VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kultura

19.4.2018

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolínsko - Přinášíme vám vybrané kulturní tipy z regionu.

17.4.2018

Kulturní servis: Den Země či Mercedesy

Kolínsko - Přinášíme vám tipy, kam se vydat v regionu z akulturou.

15.4.2018

OBRAZEM: V Horních Krutech se opět tančilo

Horní Kruty - Hasičskou zábavu uspořádali v sobotu 14. dubna dobrovolní hasiči v Horních Krutech. Ta přilákala do místní sokolovny značný počet návštěvníku. K tanci a poslechu jim zahrála hudební skupina Bigbitoví Shellmy, která se svého úkolu zhostila skutečně na výbornou. Nechyběla ani bohatá tombola a půlnoční překvapení.

15.4.2018

OBRAZEM: Mig 21 přivezl do Kolína největší hity i proměnlivou scénu

Kolín - Zase jiný styl muziky se druhou dubnovou sobotu linul velkým sálem Městského společenského domu v Kolíně – na svém turné nazvaném Svoboda není levná věc se úplně poprvé v Kolíně zastavila popová kapela Mig 21 v čele se zpěvákem a hercem Jiřím Macháčkem.

15.4.2018

OBRAZEM: Bára Poláková pokřtila nové cédéčko s kolínským publikem

Kolín -  Koncert zpěvačky Barbory Polákové si nenechala ujít řada příznivců v sobotu 14. dubna ve velkém sále ve Starých lázních. Už před začátkem vystoupení, které mělo asi čtvrthodinové zpoždění, se snažili fanoušci zpěvačku přivolat pískáním i skandováním.

14.4.2018

OBRAZEM: Plesovou sezonu ve společenském domě ukončil letecký ples s Ewou Farnou

Kolín - Tradiční tečku za letošní plesovou sezonou v Městském společenském domě v Kolíně udělal v pátek večer již sedmnáctý Reprezentační letecký ples čáslavské letecké základny, který zahájila Taneční škola Standard Klub Praha a hlavní hvězdou byla tentokrát zpěvačka Ewa Farna s kapelou bavící nejen fanynky pod pódiem, ale i tancující páry od třiadvacáté hodiny do půlnoci. 

14.4.2018

OBRAZEM: Debut režiséra Ondřeje Havelky Hastrman se promítal v Kolíně

Kolín - Pátek třináctého dubna se stal v Kolíně šťastným pro milovníky tuzemských filmů, v Kině 99 uvedl svůj režijní filmový debut muzikant, zpěvák a divadelní režisér Ondřej Havelka. Stalo se tak týden před oficiální celostátní premiérou a doprovodil jej producent nejen tohoto filmu, ale i mnoha dalších tuzemských filmových a televizních projektů, Čestmír Kopecký.

14.4.2018

OBRAZEM: V Pečkách absolvovali žáci Základní umělecké školy

Pečky - Ve středu v podvečerních hodinách se v sále pečecké Základní umělecké školy uskutečnil letos již druhý absolventský koncert.

13.4.2018

Ivo Svatoš se rozloučil s pódiem ve velkém stylu

Kolín – Před několika dny obdržel cenu Osobnost města Kolína, poté přijal gratulace na Jarním bálu drobných podnikatelů a živnostníků, kde léta zpíval a hrával a druhou dubnovou středu se ve velkém sále Městského společenského domu ve více jak tříhodinovém koncertu zpěvák a muzikant Ivo Svatoš definitivně rozloučil se svými fanoušky.

11.4.2018

OBRAZEM: V Galerii Města Kolína jsou k vidění fotografie Josefa Sudka

Kolín – Druhé dubnové úterý se změnila výstava v Galerii Města Kolína nacházející se v podkroví Městského divadla, její stěny teď zdobí pětatřicet černobílých fotografií kolínského rodáka Josefa Sudka.

10.4.2018

OBRAZEM: K další vydařené fotbalové veselici v Chotuticích přispěla Pohoda

Chotutice - Již dvacátá fotbalová veselice se konala v sobotu 7. dubna v Chotuticích. Zábavný večer se vydařil, a to i zásluhou skupiny Pohoda, která zahrála k tanci a poslechu.

10.4.2018

KRÁTCE: Představení Šašek a syn se přesouvá na listopad

Kolínsko - Co se chystá na Kolínsku?

9.4.2018

Pro mimořádný festival chystají radní vysokou podporu

Střední Čechy – Čtyřmi miliony korun – stejnou částkou jako v loňském roce – hodlají středočeští radní podpořit uspořádání festivalu filmové hudby a multimédií nazvaného Soundtrack Poděbrady, jehož první ročník se loni uskutečnil na sklonku prázdnin. Stejné to bude i letos; festivalový program je rozvržen na poslední „prázdninový“ víkend: od 30. srpna do 2. září.

8.4.2018

OBRAZEM: Přátelé Františka Kmocha se opět sešli Na Zámecké

Kolín – Tentokrát po třech týdnech se opět sešli členové a příznivci Klubu přátel Františka Kmocha v sále Na Zámecké, kde jim tentokrát vyhrávala velká dechovka Starostova 12 se zpěváky Josefem Homolou a Věrou Chmelařovou. Ani tentokrát nechybělo taneční sólo pro všechny oslavence, přidal se i jeden Josef, který chyběl minule, kdy právě Pepíci v kole oslavovali. Teď už se klub vrací zase k dvoutýdenní periodicitě svých setkávání.

8.4.2018

Společenským domem zněl poprvé rap, došlo ale i na ostřejší tóny

Kolín /FOTOGALERIE/ – Rapeři z Jihlavy říkající si Pio Squad a před tím Jižní pionýři zahájili první dubnový pátek koncert v kolínském Městském společenském domě.

8.4.2018

Tanečníky jarního bálu pozdravil sám prezident Masaryk

Kolín /FOTOGALERIE/ - Již po dvaadvacáté se první dubnovou sobotu uskutečnil ve všech prostorách Městského společenského domu v Kolíně Jarní bál drobných podnikatelů a živnostníků.

8.4.2018

OBRAZEM: Ples v Červených Pečkách se hemžil tanečníky

Červené Pečky - Na osmém reprezentačním plese městyse Červené Pečky se v sobotu 7. dubna v místní sokolovně tančilo až do pozdních hodin. O hudební doprovod se postaral taneční orchestr Peklo, který zahrál nejenom plesové klasiky, ale sáhl také do modernějšího soudku.

8.4.2018

OBRAZEM: Pašinkou se linuly tóny jazzu

Pašinka - Nový koncert v rámci B.BEST - BMD tour si poslechli v sobotu 7. dubna všichni, kdo dorazili na Pašinku u Kolína. Na pódiu se představili Pavel Jakub Ryba a jeho The Fish men. Jak zaznělo v úvodu koncertu, představeny byly nové písně a nové, dosud nepoužité tóny. Sálem zněly basové kytary, saxofon, ale také basklarinet a došlo i na bicí.

6.4.2018

OBRAZEM: Adéla Jonášová po koncertu přidávala i pro několik diváků

Kolín – Jen pár nejvěrnějších diváků přilákal do Komorního sálu Městského společenského domu v Kolíně první dubnovou středu koncert mladé písničkářky Adély Jonášové. I přes relativní mládí má zpěvačka a kytaristka za sebou osmileté koncertování s matkou, folkovou muzikantkou Pavlínou Jíšovou, teď se vydala na sólovou dráhu, kterou podpořilo předloni vydané CD s vlastními písničkami.

4.4.2018

Lukáš Hanzelín: Chci dělat akce, na kterých se budou lidé stmelovat

Pečky /ROZHOVOR/ – Měsíc a čtyři dny ve funkci má za sebou nový ředitel Kulturního střediska Pečky Lukáš Hanzelín. Oficiálně nastoupil od 1. března a hned po třech týdnech se ve středisku a okolí konala vydařená a hojně navštívená akce Vítání jara.

4.4.2018

KRÁTCE: Cerop bude hostit výstavu fotografií Olgy Havlové

Kolínsko - Co se chystá na Kolínsku?

31.3.2018

Kapela Blue Bucks potěšila své fanoušky tentokrát ve Starých lázních

Kolín – Kapela Blue Bucks platila za nejpopulárnější kolínskou kapelu a spolehlivě plnila všechny možné sály ve městě. Teď už koncertuje méně, pořád ale jejich klasická rocková muzika s chytlavými texty s jasnými slogany láká.

31.3.2018

Šest kapel slavilo nedožité narozeniny Františka Sahuly

Kolín – Hlavy s vyčesanými číry i zcela holé pěkně pospolu pogovaly či jen nadšením skákaly na hudebním maratonu, který na Velký pátek v sále kolínského rockového klubu U Vodvárku zorganizovala pořádající domácí kapela Jednota Kolín.

29.3.2018

Kam na Kolínsku za kulturou?

Kolínsko - Přinášíme vám kulturní tipy, kam v regionu vyrazit v nejbližší době. 

29.3.2018

Festival Kmochův Kolín je připravený, zvaly na něj dva orchestry

Kolín /FOTOGALERIE/ – Již na padesátý pátý ročník hudebního festivalu Kmochův Kolín, který se odehraje letos v červnu, zvaly v úterní podvečer ve velkém sále Městského společenského domu v Kolíně již tradičně dva orchestry – Dechový orchestr Základní umělecké školy Kolín a Městská hudba Františka Kmocha Kolín.

27.3.2018

Kraj chce podpořit kulturu, za kterou lidi i doveze

Střední Čechy – Divadelní představení, muzika i uspořádání krajských dnů lidové architektury. To jsou kulturní aktivity, které si podle mínění středočeských radních zasluhují podporu. V pondělí rada navrhla zastupitelům, aby uvolnili dohromady 5,6 milionu korun.

25.3.2018

Kapela Traktor skvěle odvedeným koncertem nadchla své nejen kolínské fanoušky

Kolín – Na hudebním turné se v Kolíně zastavila další známá kapela, předposlední březnovou sobotu do Městského společenského domu v Kolíně zavítala stále populárnější severomoravská skupina Traktor.

25.3.2018

Kozičky a Civilní obrana roztančily sál U Vodvárků

Kolín – Čáslavská punk–rocková kapela Civilní obrana se na své jarní tour zastavila v kolínském hudebním klubu U Vodvárků, kde svými chytlavými písničkami rozparádila okolo půlnoci už tak rozjeté publikum.

24.3.2018

Film Poslední útěk Jeroným Pražského v kolínské světové premiéře

Kolín – Úplně poprvé se nový český film žánru dokudramatu Poslední útěk Jeronýma Pražského zabývající se koncem života Jeronýma Pražského, souputníka Mistra Jana Husa, promítal v pátek v kolínském Kině 99. Jeho světovou premiéru před zaplněným velkým sálem doprovodila delegace tvůrců, před kinem historickou událost avizovali členové kolínské šermířské skupiny Páni z Kolína oblečeni v dobových kostýmech.

23.3.2018

Nejmenší tanečníci bojovali v Mateřince o postup do celostátního klání

Kolín /FOTOGALERIE/ – Dvanáct tanečních choreografií v podání devíti mateřských škol nejen z Kolína a nejbližšího okolí - to byl již sedmý ročník oblastního kola celostátní soutěže mateřských škol nazvaný Mateřinka odehrávající se v režii kolínské školy Pohádka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT