Rozsudky vynesl plzeňský soud ve středu 16. června a do vězení poslal někdejšího šéfa fotbalového Vyšehradu Romana Rogoze. Bývalý místopředsedy fotbalového svazu Roman Berbr dostal podmínku. Bývalý sudí Myška pak za přijetí úplatku kvůli ovlivňování zápasů patřil do skupiny těch, kteří „vyfasovali“ zákaz činnosti a pokuty.

Městský soud v Plzni vynesl rozsudek nad Romanem Berbrem a dalšími obžalovanými v případě podplácení, přijetí úplatku a dalších trestných činů. | Video: Deník/Milan Kilián

Myška několik let působil jako asistent rozhodčího v 1. a 2. fotbalové lize a delegován byl k 58 zápasům nejvyšší soutěže. Jako hlavní sudí před tím působil v nižších fotbalových soutěžích.

V civilním "životě“ působí dvě desítky let jako výrobní manažer v tiskárně Durabo v Čelákovicích. „Pan Myška patří mezi naše nejlepší zaměstnance a odvádí u nás dlouhodobě výbornou práci,“ řekl deníku spolumajitel firmy Vladimír Vodák s tím, že kauzu kolem ovlivňování zápasů do detailu nezná. „Jsem přesvědčený, že kdo chtěl pískat nahoře, musel jít Romanu Berbrovi na ruku,“ řekl.

Myška už sice není členem fotbalové asociace, sportovní prostředí ale úplně neopustil. V FK Viktorie Velký Osek vypomáhá s trénováním mládeže. Podle vedení klubu budou ctít presumpci neviny a počkají si na pravomocný rozsudek. „Podle toho určitě podnikneme kroky, které by vedly k vypořádání s touto situací,“ napsal Deníku předseda FK Viktorie Roman Semenec. Více se ke kauze nechtěl vyjadřovat.

Zatím nepravomocný rozsudek, proti kterému se může Myška odvolat, nezakazuje trenérskou práci, týká se jen zákazu činnosti delegáta a rozhodčího.