Gólově se rozjel zápas ve druhé třetině. Hosté v početní výhodě šikovně vystřelili z kruhů zpoza hráče a dostali se do vedení. Za chvíli už do dvojnásobného, když využili přesilovku pět na tři.

Kozlové dlouho odolávali, ubránili už víc jak minutu, ale pak sklapla klec. Brankář Kolína Sejpal nejdříve vykryl střelu u tyčky betonem, ale na následnou dorážku pod víko neměl šanci – 0:2.

Kolínští nezůstali v přesilovkách pozadu. Snižoval nejprve Voženílek, který dorazil Malého pokus od modré.

V úvodu poslední třetiny vyrovnával Morkes střelou zdálky, která gólmanovi propadla. Ve čtyřicáté šesté minutě to bylo 2:2 a jelo se zase „od začátku“.

Kozlové byli na ledě aktivnější, kombinovali, atakovali bránu, ale nedařilo se jim už střelecky prosadit. Ke třem bodům to nakonec nedotáhli. A nakonec ani k jednomu. V 52. minutě totiž dali hostům až moc prostoru v brankovišti. Ti vyšťourali již gólmanem vyražený puk a tak dlouho se snažili, až se puk do brány odrazil.

To byla vítězná trefa utkání. Kolínští pak nevyužili ani další přesilovku, ani hru bez gólmana a odjeli z ledu poraženi 2:3. Fanoušci jim ale i přesto aplaudovali.

„Určitě to bude smutné hodnocení. Já kromě zbytečných našich vyloučeních nemůžu klukům nic vytknout. Odehráli jsme velice dobrý zápas, bohužel ty vyloučení ve finále rozhodly. My jsme si po nepovedeném zápase v Havlíčkově Brodě řekli, že musíme změnit přístup. Myslím, že to kluci odvedli, jak jsme chtěli. Za nasazení, chtění a vůli hráčů není co vytknout,“ řekl po utkání kolínský trenér Petr Martínek.

Branky: 36. Voženílek (Malý, Panna), 45. Morkes (Malý, Semirád) – 26. Rytnauer (Wasserbauer, Kusý), 33. Pucher st. (Rytnauer), 52. Rytnauer (Kusý, Matějka). Rozhodčí: Vyštejn – Hynčica, Janíček. Vyloučení: 13:12. Využití: 2:2. Oslabení: 0:0. Diváci: 619. Třetiny: 0:0, 1:2, 1:1.

Kolín: Sejpal – Hanzl, Hlaveš, Voženílek, Pýcha, Březina, Barták – Malý, Semirád, Panna – Morkes, Kadlec, Kozák – Pilný, Prokop, Kysela.