Štěpánek ujel spolu se Stehlíkem a přečíslení dva na jednoho vyřešili náramně. Prvně jmenovaný pokořil Sejpala.

Stav série je vyrovnaný 1:1. Třetí duel se hraje ve středu od 18.07 hodin na ledě Kolína.

„Šťastnější jsme tentokrát my,“ oddechl si po zápase trenér Nymburka Pavel Bičiště.

„Bylo to z obou stran bojovné utkání, šance ke skórování byly také. V přesilovkách byly šance nadstandardní, ale nikdo toho nevyužil. Na puku byl na tom jednoznačně líp soupeř, nás to stálo hodně sil. A také to, že hosté měli hodně přesilovek v poslední části, které šly rychle po sobě. Z naší strany to bylo až heroické, padali jsme do střel a měli jsme štěstí, že nám to tam nespadlo,“ hodnotil šedesát minut Bičiště.

Pak přišlo prodloužení. „V něm jsme frnkli, v situaci dva na jednoho to šlo z hokejky na hokejku a do brány. Vítězný gól,“ jásal kouč Nymburka.

Celé utkání bylo bojovné, všichni dřeli, snaha byla patrná. Ale občas svazovala ruce a nohy.

„Bylo to urputné, soupeř byl nepříjemný, je hrozně těžké se do nich dostat. Kolín spíše čekal, co uděláme za chyby a nikam se nehnal. Nám nejely nohy jako v Kolíně,“ dodal kouč Bičiště.

Spokojenost na jedné straně, zklamání na straně druhé.

„Gratuluji soupeři k vítězství. Byl naprosto vyrovnaný boj, byla to velká bitva,“ uvedl po utkání zklamaný trenér kolínských Kozlů Petr Martínek.

„Obě mužstva hrála velmi dobře, vynikali oba gólmani, kteří nedostali v základní hrací době žádný gól. V prodloužení jsme udělali fatální chybu, a tu soupeř potrestal. Stav série je vyrovnaný a začínáme znovu. Budeme hrát doma a budeme chtít zvítězit,“ řekl kolínský kormidelník.

Na straně Kolína mířil do tyče Panna, stejně pálil domácí Bičiště.

Oba celky hrály několik přesilovek, žádná střela se ale neujala. A to hlavně zásluhou obou gólmanů, byli bezchybní.

Branka: 63. Štěpánek (Stehlík). Rozhodčí: Místecký – Marek, Hynčica. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:0. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 0:0, 0:0, 1:0. Diváci: 702. Stav série: 1:1
Nymburk: Krofta – Kříž, Loučka, Knesl, Mašek, Rittig, Bičiště, Hierman, Smejkal, Arnošt, Maršoun, Josefus, Eis, Štěpánek, Kedršt, Kolouch, Planý, Kuzďas.
Kolín: Sejpal – Kadlec J., Pýcha, Hanzl, Voženílek, Barták, Březina, Hlaveš – Panna, Semirád, Malý – Kozák, Zumr, Morkes – Kysela, Prokop, Němec.

(Jakub Marvan)