VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

včera 06:58

Votvírák přivítá Uhlíře, Farnou i Divokýho Billa

Milovice – Chinaski, Tata bojs, Mig 21, Ewa Farna, Horkýže Slíže či Jaroslav Uhlíř. To jsou některé taháky už 12. ročníku hudebního festivalu Votvírák, který tradičně otevírá letní sezónu na milovickém letišti. Ten se letos uskuteční o víkendu 15. až 17. června.

20.2.2018

Půlnoc v Kolíně se vrací. Odehraje se 3. března

Kolín – Připomenutí 20. a 30. let v divadelním klubu Scapino se odehraje i letos. Do ikonických časů se budou návštěvníci moci vrátit 3. března při druhém ročníku události Půlnoc v Kolíně.

19.2.2018

Přátelé Kmocha bilancovali osmadvacátý rok své existence

Kolín /FOTOGALERIE/ – Na členské schůzi se sešli třetí únorovou neděli v sále Na Zámecké členové kolínského Klubu přátel Františka Kmocha. Hlavním bodem sešlosti bylo jednak ohlédnutí se za uplynulým rokem a potom také dle zákona přeměna z dosavadního občanského sdružení na zapsaný spolek.

18.2.2018

Jezdeckým plesem provázela Kateřina Brožová, a nechyběl ani Viktor Sodoma

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po osmatřicáté se třetí únorovou sobotu konal v kolínském Městském společenském domě Jezdecký ples, který byl tentokrát koncipovaný coby Galavečer středočeské České jezdecké federace.

18.2.2018

OBRAZEM: Horní i Dolní Kruty ovládl masopust

Horní Kruty - Masopustní jarmark si zažili v sobotu v Horních Krutech. Uspořádal ho obecní úřad a sbor dobrovolných hasičů spolu s místním sokolem. Největší zájem byl o pochoutky z domácí zabíjačky, po kterých se doslova jen „zaprášilo“. Nelze se tomu divit, každý se chtěl posílit před masopustním průvodem do Dolních Krut a zpět. Zvláště návrat byl kvůli cestě do kopce dosti náročný. A k tomu všemu hrála živá muzika a nechyběla ani dobrá nálada.

17.2.2018

OBRAZEM: Třídní profesorka ztracenou třídu hledala na planetách různých stylů

Kolín – Program maturitního plesu třídy 4B4 kolínského Gymnázia ležící na každém stole Městského společenského domu v Kolíně sice zdobily ilustrace z knihy Malý princ i ze stejné publikace použité dva citáty, přičemž ten o času a růži byl zřejmě důvodem k vázičce a papírové růži v ní postavené na každém stole, maturitní video i předtančení však směřovaly jiným směrem.

16.2.2018

Valentýnský svátek některým dvojicím zpestřil nekorektní humor

Kolín /FOTOGALERIE/ – Čtyři baviči z celkem zhruba třicítky sdružených v partě nazvané Underground Comedy dorazili na valentýnský svátek do Komorního sálu kolínského Městského společenského domu. A pobavit se přišlo i několik mladých párů, z nichž ta půvabnější z dvojice držela v ruce květinu.

14.2.2018

Původní tiskový omyl s mladým klavíristou se nakonec potvrdil

Kolín /FOTOGALERIE/ – Jakýsi informační šum způsobil, že na úterní druhý koncert letošní sezony Kruhu přátel hudby byl k význačnému houslistovi Leoši Čepickému uveden coby doprovod Lukáš Klánský a ne jeho otec, známý profesor Ivan.

13.2.2018

Alfons a Marian coby Duo Jamaha bavili fanoušky napříč generacemi

Kolín – Především seniory, ale i malé děti či několik teenagerů rozparádili druhé únorové pondělí ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně otec Alfons a jeho syn Marian Kotvanovi známí coby Duo Jamaha.

11.2.2018

OBRAZEM: Kouřimský skanzen doslova praskal ve švech

Kouřim - Přes dva tisíce návštěvníků přilákal 11. února národopisný pořad s tématem masopustu do Muzea lidových staveb v Kouřimi. Byl zde pro ně připraven bohatý program.

11.2.2018

OBRAZEM: Masopustní průvod si užily Bylany

Bylany - V Bylanech, které jsou součástí obce Chrášťany, se v sobotu 10. února sešlo u základní školy velké množství lidí. Důvodem byl devátý ročník masopustu. Čelo průvodu ovládla skupina myší pod vedením černého kocoura. Nechyběl tradiční medvěd s medvědářem nebo smrtka.

10.2.2018

Studenti hrozili apokalypsou, z ní předvedli jen video a špičkovou choreografii

Kolín /FOTOGALERIE/ - Špičkové předtančení často hraničící s gymnastickými prvky předvedly především studentky, kterých je v maturitní třídě 4.B kolínské Obchodní akademie většina, druhý únorový pátek v úvodu svého maturitního plesu nazvaného Apokalypsa v Městském společenském domě v Kolíně.

10.2.2018

Hotelem Theresia zase zněly nestárnoucí hity Heidi a Stanislava Hložka

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již po páté připravilo na druhý únorový pátek vedení kolínského hotelu Theresia svůj Reprezentační ples, kterým celým večerem hudebně provázel již osvědčený královehradecký taneční orchestr James Band s kapelníkem Jiřím Bočkem.

9.2.2018

Za okny padal sníh, ale v teple salonků se cestovalo Mexikem

Kolín /FOTOGALERIE/ – Zhruba po roce se do salonků Městského společenského domu v Kolíně vrátila cestovatelská dvojice Pavel Chlum a Petr Kvarda, aby zájemcům přiblížila své cestování napříč středoamerickým poloostrovem Yucatán, tedy zeměmi Mexico, Belize a Guatemala.

6.2.2018

OBRAZEM: Taneční sólo oslavenců bylo tentokrát čistě pěvecké

Kolín – Ani první únorovou neděli nechybělo na tradičním nedělním tanečním setkání členů a příznivců Klubu přátel Františka Kmocha v kolínském sále Na Zámecké taneční sólo pro oslavence.

5.2.2018

Kam za kulturou na Kolínsku?

Kolínsko - Kam můžete vyrazit v regionu? Přečtěte si náš přehled!

4.2.2018

OBRAZEM: Gymnazisté z Nymburka připravili boží ples ve stylu starého Říma

Kolín - Hegemonii kolínských středních škol narušili první únorovou sobotu v Městském společenském domě v Kolíně studenti sousedního nymburského gymnázia, konkrétně třídy oktáva 8OB.

3.2.2018

OBRAZEM: Kruh přátel hudby začal na netradičním místě a s impozantní návštěvou

Kolín - Připravené židle v sále podnikatelského inkubátoru Cerop nacházejícího se v rekonstruovaném zámku předposlední lednové úterý nestačily a jeho ředitel Jan Pospíšil musel narychlo přidávat další, aby se abonenti nové sezony Kruhu přátel hudby měli kde usadit.

2.2.2018

Muzeum zahájilo oslavy vzniku republiky výstavou místních výtvarníků

Kolín /FOTOGALERIE/ – Pod názvem Kolínská výtvarná scéna 1919 až 1968 – výběr ze sbírek Regionálního muzea v Kolíně se předposlední lednové úterý otevřela v Červinkovském domě Regionálního muzea Kolín výstava výtvarníků a fotografů spojených s Kolínem.

1.2.2018

Závodnice Olga Roučková a novinář Jan Říha líčili i odvrácenou tvář Rallye Dakar

Kolín – Jen pár dní poté, co se vrátila z letošní náročné Rallye Dakar, dělila se o své zážitky ze závodu řidička čtyřkolky Olga Roučková, která do salonků Městského společenského domu v Kolíně přijela předposlední lednový den v doprovodu novináře Jana Říhy, jenž pro rozhlasové posluchače z etap závodů referoval letos už po třinácté.

29.1.2018

Metallica z Kyjeva nadchla i v neděli místní a přespolní fanoušky

Kolín /FOTOGALERIE/ – Plesy zaplněné víkendy v Městském společenském domě v Kolíně neumožňují příliš termínový rozlet pro pořádání hudebních akcí, i proto je v nouzi nutné vzít v potaz i jinak ne příliš ideální neděli. Po úspěšném nedělním koncertu dvou bubenických bratrů Appice v úvodu roku se i poslední lednovou neděli zaplnil sál fanoušky tvrdé muziky.

28.1.2018

OBRAZEM: Budoucí zdravotníci nemohli vybrat téma plesu, tak použili všechna

Kolín – Čtyři skupiny v třídě budoucích maturantů Střední školy a Vyšší odborné školy Zdravotní Kolín prosazovaly každá své téma maturitního plesu, a tak dlouho se o něm dohadovaly, až nakonec použily všechna.

28.1.2018

Myslivci uspořádali tradiční ples

Horní Kruty - Oblíbený myslivecký ples se konal v sobotu 27. ledna v Horních Krutech. V místní sokolovně ho již tradičně uspořádal Myslivecký spolek Diana Rychtářův Les.

27.1.2018

OBRAZEM: Historicky nejvíc mužů studentů obchodní akademie přivedl k šerpování

Kolín – Herec a režisér Jiří Mádl se ujal moderování prvního letošního plesu kolínské Obchodní akademie, a to konkrétně třídy 4.A.

26.1.2018

Co se děje na Kolínsku? Přečtěte si náš přehled!

Kolínsko - Kam můžete vyrazit na Kolínsku?

25.1.2018

Českobrodskou sokolovnu rozesmála Partička

Český Brod /FOTOGALERIE/ - Sokolovna v Českém Brodě se stala dějištěm skvělé improvizační show Partička, ve které se představili Michal Suchánek, Richard Genzer, Igor Chmela, Michal Novotný, Jakub Kohák a Marián Čurko, který tvořil hudební doprovod.

23.1.2018

Na koncertě v inkubátoru si zahrají i muzikanti 'z ulice'

Kolín - Koncert folkového písničkáře Jana Buriana a několika místních kapel se uskuteční ve středu 24. ledna od 19 hodin v Podnikatelském inkubátoru CEROP v kolínském zámku. Vítáni jsou nejen diváci, ale i další muzikanti s vlastními hudebními nástroji.

22.1.2018

OBRAZEM: Přátelé Kmocha si uspořádali Netradiční odpolední ples

Kolín – Cyklus tradičních odpoledních zábav Klubu přátel Františka Kmocha v sále kolínského sálu na Zámecké narušil předposlední lednovou neděli Netradiční odpolední ples trvající o hodinu déle, než běžné tancovačky.

21.1.2018

OBRAZEM: Zásmučtí myslivci uspořádali ples

Zásmuky - Tradiční myslivecký ples se konal v Zásmukách v sobotu 20. ledna. Organizátoři připravili pro početné návštěvníky v sokolovně krásnou výzdobu. O půlnoci byla slosována bohatá tombola, které v kategorii hlavních cen vévodila zvěřina. Hudební část večera se nesla pod taktovkou orchestru Echo 91.

21.1.2018

OBRAZEM: Legendy se vrátily a dostaly účastníky plesu Města Kolína

Kolín - Již po šestadvacáté se třetí lednovou sobotu ve všech prostorách kolínského Městského společenského domu konal Velký reprezentační ples Města Kolína. Tentokrát stoprocentně vyšla sázka na půlnočního hosta, kterým se letos stala ostravská kapela Legendy se vrací. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT