K výhře 5:2. Berounští Medvědi, kteří celou sezonu brázdili vody o soutěž výš než Kolín, tak odjeli z Kolína deklasování.

Kolín - Beroun 5:2

Hokejovou gala jízdu započali Kolínští ve druhé třetině. Nejenže přestříleli Beroun dvacet ku sedmi, ale hlavně svou herní převahu dokázali vyčíslit gólově. Nejdřív fanoušci vykřikli radostí ve dvacáté třetí minutě. Šafránek Morkesovu střelu namířil do brány. Na tu ještě berounský gólman stačil, ale na Kadlecovu dorážku už ne. Byla úplně otevřená kasa. Přímo vybízela k tomu, aby se do ní kolínský veterán podíval.

Jenže netrvalo ani minutu a v početní převaze se radovali i hosté. Taktéž se ujala dorážka a bylo vyrovnáno.

Ale Kozlové jeli na plné obrátky dál, gól negól. A prvoligoví hosté byli pod palbou. Šafránek měl na hokejce čtyři góly, Ježek další, Morkes taky. Bylo opravdu jen otázkou času, kdy spadne klec. A ta spadla. Chvíli před koncem druhého dějství a zase v početní převaze. Kozlové udeřili se štěstím, ale udeřili. Valáškovu střelu dorážel Pácal a puk se odrazil od gólmana do brány.

I když domácí přestříleli Medvědy šestnáct ku sedmi, ne že by hosté neměli šanci na gól. Naopak. Z brejků byli hodně nebezpeční a všech sedm střel, které Sejpal likvidoval, mohlo skončit gólem. A taky že se nakonec i Medvědi radovali. Ale až v poslední třetině. V sedmačtyřicáté minutě se ujala dorážka z kruhů. Byla to čtvrtá branka utkání a čtvrtá v přesilovce. Beroun vyrovnal na 2:2 a schylovalo se k velké bitvě.

Sedm minut před koncem to bylo pořád nerozhodně. Pak ale berounský Šteiner krosčekoval Šafránka a ten jeho nedovolený zákrok potrestal. A s gustem. V přesilovce od modré cinkl o tyčku vítězný gól.

Na kolínských tribunách se slavilo a Kozlové v závěru jak hrom přidali ještě další dva důvody k radosti. Mejzr proměnil brejk dva na jednoho a střelec vítězného gólu Šafránek pak ještě sedm vteřin před koncem pečetil vítězství pátou brankou.

Kozlové porazili prvoligového soka 5:2 a v průběžné barážové tabulce jsou na druhém místě.

Branky: 23. Kadlec (Šafránek, Morkes), 39. Pácal (Valášek, Morkes), 53. Šafránek (Morkes), 58. Mejzr (Malý), 60. Šafránek (Ježek) 24. Kubeš (Matějka, Jebavý), 47. Půlpán (Kužel, Babka). Rozhodčí: Doležal, Úlehla Kis, Svoboda. Vyloučení: 7:5, navíc Chalupa a Půlpán (oba BER) 10 min OT. Využití: 3:2. Oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 2:1, 3:1. Diváci: 1620.

Kolín: Sejpal - Muláček, Pácal, Pýcha, Skokan, Hanzl, Barták, Chaloupka - Valášek, Kadlec, Morkes - Šifta, Mejzr, Malý - Ježek, Šafránek, Zumr - Marvánek, Semirád, T. Kočí.