršky říkající si Veselá trojka.

15.6.2018

Votvírák se rozjel jako parní válec

Milovice - Teplo, příjemný pocit volnosti, písně zpívané s kapelou, pohoda. To je festival Votvírák, který dnes začal a zítra ve velkém stylu pokračuje na bývalém vojenském letišti Boží Dar.

15.6.2018

EX 05: scházeli se v podzemí a zakončí to v Loděnici

Benátky nad Jizerou /ROZHOVOR/ - Ta místnost je snad úplně stejná jako někdy před deseti lety. Tehdy jsem tam zavítal, fotil, poslouchal. Stejně jako tuhle. V pondělí.

15.6.2018

Do Loděnice míří k unikátnímu koncertu fanoušci EX 05

Benátky nad Jizerou /FOTOGALERIE/ – Areál Loděnice zažije v sobotním večeru a v noci koncert, který tu dlouho nebyl. Večer bude věnován Jiřímu Rákosníkovi a jeho kamarádům hudebníkům. Rákosník vloni slavil šedesátiny a jeho přáním bylo uspořádat koncert, kde by se na pódiu vystřídali všichni hudebníci, kteří s ním kdy hráli. Rákosník působil v kapelách Daniels, Horizont a samozřejmě v EX 05, kterou zná každý v regionu.

14.6.2018

Chinaski, Mig 21 i Jaroslav Uhlíř. Votvírák zahajuje festivalovou sezonu

Milovice - Letošní multižánrový Votvírák otevře festivalovou sezónu v pátek ve 14 hodin. Postarají se o to poděbradští Sendwitch. Hrát se bude až do nedělních ranních hodin tradičně na bývalém letišti Boží Dar.

14.6.2018

Pavel Zemen nadchl členy Klubu přátel hudby především Intermezzem Brahmse

Kolín – Plánovaný poslední koncert první poloviny letošního Kruhu přátel hudby se uskutečnil druhé červnové úterý v komorním sále Městského společenského domu v Kolíně a měl podobu mladého nadějného klavíristy Pavla Zemena.

14.6.2018

KRÁTCE: Startuje letní kino na tvrzi

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou?

12.6.2018

KRÁTCE: Vzpomínková akce na Bitvu u Kolína odstartuje v pátek

Kolínsko - Kam vyrazit za kulturou?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT