Půl hodiny před půlnocí si autohlídka Městské policie Kolín povšimla při průjezdu ulicí Kutnohorská zjevně opilého muže, pokoušejícího se otevřít osobní motorové vozidlo. K pokusům docházelo střídavě u dveří ze strany řidiče i spolujezdce, vždy s negativním výsledkem. „O věci bylo informováno operační středisko Městské policie Kolín, kdy byl na vozidlo následně zaměřen městský dohledový kamerový systém z důvodu podezření na možné protiprávního jednání osoby,“ uvedla mluvčí kolínských strážníků Helena Honkiszová.

Požár auta u Křečhoře 11. ledna 2024
Na silnici u Křečhoře hořelo auto. Škoda je více než 100 tisíc korun

Provozovatel vozidla strážníkům uvedl, že se chtěl ve vozidle pouze vyspat, neboť je unavený a není střízlivý. Do auta se ale dle jeho slov nemohl dostat, protože nemohl najít klíče od vozu. Klíče strážníci objevili u předního skla vozidla. „Muž byl na místě strážníky poučen, aby v tomto stavu po požití alkoholických nápojů neřídil, odvětil, že s vozidlem nikam nepojede a vyspí se ve vozidle na místě spolujezdce,“ popisuje Honkiszová incident.

Řidičák hned tak neuvidí, navíc vyfasuje i tučnou pokutu

Před jednou hodinou ranní ale vozidlo opustilo Kutnohorskou ulici, řidič pokračoval v jízdě směrem ke kruhovému objezdu do ulice Polepská. Tam už na něj ale čekali strážníci, kteří jej zastavili. „Ve vozidle byl na místě řidiče provozovatel vozidla, jiná osoba se na místě nenacházela. Muž strážníkům uvedl, že řidičský průkaz nemá, neboť mu byl zadržen a má zákaz řízení,“ prozradila Helena Honkiszová.

Manželé Jaroslav a Dana Stodolovi, pachatelé osmi vražd a dalších trestných činů, byli 26. dubna 2004 odsouzeni Krajským soudem v Hradci Králové na doživotí do věznice se zvýšenou ostrahou.
Manželé Stodolovi: Brutální vrahy zatkli před 21 lety. Teď o nich natočili film

Pro důvodné podezření ze spáchání trestného činu proti pořádku ve věcech veřejných - maření výkonu úředního rozhodnutí byla na místo přivolána hlídka Policie ČR, která si událost od strážníků převzala k provedení dalších opatření. „Kolegové dostali 19. února před jednou hodinou ranní hlášení od městských strážníků. Na místě zadrželi muže, který má od listopadu 2023 do srpna 2025 zákaz řízení. Svým činem si zajistil prodloužení tohoto zákazu minimálně o rok, navíc vyfasuje i tučnou pokutu,“ potvrdila mluvčí středočeských policistů Michaela Richterová Richterová.