Když se šlo do kabin po prvním dějství za stavu 1:0 pro Most, všichni Kolínští byli defakto spokojeni. S Mostem hráli poměrně vyrovnanou partii a nebýt brejku Písaříka, který zkušeně skóroval pod víko, drželi Kozlové i vyrovnaný stav. Právě díky již zmíněné brance Písaříka však domácí šli do vedení, uklidnili se a od druhého dějství si mohli hrát to svoje.

Ve druhé třetině Kozly skoro vygumovali. Radovali se po smršti střel dvakrát z dorážky a hosty k ničemu nepustili. Na útočné modré pro Kozly končila hra. V největší šanci se ocitl až na konci druhé dvacetiminutovky Šafránek, jeho střela ale skončila na masce jistého gólmana Horáka.

V poslední třetině Kozlové nezachytili hned úvod, tři rychlé branky domácích znamenaly konečnou podobu výsledku 6:0.

Kozlové se ještě v závěru pokoušeli o vstřelení čestného úspěchu, ale v brejku Kadlec trefil jen beton Horáka. Po něm pak Šafránek v přesilovce přes gólmana neprotečoval Jankovského nabídku z kruhu.

Most po třech jednoznačných výhrách vede barážovou tabulku a vypadá to, že se v soutěži udrží.

Most - Kolín 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Písařík (Gerhát, Charousek), 26. Čížek (Nedrda, Tauš), 30. Zavřel (Bojer), 41. Gerhát (Charousek), 47. Smolka (Gerhát, Charousek), 48. Slavíček (Nedrda, Tauš). Rozhodčí: Smitka, Škrobák Beneš, Krátký. Vyloučení: 7:4. Využití: 2:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 451.

Kolín: Sejpal - Pýcha, Skokan, Kadlec, Pácal, Hanzl, Chaloupka, Barták Šifta, Mejzr, Malý Valášek, Šafránek, Morkes Jankovský, Zumr, Ježek Marvánek, Semirád, T. Kočí.

Duel s Prostějovem byl nakonec kontumován

Přestože je na ledě porazili 5:4 na samostatné nájezdy, nemají kolínští hokejisté z utkání prvního kola baráže o první ligu proti Prostějovu ani bod. Za Kolín totiž nastoupil Kryštof Kulhánek, který neměl odehraný správný počet utkání v základní části. Chyběl mu jeden zápas do splnění limitu. Prostějovští podali protest a STK jejich návrhu vyhověla. Administrativní chyba pro kolínský klub znamená nejen pokutu, ale také kontumaci 0:5 ve prospěch Prostějova.

„Klub vzal rozhodnutí STK i jeho následky na vědomí. Odvolání nepodá, neboť si je vědom administrativní chyby, která nastala chybou evidence startů hráče Kryštofa Kulhánka během sezony 2013-14. Zároveň vedení klubu prohlašuje, že se k vnitřnímu dořešení situace vrátí po skončení sezony a vyvodí z něj takové důsledky, aby k této chybě pokud možno již nikdy nedošlo,“ stojí v tiskovém prohlášení kolínského klubu.