Kolínský tým získal jediný bod v domácím utkání s Vrchlabím. Byla to bitva jako řemen. Domácí vyrovnali pět vteřin před koncem základní hrací doby a pak rozhodly nájezdy. A v nich až devátá série. Předtím hráli prim gólmani. Zápas měl náboj a především fantastickou atmosféru. „Je to ta nejlepší pozvánka na další zápasy,“ uvedl ihned po prvním domácím zápase jeden z kolínských trenérů Petr Martínek.

I nyní budou Kozlové podporu v hlediště potřebovat. A možná ještě více než doposud. „Já věřím, že diváků přijde hodně a že nám pomohou. Potřebujeme diváky i body. A to by mohla být spojitá nádoba,“ přeje si Martínek.

Jenže v cestě stojí domácímu Kolínu rozjetý soupeř. Slavia vyhrála všechny tři dosavadní duely a vyhřívá se díky nejlepšímu skóre na nejvyšší příčce tabulky Chance ligy. „Slavia postavila výborný tým,“ uvědomuje si kouč Kolína. „Nicméně my jsme odhodlaní a jdeme bojovat. V předešlých zápasech se od nás odklonilo i štěstí, takže věřím, že se k nám tentokrát přikloní. Budeme dělat všechno pro to, aby body zůstaly doma,“ burcuje tým i fanoušky Martínek.

Pražané byli v prvních třech kolech hodně produktivní. Dali už devatenáct gólů. A pochopitelně také vévodí statistikám mezi jednotlivci. „Já ale říkám, že každá série jednou začíná a jednou končí,“ usmál se Martínek. „Přál bych si, abychom se my dostali na vítěznou vlnu a série Slavie skončila,“ dodal kouč kolínského mužstva.